MP3 iyi bir formatsa, o zaman MP7 daha iyidir

MP3 iyi bir sıkıştırma formatıysa, MP7 kesin çok daha iyidir! İşte bu cihazın üretilme mantığı da bu

MP3'ü bırak, MP7'ye bak!

MP3 çalarlar artık son derece yaygın. MP4 dosyalarını oynatabilen cihazlar ise sahiplerinin gurur kaynağı. Fakat piyasaya yeni çıkan bir cihaz hepsinin pabucunu dama atmaya hazırlanıyor. Çünkü Digital MP7 Player adındaki bu cihaz MP7 formatını destekliyor! Ama ufak bir sorun var: MP7 formatı henüz resmi olarak duyurulmuş bir format değil!

Piyasaya yeni çıkan ve sadece 70 dolara (yaklaşık 115 TL) satışa sunulan bu cihazın fiyatı özelliklerine göre oldukça iyi görünüyor. 2,8 inçlik LCD ekranıyla müzik çalabilen ve video oynatabilen cihaz aynı zamanda bir radyo alıcısı. Resim görüntüleme ve hatta ses kaydı imkanı da sunan cihaz MP3 ve MP4 formatlarını destekliyor. MP7 desteklediği iddiasının doğruluğunu test etmek içinse, zamanda bir yolculuk yapmaktan başka şansımız yok çünkü şu anda piyasada MP7 dosya formatında bir video bulmak pek mümkün değil.

Yine de görünüşe göre cihaz piyasaya çıktığında sadece uzmanları şaşırtmış durumda. En azından kullanıcıların cihaza gösterdikleri ilgili, onların durumu normal veya memnuniyetle karşıladığını gösteriyor.

CHIP Online yorumu:
Görünüşe göre uyanık üreticiler, MP7 gibi bir kavramı kullanarak kullanıcıların gözünü boyamaya çalışmış. Amaç ise, "MP3 iyiyse, MP7 daha iyidir" fikrini müşterinin zihninde canlandırmak. Bu oynatıcı bize biraz da hoparlörlerin üzerinde yazan devasa PMPO değerlerini hatırlatıyor. Sıradan bir müşteri PMPO ve RMS farkını bilmediğine göre, rakamları havada uçuşturmakta bir sakınca yok...

Okuyucu Yorumları