MS, yamasını güncelleyip tekrar yayınladı

Microsoft, daha önce XP için yayınladığı kritik bir güncellemeyi yeni bir sürümle yamadı.

MS, yamasını güncelleyip tekrar yayınladı
Microsoft'tan yamaya yama geldi...

Microsoft, 10 Haziran'da yayınladığı ve bluetooth desteğindeki önemli bir açığı kapatmayı amaçlayan 951376 no'lu yamasını bir kez daha yayınlayarak, XP kullanıcılarının yamayı tekrar kurmalarını istedi. Bluetooth'tan kaynaklanan açık, bir saldırganın rahatlıkla sistemi ele geçirebilmesine yol açıyordu.

10 Haziranda yayınlanan ilk sürüm, bahsi geçen açığı kapatamayınca, yama revize edilerek 18 Haziran tarihinde tekrar yayınlandı. Yapılan açıklamada da yamanın tekrar gözden geçirildiği ve bir kez daha yüklenmesi durumunda açığın kapanacağı belirtildi.

Bu adrese göz atarsanız, MS08-030 numaralı güvenlik bülteninin 10 Haziran'da yayınlandığını, 19 Haziran'da da güncellendiğini görebilirsiniz. Kritik olarak etiketlenen açık ve yayınlanan yama hakkında ayrıntılı bilgileri de yine bu adreste bulacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Microsoft çalışıyor. :)

puhaa.... microsoft yamayı mı yamalamış?? süper yawf koptum harbiden

boşver microsoft bizim devlet kdv'den ötv alıyor, o utansın.

puhaa.... microsoft yamayı mı yamalamış?? süper yawf koptum harbiden

bende arkadasım :D yama iyidir yahuuuuu ama xp kullandıımdan beri eziyet ediyorum pc ye canı cıksın yahuuuu FOREVER VİSTA :D

bu yamayı hangi geri mühendis yaptı acaba? bu kadar kodlarda hata yapılı mı ya? gerçek sistem dediğin hatası (toleransı) %0.1 olur en fazla.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir