Motorola'dan "geç kalan Lollipop" açıklaması!

Cep telefonu devi, Android 5.0 Lollipop'un telefonlarına neden hala gelmediğini böyle açıkladı!

  • Levent Öztürk
Motorola'dan "geç kalan Lollipop" açıklaması!

Çoğu kullanıcıya Android 5.0 Lollipop'un ulaşması oldukça yavaş gerçekleşiyor ve Motorola kullanıcıları da bu konuda oldukça şikayetçi.

Firmanın geçtiğimiz gün onayladığı üzere, ilk ve ikinci nesil Moto G'ler Hindistan'da Lollipop güncellemelerine kavuştular ve Brezilya'daki ürünler de bu güncellemeye kavuşmuş durumda. Dünya'nın geri kalanı ise halen soru işareti olarak bekliyor.

Firmanın en son blog mesajı da bu konuda herhangi bir öngörü belirtmiyor ve söz vermiyor ancak neden güncellemelerin bu kadar yavaş yayınlandığını açıklamaya çalışıyor: "Geç kaldığımızın farkındayız ama bunun sebebi, güncellemeyi alan her üründe kaliteli bir deneyimi garantilemek istememiz."

Yeni bir Android sürümü için her şey, yeni sürümün Google tarafından Android Open Source Project'e yayınlaması, başka bir deyiş ile "public push" ile başlıyor. Motorola ve diğer cihaz üreticileri de bu yayını farklı cihazlar ve taşıyıcılar üzerinde test etmeye başlıyorlar. Motorola, bundan sonra test amacı ile güncellemeleri küçük gruplara yayınlıyor. Bu testlerin ardından da genel kullanım amaçlı yayınlama aşamasına geçiliyor. Firma, cihazlarında güncelleme bekleyen kullanıcıların yazılım güncelleme kanallarını düzenli olarak kontrol etmelerini tavsiye ediyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

motoroloda haklı düzgün bir şekilde şalışır olduğundan emin olduktan sonra yayına başlamak istiyor

At yalani...

moto g 1st gen telefonum var lollipop otayla geldi hiç de sıkıntısı yok ama direkt 5.0.2ye geçti telefonum

Ìos 8 gibi sorun çıkmıyor hiç deilse

Moto g ye bu cumartesi 5 lolipop guncellemesini arkadasim ota olarak gozumun onunde yukledi. Yani Türkiye de almaya basladi yavas yavaş.

Offf!!bi güncelleme için kafayı yediniz iice... Bi kendiniZe gelin!!! alın bi iphone düşünmeyin böle şeyleri artık! Lütfen!!!sene oldu 2015...bu nedir ya..!? Hadi bakim 2000 e aldıınız androidleri 800-900 e satın,sora bi iphone alın rahat edin...

@02 Şub 2015 23:15 motorolanın güncelleme yapmasıyla ne ilgisi var bu yorumun anlamadım. (????)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play