Nexus 6'nın hız testinden etkileyen sonuçlar!

Tanıtılması beklenen Nexus 6'dan sızan hız testleri, Galaxy S5 ve G3 gibi canavarları utandıracak!

Nexus 6 ne kadar hızlı?

Nexus 6'ya ait yeni ortaya çıkan hız testi sonuçları, telefonun Samsung Galaxy S5 ve LG G3 gibi telefonları geride bırakacağını gösteriyor.

Sıkça tercih edilen hız testi uygulamalarından Geekbench'in web sayfasında görünen "Shamu" kod adlı telefon, Geekbench 3 testinde 3.199 puan almayı başarıyor. Bu puan, Galaxy S5 gibi en üst düzey telefonların yaklaşık yüzde 10 üzerinde. Nexus 6'nın yeni nesil Snapdragon Qualcomm yonga setiyle geleceğini bildiğimiz için aslında bu sonuçlar, şaşırtıcı değil.

Hız testi sonuçlarıyla birlikte sızan teknik özellikler arasında cihazın 2.65GHz dört çekirdekli işlemciye ve 3GB RAM'e sahip olduğu da var. Bu, Nexus 6'nın Snapdragon 805 ile geleceğini neredeyse garantiliyor. 2.560x1.440 piksel ekrana sahip olacağı düşünülen Nexus 6, 1080p'den daha yüksek bir çözünürlük sunuyor olacak.

Nexus 6'nın hız testinden etkileyen sonuçlar!

Google, Nexus 6'yı henüz resmi olarak duyurmamış olsa da 31 Ekim 2014'te Nexus 5'in tanıtımı üzerinden tam bir yıl geçmiş olacak. Dolayısıyla bu ayın sonunda Nexus 6'yı görmeyi bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları