LG G3 incelemesi LG G3 detaylı testte!

LG'nin Quad HD çözünürlüklü yeni amiral gemisi G3'ü test merkezimizde ağırladık!

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
95
 • Kullanım (%30)96
 • İnternet (%20)98
 • Multimedya (%20)93
 • Telefon Fonksiyonu (%10)97
 • Fiyat / Performans (%20)93
 • Keskin Quad HD ekran
 • Kaliteli görünüm
 • Yenilenmiş Optimus UI
 • Android 4.4.2 işletim sistemi
 • LTE, NFC, Wi-Fiac ve microSD desteği
 • Hızlı odaklanma ve başarılı kamera
 • Zayıf hoparlör
 • Pil ömrü daha iyi olabilirdi
 • Ek güç tasarruf modu yok

Uzun zamandır beklenen LG'nin yeni amirali G3, resmi olarak Londra'da gösterilmişti. Gösterimde yeni amiralin en çok öne çıkartılan özelliği, elbette 2560x1440 piksel çözünürlüklü ekranı olmuştu hatırlarsanız. Tam 538 ppi piksel yoğunluğuna sahip ekranı bizlerle tanıştıran G3, günümüz amirallerinin Full HD ekranlarına fark atacak cinsten bir çözünürlük sunuyor. Elbette LG'nin yeni amiralinin daha pek çok özelliği var. Telefon, her hattında olduğu gibi arayüzüyle de gelişimi yakından hissettiriyor.

G2'yle rakip amiraller arasında kendine saygın bir yer edinen LG, görünen o ki G3 ile bu tırmanışını sürdürecek. G3'ün 5.5 inç ekranı, Quad HD çözünürlüğe sahip olması ve özellikle ekranın 538 ppi piksel yoğunluğunda sunulması elbette görüntü anlamında büyük fark yaratıyor. Peki, yeni amiral selefinden ne gibi farklar sunuyor ve dahası rakiplere karşı ne gibi özellikler içeriyor? Şimdi, uzun süredir beklediğimiz LG'nin yeni amirali G3'e daha yakından bakalım...

Tasarım hatları

Söze ilk olarak G3'ün ana hatlarıyla, G2'ye kıyasla getirdiği yeniliklerden bahsederek başlayalım. G3, selefine göre büyük bir telefon. G2'nin 5.2 inçlik ekranının yerine G3'te tam 5.5 inç büyüklüğünde bir ekran bizleri karşılıyor. Ekrandaki boyut değişimi elbette telefonun boyutlarına da yansımış durumda. Yaklaşık 10 cm uzayan cep, inceliğiyle ise yine 8.9 mm seviyesinde. Cebin ağırlığı ise sadece 6 gram artarak 149 grama ulaşmış.

Başından beri bahsettiğimiz gibi ekranın çözünürlüğü QHD, yani 2560x1440 piksel. Böylece Full HD ceplere sınıf atlatan G3, panel koruması anlamında da G2'ye kıyasla yenilik getiriyor. G3'ün paneli Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Böylece telefonun ekranı, eskisine oranla daha sağlam. Elbette cep teknik özellik bakımından da daha güçlü, ancak buna incelememizin ilerleyen adımlarında değineceğiz.

G3'ün tasarımı, G2'ye göre çok daha şık görünüyor. Her ne kadar kasa yine plastik yapıda olsa da, daha kaliteli bir malzeme kullanıldığı kesin. İncelediğimiz modeliyle gri renkte olan cep, alternatif olarak altın ve beyaz renkleriyle de satışa sunulacak. G3'ün gri renkli gövdesiyle, dokusu dışında görünümüyle HTC One (M8)'i andırdığını söyleyebiliriz. Dokusu itibariyle ise Samsung Galaxy S5'e göre çok daha iyi bir his verdiğini söylemek mümkün. Ancak cep, One (M8)'in tasarım kalitesine erişemiyor.

Elbette yine arka yüzde G2'de gidilen değişiklik yerini koruyor. Arka yüzdeki düğmeler G3'te de mevcut, ancak biraz daha yuvarlak hatlara sahip. İlk etapta bu tuşların kullanımı güç olabiliyor, fakat kısa sürede alışıyorsunuz.

G3'ün selefine göre bir diğer farkı ise artık arka kapağın çıkartılabiliyor olması. Kapağını kolay bir şekilde çıkartabildiğiniz cebin bataryası da sökülebiliyor. İç kısımda microSD ve SIM kart yuvaları bizi karşılıyor.

LG G3'ün G2 ile olan tüm farklarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

G3, her ne kadar büyük bir boyuta sahip olsa da, ince ekran çerçevesiyle dikkat çekici görünüyor. Diğer yandan cebin üzerinde, iPhone 5S ve Galaxy S5'le son dönemin modası olan herhangi bir parmak izi okuyucusu yok. Öte yandan hoparlör konusunda da HTC'nin üzerine titrediği gibi bir gelişim kaydedilmemiş. Cebin üzerinde alt kısımda yalnızca tek bir hoparlör bulunuyor ki bu da açıkçası beklediğimiz performansı vermiyor.

Tasarımı geride bırakmadan son olarak G3'ün hoş aksesuarı Quick Circle Case'den bahsedelim. Quick Circle Case, oldukça şık görünen bir koruma kılıfı. Her ne kadar diğer koruma kılıflarını andırsa da, HTC'nin One (M8) için sunduğu Dot View akıllı kılıfı kadar teknolojik bir aksesuar. Üzerindeki yuvarlak pencereden uygulamaların durumunu görüntüleyebildiğiniz Quick Circle Case, ayrıca müzik uygulaması ve kamera gibi işlevlere de kolay erişim sağlıyor.

Quad HD ekran

Şimdi yavaş yavaş G3'ün işletim sistemi ve teknik birimlerine doğru yola çıkacağız, ancak daha önce ekrandan detaylı olarak bahsedelim. Söylediğimiz gibi G3, 5.5 inç büyüklüğünde Quad HD ekrana sahip. 538 ppi piksel yoğunluğu ile gayet parlak bir görüntü sunan G3, böylece hem ekran büyüklüğü hem piksel sayısı hem de piksel yoğunluğuyla dişli rakiplerinin önünde. Ancak elbette her üretici farklı ekran teknolojisi kullanıyor. Bu da çözünürlük üzerinde büyük etki yaratıyor. G3'ün kullandığı panel True HD-IPS + LCD.

Öte yandan çözünürlüğün gelişimi piksel yoğunluğunu da destekliyor. 538 ppi piksel yoğunluğu ile G3'ün ekranı doğrusu şahane görünüyor. Bu da daha parlak renkler ve keskin görüntüler anlamına geliyor. Ancak şunu da söylemek gerekiyor ki, böylesi bir ekran tam performans için ciddi bir batarya gücü gerektiriyor. Belki de firmalar önce batarya teknolojisine el atıp, ardından ekranları geliştirmeyi düşünmeliler. G3'ün pil ömrüne ilerleyen adımlarda değineceğiz. Şimdi G3'ün teknik detaylarını ele alalım.

Teknik kadro

Elbette güçlü ekran yalnızca yüksek bataryaya değil, aynı zamanda güçlü bir işlemciye ihtiyaç duyuyor. G3'te Qaulcomm'un son seviye işlemcisi Snapdragon 805'i göremiyoruz. Snapdragon 801'le karşımıza çıkan amiral, 2.5 GHz'lik saat hızına sahip. Böylece Galaxy S5'le aynı frekansta çalışan G3, One (M8) ve Xperia Z2'nin 2.3 GHz'lik frekans hızlarını kağıt üzerinde geride bırakıyor.

G3'ün RAM hanesinde ise elbette beklediğimiz gibi 3 GB bulunuyor. Fakat bu seviye cebin yalnızca 32 GB'lık hafıza seçeneğine sahip sürümünde sunuluyor. İncelediğimiz modeliyle 2 GB RAM ve 16 GB hafıza kapasitesinde olan G3, bu modeliyle Samsung'un ve HTC'nin 2 GB RAM'li amirallerinin yanına konumlanıyor. Hatırlayacak olursanız Xperia Z2'ninse 3 GB'lık RAM kapasitesi vardı. Bu arada G3'ün 16 GB'lık hafızasında kullanılabilir alanın 12 GB'a yakın olduğunu da söyleyelim. Elbette microSD kart seçeneği ile bunu arttırabiliyorsunuz. Bu noktada G3 de rakip amirallerin geleneğini bozmuyor ve tam 128 GB'lık microSD kart desteği sağlıyor. G2'de microSD kart desteğinin hiç olmadığını hatırlayacak olursak, bunun gayet sevindirici bir gelişme olduğu aşikar.

LG G3'ün rakip amirallerle olan tüm farklarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Performans notları

LG G3'ün performansını elbette tıpkı diğer amirallere uyguladığımız testler üzerinden ölçümledik. Böylece aralarındaki farkı daha net şekilde görmek mümkün. İlk testimiz her zamanki gibi AnTuTu Benchmark. AnTuTu'ya göre toplamda 31557 skorunu alan G3, böylece One (M8), Note 3 ve Galaxy S5'i geriden takip ediyor.

Sıra CPU Prime Benchmark'a geldiğinde sıralama yine bozulmuyor. G3, 7211 skorunu alırken, Galaxy S5 7215 skoruyla az farkla onun önünde yer alıyor. One (M8) ve Note 3 ise ilk iki basamağı paylaşıyor.

Grafik performansının ölçümlendiği 3DMark Benchmark'ta G3, bir basamak öne çıkıyor. Ice Storm Extreme'de 16131 puan toplayan amiral, Note 3'ün önünde yer alıyor. Amiralin diğer bir grafik testi olan Epic Citadel'de ise Quad HD'de 50.1 FPS'yi gördüğünü söyleyelim.

Son testimiz olan HTML5 performansını gözlemlediğimiz Vellamo'da ise işler biraz değişiyor. Toplamda 2877 puan toplayan G3, böylece dişli rakiplerini arkasına almayı başarıyor.

Tablolara göz atarken, incelediğimiz modelin 2 GB'lık RAM kapasitesine sahip olduğunu ve ekranın da Quad HD olduğunu hatırlamakta fayda var elbette. Eminiz ki cebin 3 GB'lık sürümü daha üst basamaklarda yer alacaktır. Bu arada elbette G3'ü oyunlarda da denedik. Asphalt 8, GT Racing 2 ve Six Guns gibi güçlü grafik isteyen oyunları rahatlıkla çalıştırabildiğini bu noktada söyleyelim.

İşletim sistemi ve arayüz

Geldik G3'ün işletim sistemine. Android 4.4.2 işletim sistemiyle çalışan G3, arayüzüyle de Optimus'un son sürümünü sunuyor. Yenilenmiş arayüz, "Smart Notifications", yani "Akıllı Bildirimler" gibi yeni ve kullanışlı özellikler sunuyor. Bu özellik ile mesela, reddettiğiniz çağrıları hatırlamak ve enerji tasarrufu bildirimleri almak gibi işlemleri daha kolay ve pratik şekilde yapabiliyorsunuz. Kısacası bu özellikle her tür bildirim artık gözünüzün önünde olacak.

Arabirimde tüm uygulamaları uygulama listesinde bir arada görebiliyorsunuz. Ana ekran ve uygulama listesi arasında yapılan geçişlerse son derece akıcı. Özellikle G2'yle kıyaslandığında arabirimin gayet basitleştirildiğini, daha yalın bir hal aldığını görmek mümkün. Bildirim merkezinde Wi-Fi, NFC, veri, parlaklık ve diğer hızlı ulaşmak istediğiniz ayarlar hazır bekliyor. Öte yandan Samsung ceplerde olduğu gibi G3'ün ayarları da birkaç sekmeye bölünmüş. Kafa karıştırıcı olmaması açısından ayarların bu şekilde kategorize edilmesi, telefonu yönetimi kolaylaştırmış.

Ekran kapalı olduğunda, ekranın doğru yerlerine yapılan dokunuşlarla sizi tanıyarak açılmasını sağlayan Knock Code isimli bir işlevin de yer aldığı G3'te, ekrana iki kez tıkladığınızda ekranın açılmasını sağlayan KnockOn özelliği de bulunuyor. Tüm bunların yanında fitness meraklıları için telefonda LG Health uygulaması da egzersiz kayıtlarını tutabiliyor. Ayrıca, telefonda çift pencere de açabiliyorsunuz. Ekranı ikiye bölebiliyor ve her pencereye farklı uygulama atayabiliyorsunuz.

Batarya ve pil ömrü

LG G3, elbette ekranın getirdiği yükü taşımak için büyük bir bataryayla gelmek durumundaydı. Tam 3000 mAh'lik bir bataryanın sahibi olan amiral, Xperia Z2'nin 3200 mAh'lik bataryasından sonra en büyük ikinci pile sahip cep unvanını kazanıyor. Peki, cep bataryasını nasıl kullanıyor?

Yaptığımız testler sonucunda, G3'ün bataryasının ekranın yüksek güç gereksinimi nedeniyle kısmen çabuk yorulduğunu söyleyebiliriz. Telefon, her ne kadar sunduğu konuşma süresiyle 11.37 saati görse ve bu sonuçla Xperia Z2'yi, Galaxy S5'i ve One (M8)'i geride bıraksa da, sıra çevrim içi kullanım noktasına geldiğinde sonuç 5 saat 29 dakikaya düşüyor. Bu süre diğer üç rakip amiralde 8 saat dolaylarında. Elbette yine G3'le günü çıkartmanız mümkün. Fakat yüksek parlaklık seviyesinde telefonu elinden düşürmeyenlerdenseniz, şarj problemi yaşayabilirsiniz.

G3'ün şarj olma hızı ise Galaxy S5'ten hemen sonra geliyor. Galaxy S5, 2 saat 18 dakikada şarj olurken, G3, 2 saat 42 dakikada tam kapasite dolabiliyor. One (M8) ve Xperia Z2 ise biraz daha uzun süre şarjda bekliyor.

Son olarak G3'ün bataryasına beklediğimiz yazılım yatırımının yapılmadığını da söyleyelim.  Özellikle son dönem amiral ceplerde yaygın olarak kullanılan Ultra ve Extreme gibi farklı güç tasarruf modu, G3'te yok. Telefonda yalnızca alıştığımız sade güç tasarruf modu kullanılmış.

Gelişmiş kamera

Amiral devleri, artık cep telefonlarındaki kameralarla neredeyse kompakt fotoğraf makinelerini piyasadan silme noktasına geldiler. Megapiksellerin havada uçuştuğu rekabette, özellikle son zamanlarda daha pek çok teknoloji konuşulur oldu. Bunlardan biri de elbette LG G2 ile ortaya çıkan Optik İmaj Sabitleme, yani OIS. G3'te bu özellik de geliştirilmiş ve OIS+ olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yandan Lazer Otomatik Odaklama özelliğinin de ilave edildiği G3, böylece 13 megapiksellik kamerasıyla yeterli ölçüde özellikle donalı.

Lazer Otomatik Odaklama özelliği, G3'ün görüntüye daha hızlı odaklanmasını sağlıyor. Hatta G3'ün tanıtımında Koreli şirket, cebin ekranından sonra en fazla bu özelliği üzerinde durmuştu. Evet, deneyimlediğimiz kadarıyla G3, gerçekten çok hızlı bir odak süresine sahip. Fakat bu hızlar o kadar hissedebileceğiniz türden değil, zira burada milisaniyelerden bahsediyoruz. Bu konuda sadece şunu söyleyebiliriz: G3, gerçekten çok hızlı odaklanıyor ve bu sayede anı kaçırmıyorsunuz.

Telefonun arka kamerası çift LED flaşla desteklenmiş. Böylece karanlık ortamlarda rahatlıkla çekim yapabilirsiniz. Elbette aşırı karanlıkta LED flaşın yeterli olmadığını ve fotoğraflarda kumlanmanın ortaya çıktığını da söyleyelim. Ancak gece şartlarında pek çok uç telefona göre daha iyi seviyede olduğu aşikar.13 megapiksel çözünürlükteki kamera 4160x3120 piksel fotoğraf çekebiliyor, tam 2160p'de ve 30 FPS'de video kaydı yapabiliyor. Bu da G3'ün diğer bir avantajı.

Elbette telefonda bir ön kamera da mevcut. 2.1 megapiksel çözünürlüğünde olan bu kamera, selfie için özel modlar da içeriyor. Örneğin "Çiiz" veya "Smayl" diyerek sesli komut yoluyla selfie çekebiliyor veya jest yoluyla çekimi halledebiliyorsunuz. Böylece selfie çekmek için bir yandan telefonu tutup, diğer yandan deklanşöre basmak ve aynı anda poz vermeye çalışırken dışarıdan komik görünmeye son vermek mümkün.

LG G3'ün özelliklerini tek tek incelediğimiz galerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Örnek fotoğraflar ve test tablosu

Gün ışığında harika fotoğraflar çekebiliyor.

Optik İmaj Sabitleme özelliği gerçekten şahane. Aşağıdaki iki fotoğrafı koşarken çektik.

Düşük ışık koşullarında görüntü çok net olmasa da pek çok rakibinden iyi seviyede.

Otomatik makro modu etkileyici.

Test tablosu

LG G3'ün özelliklerini tek tek incelediğimiz galerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Özetle

Sonuç itibariyle LG G3'ün bizde bıraktığı izlenimin çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar plastik bir gövdeye sahip olsa da, malzeme kalitesiyle iyi duran G3, en büyük farkı ise elbette Quad HD ekranı ve Lazer Otomatik Odaklama özelliğiyle yaratıyor.

G3, LG'nin şu ana kadarki en iyi telefonu. G2'ye kıyasla daha iyi bir tasarım, gelişmiş bileşenler, microSD kart desteği, değiştirilebilir batarya ve fazlasıyla iyi bir amiral olduğu açık. Performansıyla da beğendiğimiz G3, fiyatıyla da uçarı değil. Tıpkı selefi gibi fiyat/performans anlamında da dengeyi bulan G3, pil ömrü daha iyi olsa kusursuzlaşabilirdi.

LG G3'ün fiyatı ise şu an 1.948 TL civarında.

Kimler Almalı

İyi bir amiral gemisi satın almayı düşünen kullanıcılar LG G3'ü incelemeden geçmemeliler. Özellikle Quad HD ekranı deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

LG G3 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli LG G3
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 95
Üretici LG
Firma LG     (212) 222 61 44
İşletim Sistemi Android 4.4.2
İşlemci Qualcomm Snapdragon 801
Çekirdek (CPU) 4
Ekran Teknolojisi True HD-IPS + LCD
Ekran Boyutu 5.5 inç
Ekran Çözünürlüğü 1440 × 2560 px
Grafik İşlemci Adreno 330
Bellek (RAM) 2 GB
Dahili Depolama 16 GB
Arttırılabilir Depolama 128 GB
Ön Kamera 2.1 MP
Arka Kamera 13.0 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Var
Bekleme Süresi 11:37 saat
Konuşma Süresi 5:29 saat
Boyutlar 74.6 × 146.3 × 8.9 mm
Ağırlık 149 gr.

Alternatifleri

LG G3'e alternatif olarak metalik tasarımıyla fark yaratan HTC One (M8)'i önerebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 125 Yorum

Açıkçası beğenmedim. O kadar fonksiyonel ki insan takip edemiyor. Kullanmayacağım özellik telefonumda olsa ne olmasa ne? Böyle aşırı çok yönlülük kazandırma çabalarına girmek yerine daha sade, daha gerçekçi, daha genele hitap eden bir Android telefon çıkaramayacaklar heralde. Quad HD ekranla 500 küsür ppi değerleri! Hocam bir laf vardır "Ayranı yok içmeye, atıynan gider **çmaya" diye. Batarya teknolojisi hala gelişmemişken ve şarjı uzun giden telefonlara ihtiyaç varken ve hatta insan gözü 230 ppi değerinin üzerini görmekte yetersizken gidip de 500 ppi ekran yapmak ahmaklıktır. Gösteriştir. Tribünlere oynamaktır. Kağıt üzerinde "biz daha iyiyiz" demek için yapılmış ucuz bir harekettir. Ultra HD fotoğraf çekiyormuş. Çekmesin UHD falan. Kaç kişinin evinde 4K çözünürlüklü ekran var da o fotoğrafı açıp bakabilecek? 5.5 inç ekranı varmış. Şu büyük ekran çılgınlığının sonu var mı hakikatten? 4 inç neyinize yetmiyor? Hadi 4.5 - 4.7 civarına kadar kabul edilebilir. Ama 5.5 nedir gerçekten? İnsaf harbiden ya. Tablet mi alıyorum telefon mu? Cep telefonunu cebimizde taşıyacak olmamızı bile öngöremiyorlar mı? Hayır fanboy değilim. Ama insanı fanboy olmaya zorluyorlar resmen. Önce yaptığın işi mantıklı yapacaksın. Anlamsız ve kullanılmayan özellikler koyup reklamlarla tüketiciyi yanlış yönlendirmeyeceksin. Bu konuda Apple'ı tebrik etmek lazım. Açın bir bakın iPhone 4-4S-5-5S özellikleri nelermiş. Şu G3'teki amaçsız fonksiyonların bir tanesi bile yok. Sade ve mükemmelliyetçi bir zihniyetin ürünü. Son olarak bu eleştirim genel olarak Android piyasasına yönelikti. Sadece G3 değil, ne yazık ki artık tüm amiral gemisi telefonlar bu şekilde tasarlanıyor. Anlamak mümkün değil gerçekten.

@04 Tem 2014 02:57 apple dan sızan görünütlerde büyük ekran var. o mükemmelliyetçi yapı bozulmuş sanki

@04 Tem 2014 02:57. Zevk meselesi arkadasim tablet buyuk, sahsen bana bu boyutlar yetiyor (5.5''). Adi cep telefonu olabilir ama ben cep telefonu olarak tasimiyorum zaten

@04 Tem 2014 02:57 Madem iPhone cusun G3 incelemesinde ne işin var

@04 Tem 2014 02:57 ya artık teller bilgisayar gibi kullanılıyor dostum boyutu çok kafaya takma.ayrıca Tel kullanıcılarının çoğu Apple ürünleri alamıyor malum düşük kese bol multimedya android kullanıcıları için biçilmiş kaftan ipad aldım hala şu torrent olayını anlayamadım deli gibi android çekiyor canım

@04 Tem 2014 02:57 Beğenmiyosan almassın,gelip burda laf yapmana gerek yok senin vereceğin 1999-2100 lirayla adamlar zengileşmiyor fakirleşmiyorda

@04 Temmuz 2014 02:57 insan gozu 8 k ekranlardan bile hada cok pp degrrini ayirttt edebilir.

@04 Temmuz 2014 02:57 576 mp insan gözünü 230ppi değeri mi zorlayacak telefonu beğenmiyorsan kendi telefonunu yap g3'ü sevmezsin anlarız ama saygı duyacaksın lg bu telefona emek verdi

@04 Temmuz 2014 02:57 sen telefondan anlamıyorsun :)

@04 Temmuz 2014 02:57 Ya bi yürü git işine Apple fanboy seni. gelip burda mis gibi telefona çamur atıyosunuz lg g3 ü 3 aydır kullanıyorum hiç bi takılma vs.yok bataryası da insan gibi kullanırsan abartısız 2 gün yeter bunu okuyanlardan ricam android amirallerine karalama kampanyası yapanlara asla inanmayın!!!

KARDEŞİM SEN DE ALMAYIVER YA. NE KADAR ABARTMIŞSIN. SANA NE YAAA. BENİM HOŞUMA GİTTİ ALACAĞIM. AYRANIM YOK VİSKİM VAR SANA NE?????

@04 Temmuz 2014 02:57 230 pp mis oda arkadasimda iphone 6 var nedense film izlemek için hep benim teli alıyor. Hem ben ücretli oyunları bedava oynarken o sadece bakıyor.iphone gerçekten özelliklerine göre abartılmış fiyatı var. Bazı androidlerde de böyle ama lg şu an riya performans ya en iyisi

ZEVK MESELESİ KARDEŞ.. KİMİNE GÖRE ÇOK İYİ KİMİNE GÖRE ÇOK KÖTÜ. TELEFONU BEĞENMİYORSUN ANLADIK AMA KÖTÜLEMENE GEREK YOK.

Z2 varken buna para verilmez

al g2 rom kur hiçbir farkı kalmıyor :D

bilgisayarların çözünürlüğünü geçtiler ya gerek yok o kadarına da bence

lg'de hemen şımardı fiyatlar artmaya başladı...

Ekranı çok iyi

Hoparlor u super ses kalitesi ve yuksekligi guzel sadece sterio degil , bataryasida s4 , g2 ye gore iyi s5 ile benzer.

100 mbps internetim var ve videoyu sd halindeyken donarak izliyorum. Serverlarınızı Allah bildiği gibi yapsın, su dökülsün emi...

fiyata sesli güldüm iphone 5s den bile pahalı :)

@04 Tem 2014 14:38 iPhone çıkalı 8 aydan fazla oldu kardeşim

@04 Temmuz 2014 14:38 bile derken iphone 5s zaten rezil bir telefon ben direk 5s e sesli gülüyorum

@04 Temmuz 2014 14:38 iphone 5s bunun yanında eziliyor be dostum

S5 Plastiğiyle şu telefonu karşılaştırmayın ya :D

@04 Temmuz 2014 18:25 aynen s5 harikalar yaratıyor bu telefon eziliyor resmen

arka kapak ve kasada metal alaşım var bunu unutmayın samsungun adi plastiği ile kıyaslanmaz bile

@04 Tem 2014 21:44 sallama yaa bildiğin plastik daha dahndik

Bu telefon çok tipsiz geliyor bana.

güzelll begendim

G3 olmamis. Z2 ve m8 daha iyiler.

ekran çok dayanıksız 1m yukarıdan düştüğünde cam tuzla buz oluyor

lg lg3 te plastik çıktı. ve ekranlarında sarı çizgiler çıkıyor. sony xperiza z2 den şaşmayın.

Yeni aldim her turlu super bi telefon olmus lg kendini asmis tebrik ediyorum ekrani kamerasi tasarimi cok guzel tek endisem cozunurlukten dolayi yavaslama olurmu oyun performansi kotu olur mu diye idi ama en ufak bi problem yok hersey cok akici

Bu tür telefonların barındırdığı özellikleri acaba kaç kişi full olarak kullanıyordur? Bence telefon konuşmak msj yazmak arada sosyal ağlara bakmak birde mail için kullanılmalı.onuda piyasadaki 500-600? telefonlarla rahatlıkla halledersiniz.ötesi israfa girer.

Z2 ÇOK SAĞLAM GÖRÜNÜMÜ ÇOK ŞIK KILIFSIZ KULLANILABİLİR PEKİ YA G3 DÜŞME TESTLERİNİ İZLEYİN BENCE

abi kimsenin karşı çıkamayacağı bir durum var; akıllı telefonlarda en önemli ihtiyaç "batarya"... yemişim 4K videosunu 500 küsür ppi ni.. dünyanın en iyi özelliklerini koy seni akşama kadar çıkarmıyorsa ne yapayım ben o teknolojiyi kullanamadıktan sonra? z2 kullanıyorum sabah 08:00 de şarjdan çekiyorum saat gece 00:00 da tekrar şarja koyarken %20 nin altını görmedim daha.. şebeke seçeneği 3g-2g tercihli (devamlı şarj yer), internet devamlı açık, konum tabanlı wi-fi de açık (kayıtlı wifi şebekesi yakaladığı zaman bağlansın diye), ortalama günde en az 3 saat telefonla konuşuyorum işim gereği, face, whatsapp, mail uygulamaları ve ofis uygulamaları devamlı kullanımda... buna rağmen şarj ömrü çok iyi... araç şarjı kullanıyordum artık gerek kalmadı kullanmıyorum... bu söylediklerimi her z2 kullanıcısı doğrular, eşinizde dostunuzda varsa teyit edebilirsiniz.. . sony bana para vermiyor, fan boy da değilim ama madem para veriyoruz bu aletlere iyi araştırıp bizi yarı yolda bırakmayacak olanlardan yana tercih hakkımızı kullanmamız mantıklı olur... yoksa sadece tasarıma baksam m8'den başka telefon almazdım şu an itibariyle, cidden çok hoş alet...

abi kimsenin karşı çıkamayacağı bir durum var; akıllı telefonlarda en önemli ihtiyaç "batarya"... yemişim 4K videosunu 500 küsür ppi ni.. dünyanın en iyi özelliklerini koy seni akşama kadar çıkarmıyorsa ne yapayım ben o teknolojiyi kullanamadıktan sonra? z2 kullanıyorum sabah 08:00 de şarjdan çekiyorum saat gece 00:00 da tekrar şarja koyarken %20 nin altını görmedim daha.. şebeke seçeneği 3g-2g tercihli (devamlı şarj yer), internet devamlı açık, konum tabanlı wi-fi de açık (kayıtlı wifi şebekesi yakaladığı zaman bağlansın diye), ortalama günde en az 3 saat telefonla konuşuyorum işim gereği, face, whatsapp, mail uygulamaları ve ofis uygulamaları devamlı kullanımda... buna rağmen şarj ömrü çok iyi... araç şarjı kullanıyordum artık gerek kalmadı kullanmıyorum... bu söylediklerimi her z2 kullanıcısı doğrular, eşinizde dostunuzda varsa teyit edebilirsiniz.. . sony bana para vermiyor, fan boy da değilim ama madem para veriyoruz bu aletlere iyi araştırıp bizi yarı yolda bırakmayacak olanlardan yana tercih hakkımızı kullanmamız mantıklı olur... yoksa sadece tasarıma baksam m8'den başka telefon almazdım şu an itibariyle, cidden çok hoş alet... sony z serisi kullanıcıları için bir de nacizane bir tavsiye; şarj için manyetik kablo veya dock kullanın, mümkün olduğu kadar kapakları açmayın, aç kapa aç kapa bir zaman sonra mukavemetini yitirip su geçirmezlik özelliğini kaybedebiliyor, sonra yandım allah demeyin...

Bence Nokia dan şaşmayın lg bi sürü gereksiz özellik sony alev topu(ama Z2 mükemmel bi cihaz) m8 sırf gösteriş apple desen zenginlik samsung zaten plastik NOKİA LUMİA 1820 yi bekleyin görün derim

Bence Nokia dan şaşmayın lg bi sürü gereksiz özellik sony alev topu(ama Z2 mükemmel bi cihaz) m8 sırf gösteriş apple desen zenginlik samsung zaten plastik NOKİA LUMİA 1820 yi bekleyin görün derim

@08 Tem 2014 04:32 sonye iyi alev topu dıyorsunda bende z1 compact arkadaşımda s5 aynı oyunları acıp oynadıgımızda onun telefonu benımkıne gore çok daha ısınıyo onunkı 46 dereceyi görüyor benım kı 40. bence olayı abartmayı sevıyor turk ınsanları sonye atacak çamur bulamıyınca yok ekranı tft yan görüş acısı çok kötü telefon bu düz tutup bakıyorum yan degıl. yada çok ısınıyor derler sankı g2 vs. hıç ısınmıyor samsunglar patlıyor bile!

@08 Tem 2014 04:32 demek ki zamsung en iyisi.plastik bir eksi değil. Sen metaö telefon alınca plastik kap takıyon sonuçta.

Aga Siz Harbi •••sunuz Sadelik İstisan Nokia Lumia Alacaksın

@08 Tem 2014 18:47 Lumia 930'u kastediyorsan haklısın o nasıl bir tasarım cidden harika görünüyor, çok şık.

@11 Temmuz 2014 00:13 Nokia altından telefon yapsa yine almam. Çünkü işletim sistemi berbat.

LG G serileriyle citayi tasarimi ince cerceve olayini baya guzellestirdi.lakin dusme testi konusunda arkadasa katiliyorum.g2 kullaniyorum 2 kez elimden dustu cihazin koseleri ice girdi.cok kalitesiz kasa yapisi var 2 elinle koselerden tut biraz yay gibi gerdir ekrandan azda olsa catlama sesine yakin sesler cikar.guzel donanimi ve tasarimi gibi saglam cihazlar degil malesef...

http://www.doganpazar.com/lg-g3-16-gb-gold-cep-telefonu-distributor-garantili.html kapıda ödeme imkanı da sunuyor gercekten cok iyi

Ürünü inceledim. Arka kamerası çok kötü. Reyon görevlisi de aynı şeyi söylüyor. Arka kamera akıcı değil. Acele etmişler piyasaya çıkarmakta...

Android alacaksan HTC yada Sony alacaksın şimdi LG de fena değil. Windows Phone alacaksan kesinlikle Nokia (şimdiki adı Microsoft olmuş gerçi) iOS alacaksan bak ona karar veremiyorum hangi marka iOS telefon almalı emin değilim :)

@11 Tem 2014 00:26 androidin l lideri samsung

Walla HTC m8, galaxy S5 ve LG G3 hepsini elime alıp denedim, sonuç ise hepsi yine aynı android rehbere geç giriyor, çektiğin resmi görmek istediğinde 4-5 saniye bekliyosun, resmi büyütmek istediğinde ekran parmak hareketlerine geç tepki veriyor.Bunlar bu telefonların ortak kötü yanları.... Belki ben lumia 820 kullandığım için bu telefonlar bana çok yavaş geliyo artık bilemicem ama şöyle özetliyim androidten WP8' e geçtikten sonra hiçbir android telefon beni tatmin etmiyor... elime alıp kullanınca 5 dakka sonra atasım geliyor. bence telefonlar donanım olarak o parayı hak ediyor olabilir ama kesinlikle yazılım olarak o paraları hak etmeyen telefonlar.... Ben birdaha android almam WP8.1 harika şu an...

@11 Tem 2014 11:38 Problem Android de ya da tellerde de tellere arabirim yapan ureticilerde. Mesela Nexus tarzi basit arayuzlerle ve arkaalanda gereksiz yuklenen uygulamalarin acilista baslamasini engelleyen araclarla o tellerin tamami gucunu gosteriyor. Android WP ya da iOS gibi al kullan bir sistem degil. Ama onlara gore cok daha esnek ve ozellestirilebilir. Tamamen kendi isteklerine gore bir telefon yapiyorsun zamanla elindekini. Digerlerinde bu yok. Ama aldigi cihazin uc sayfalik klavuzunu dahi okumantan aciz insanlara gore degil tabii. :D

@11 Tem 2014 11:38 Yaw he he...

Benchmark da g2 nin gerisinde kalmış neden acaba

@11 Tem 2014 21:29 1440 x 2560 ekran çözünürlüğü.

3-4 senedir sesleri çıkmayan "nokia'dan şaşmam abi"ciler gene türemiş

iphone 4s gibisi yok eski ama hala sıfırı satılıyor 8b modeli appstore da hala pahalı niye pahalı olduğunu hiç merak etmediniz mi :)

@13 Tem 2014 13:08 çünkü hala 4s alabilecek kapatesizlikte tipler var

@13 Tem 2014 13:08 Sizin gibi marka meraklıları olduğu içindir...

@13 Tem 2014 13:08 Sizin gibi marka meraklısı enayiler olduğu sürece daha çok satarlar.

@13 Temmuz 2014 13:08 niye pahalı çünkü batarya ömrü kısa ios 7-8 çalıştıramıyor ve enayi çok, ne yok, BT sınırlı, dana bağlantı yok, e alıcak enayiler çok.

Bir çöp daha.

canavar gibi, biraz ucuzlasın kesin alıcam

Bence özellikleri ve tasarımı harika telefonu vatan bilgisayarda gördüm hayran kaldım gem hızı hem menüleri harika en kısa zamanda 32 gb 3gb versiyonunu alacağım, kendini bişey zannedenler ahkam kesmesinler ben 3 aydır şncekene videolarını izliyorum z2den sonra en iyi telefon

Çift hat yok ama siz var yazmışsınız.

Arkadaşlar ben suudi arabistandan jarır book store dan lg g3 getirticem.Lg g3 te acaba bölgesel sim kiliti varmı arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

Arkadaslar gercekten hoş ve güzel tlf. Küçük görüntüye ragmen büyük bir ekran görüntüsü gerçekten çok kullanışlı ve güzel.Kamera ve işlemci hakkinda hiç yoruma dahi gerek yok.

İstanbul bilişimde 1750 lira yakınsama 2200 istanbul biliminden alınır mı acaba

bu telefonu aldım fakat kameradan fotograf çekince fotograf sesi çıkıyor ben o sesi kapatmak istiyorum ama bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim

3310 EZER GEÇER

Benim Nokia 3310 ezer geçer. Ucuz mu ucuz . Kaliteli mi kaliteli.

@16 Ağu 2014 21:46 baydı artık bu 3310 esprisi

z2 yaniyo,s5 plastik,m8 2gb ram ve pahalı,iphone alınmaz herşeyini kısıtlıyor,g3 ise 2k ekran yakında kasmaya başlar en iyileri,z1c,g2 gerisi yalan

@19 Ağustos 2014 12:58 z2 yanıo ?

Arkdşlar z2 dayanıklılık açısından çok iyi fakat g3 elinize aldığınzda o ekran adeta büyüküyo insanı, çözünürlük ve ekran boyutu gerçekten çok güzel ama bence acele etmeyin ıphone 6 yı bekleyin bence :)

Bence bu telefonun ekranı Quad HD ve 5,5 inç ekran olduğu için en az 3500-4000 Mah bir bataryası olsa ve 32 Gb olan modelde 4 GB ram ve 16 GB olan modelde 3 GB ram olsaydı ayrıca M8de olduğu gibi 1.5 Watt hoparlöre sahip olsaydı çok şahane olurdu.Şimdilik bekleyip G4'ü ya da Xperia Z3'ü ya da diğerlerini beklemekte fayda olduğunu düşünüyorum.

@29 Ağu 2014 00:58 telefonun bataryası 3000mAh ve gayet yeterli onun dışında daha 64bit işlemciler telefonlarda yaygnlaşmadığı için 4gb ram gbi birşey mümkün değil. Ama tabi ki olsa da iyi olurdu :)

sa arkadaşlar ben tekonosadan g3 aldım 32 gb fakat 2 gun sonra telefon kendiliginden kapandı ve bir daha acılmadı reset te atıldı olmadı servise verdim bende sizce neden böyle olmu olabilr. servise verdigim zman bana yazılımında sorun olabilr dediler. bide benim gibi olan baska g3 kullanıcısı varmı ?

lg kendini geliştirdi çok güzel telefonlar yapmaya başladı.

2 hafta önce 32gb versiyonunu aldım.yorumlara bakıyorum da,genel olarak g3 ün aşırı ısınmasından dolayı şikayetler görüyorum.Fakat ben bahsedilen aşırı ısınmayla (asphalt 8 oynamama rağmen) karşılaşmadım ve bu esnada kesinlikle donma,takılma gibi sorunlar olmadı.Bilakis yağ gibi çalışıyor.şu an eksi olarak gördüğüm tek şey bataryası.3400 mh olsaydı eğer bu ekran için çok iyi bir değer olurdu.Açıkçası 3000 mh bu cihaz için yetersiz.Ses konusunda başarılı olduğu söylenemez maalesef.gerek hoparlör gerekse kulaklık ses çıkışı ortalama seviyede.müzik dinliyorsanız eğer bu cihazı önermem sizlere.Bunun dışında teknoloji harikası diyebileceğim bir telefon.ilk kez lg telefon aldım.bundan önce htc m7 kullanıyordum ve o cihazda kaliteli bir kulaklıkla müzik dinlemek gerçekten apayrı bir zevkti.dahili beats audio amfi ile tertemiz,yüksek ve kuvvetli bass sesler alıyordum.G3 te de böyle bir amfi olmasını çok isterdim açıkçası ama maalesef yok.Sonuç olaeak g3 ü tavsiye ederim.

ikonlar çok basit bir dizayna sahip. sanki aceleyle yapılmış gibi. ekran renkleri samsunglara hatta g2 ye göre bile açık bi şekilde daha soluk. bildirim çubugunun saydamlığının değiştirilememesi - 13 mp foto çekerken hız çok düşük. algılama geç. Öyle şık şık şık şık yok.

arkadaşlar LG G3 32 GB yurtdışından gelecek yakın zamanda. imei atarak kullanacağım. acaba imei atarak kullansam telefonun bazı uygulama ve özelliklerinden yoksun kalır mıyım...

bu telefondan almayı düşünüyorum al veya alma diyenler oylarıyla belirtebilir mi acaba şimdiden teşekkürler

Bu android işletim sistemi, android 4.4 versiyonundan sonra harici sd karta yazma izni vermediğini birçok kullanıcı bilmiyordur benim gibi. Fotoğrafları videoları çekerken sd karta kaydedebiliyorsunuz fakat beğenmediniz bir fotoğraf veya videoyu silemiyorsunuz. Google bunu ne amaçla yapıyor bilemiyorum ama ben çok rahatsız oldum açıkçası ve yeni almış olduğum g3 telefonumu root etmeyi düşünüyorum. Android işletim sistemli telefon alacak arkadaşlara duyurulur.

lg g3 almayı düşünüyorum net olmsuzluğu var ise lütfen belirtir misiniz

@23 Kas 2014 16:42 bende almayı düşünüyorum eğer android arıyorsan g3 ama ıos arıyorsan ıphone 6 plus öneririm ben şahsen ikisinin arasındayım

@23 Kas 2014 16:42 İşlemci çok ısınyor. bu da bataryayı çok kısa sürede bitiriyor..

noldu iphone da dev ekrana geçti. şimdi ne dicek ayponcular.

Arama yönlendirme

Kesinlikle tavsiye hiç ekran çok iyi ve öncelik

gayet iyi memnun fakat öylede abartılacak bişe degil. Ekran hariç tabiki

Ben kullanıyorum ama öyle ahım şahım bir telefon değil yani bunu bilin ancak hızlı bir telefon Allah var ama bazen ara sıra buglarda olmuyor değil almayı düşünen varsa z2 alsın bence daha iyidir

LG mi bence onlar sadece televizyon yapsınlar servisten biktim diskovery bile onlara beş basar

bu tasarıma para verilmez... sade tasarım eskimez... ama bunun alt ve üstündeki oval çıkıntılar yarın göze nahoş gelir... zevksizlere sözüm yok tabii... isteyen üstüne alınabilir...

G3 gizel bir cihaz fakat lg garanti bakimindan cok kotu.3 aydir garantiyle ugrasiyorum.lg alirken tekrar dusunun

Arkadaslar dahili batarya sorun olur mu. Bir sure sonra pil suresi kisaliyor bildiginiz gibi. Boyle bir furumda batarya degistiremiyecegimizden sorunu nasi cozecez.Z2 z3 compact ve g3 32 gb. Arasindan birini almayi planliyorum. Ama bu sorindan dolayo g3 agir basiyo. Sizin yorumunuz nedir

@03 Haziran 2015 00:16 kesinlşile g3 32 gb tavsiye ediyorum cihazda yok yok ekran hassasiyeti müthiş ben z2 den geçtim 504 k delta garantili 1250 tl y aldım android 5 yüklü geldi müthiş kolay menüleri var her bağlantı mevcut miracast, kablosuz şarj vb.arka planda çalışıp pili sömüren uygulamaları (lg health, tips, google vb) ya durdurdum yada devre dışı bıraktım arka planda çalışan gereksiz uygulama kalmadı.Şarjı akşama %20-30 rahat kalıyor ve çabuk şarj oluyor.real racing 3 çok rahat.

Android 5 ile antutu 42.300 puan aldı ekran çok güzel ve abartısız renkler sunuyor ekran z2 dwn büyük ama kasa z2 ile aynı sanki elinizde sadece ekranı tutuyormuş hşssine kapılıyorsunuz kullanımında çok rahat edersiniz hertürlü bağlantı şeklini koymuşlar kablosuz şarj imkanı dahi var.ithal fiyatları çok düştü niyeti oşanlara tavsiye ediyorum

bende bu telefonu almayı düşünüyorum alıyım mı almayayım mı kararsız kaldım yardımcı olur musunuz ?

benim de kafam şarj olayına takıldı...note 2 kullanıyorum...hiçbir olumsuz yanını görmedim..batarya süresi de çok iyi ..acaba bu şarj olayı g3 de nasıl? onun haricinde g3 tasarım olarak çok başarılı.aynı ekran ebatına sahip ipone 6 plus ile yanyana koyun bakın derim..iphone 6 plus da kullanılan teknoloji kötü gibi..benim note 2 den bile büyük ya.artık dünyada telefon özellikleri arasında ekran kasa boyutu oranı var.mesele şarj ise galaxy note kullanacaksın gerisi traş..tecrübe edilmiştir...

Telefonu en iyi kullanıcı bilir yaramaz vesselam

telefonumu çok sevdiğimi en baştan söyliyim ama 1 2 defa sorun çıktı ilk sorun arama yaptığımda ekran kapanıyodu sonraki sorun acma kapama düğmesine basınca hemen kapanıyo ve bir kaç denemeden sonra oluyodu umarım düzelir

Çoluk çocuğun eline kadar düştü

Tasarruf modu nasıl yok ya iyimi miziniz siz ? Tasarruf modu var arkadaşlar. lg g3 kullanıyorum ve çok iyi bir mod bu. Pil,parlaklık,vs vs ben pek nlamam boyle seyleri dengede tutuyor ve ornek veriyorum. sarjını %34 normalde atıyorum 3 saatte bitiyosa 4,5-5 saate çıkarıyor.

Geçen sene çok övülen z2 den g3 32 gb a geçtim.Cihaz gerek ekran gerekse donanım olarak üstün bir cihaz z2 z3 ile kıyaslamak bike istemiyorum kullandıkça kaliteyi anlıyorsunuz hafif ve elle tutulması ve taşıması arka kısım kavşsli ve kenarlara doğru incelmiş bir kasası var.z2 ile aynı ebata 5.5inch ekran sığdırılmış olması büyük bir başarı.z2 nin manyetik şarj yatağının elimi rahatsız etmesi bir tarafa çok kulaanışsız olmuş halbuki g3 ün kablosuz şarjı çok pratik olmuş bu cihaz her türlü üstün

hayatımın hatalarından biridir bu aleti almak. evdeki kablolu telefondan daha fazla kablolu oldu şarj yüzünden. ah şu sözleşme bitsin, yüzüne bakmayacağım. o kadar kızgınım gerçekten

G3 ün şarjı 1 günlük kullanım için gayet yeterli, arka planda onlarca açık uygulama ile pili sömüren gereksiz google uygulamaları ve tüm bağlantıların sürekli açık olarak durması tabiki pilin çabuk yorulmasına sebep oluyor.

eeeeee yani alayım mı almayayım mı???

G3 candır ben kullanıyorum canavar :)

Arkadaslar merhaba benim bir sorum olacak bende de lg_g3 un 16 gb. Olanindan var ekran telefon ses harika gayet memnunum tek sorunum. Android 5.0 kullandigi icinmidir bazen menu gecislerinde kasma yapiyor. Nasil cozebilirim yardimci olurmusunuz.

her şey güzel de LG maalesef güncelleme konusunda sınıfta kalan üreticilerden. Hala G3 için herhangi bir güncelleme haberi yok resmi olarak 5.1 için. 5.0 bazı sorunları var özellikle çok çabuk ısınma. Güncelleme konusunda herhangi bir bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

@28 Eylül 2015 22:45 marshmallow geldo

Yaklasik 5 aydir g3 kullaniyorum. Alirken isyerinde sıkıldıgımda oyun oynarım diye tercih etmistim. Oyun performansi cok iyi. Telefon biraz isiniyor evet ama daha dusuk cozunurlukteki marka telefonlarla ayni oranda isiniyor. Sarji da ekran parlakligini ortam isigina gore ayarlarsaniz gayet tatmin edici. Yani aksam ustu full parlakliga ayarlamaniz zaten gozunuzu yorar. Ben suan cogunlukla film izliyorum. İyi ki almisim diyorum. Ekrani sizi kendine hayran birakiyor. 32gb olanini tercih edin.

Cihaz çok kaliteli ve görünüşüde çok şık fiyatıda çok makul seviyelere indi.2016 da dahi tercih edilecek bir telefon.Dead effect 2 ve modern combat 5 gibi yüksek grafik yoğunluğu içeren oyunları güçlü işlemcisiyle akıcı ve üst ayarlarda rahatlıkla takılma olmadan oynayabiliyorsunuz ara yüzünü o kadar beğendimki 5.0 ın üzerine güncellemek dahş istemiyorum.Almayı düşünenlere tavsiye ederim.

arka kamerasi cok kotu. odaklama yaparken isiklari ayarlamior mesela karanlik ve gunesli bi yerde cekim yaparken ogeleri focusladiginizda orayi aydinlatmio gece karanlkta tv izlerken tv ye odakladiginizda tv gozukmuyor parlak bembeyaz ekran gozukuy sadece kamera berbat. pil seviyesi cok kotu telefon cok islem yapildiginda hafif kasiyor ben cok memnun degilim acikcasi

Z2 den sonra ilaç gibi geldi kesinlikle tavsiye ederim özellikle çift flash ile ortalık gündüz gibi oluyor yalnız cep tel ile flash açkken camlı yüzeyleri çekmeyin parlama yapar çekim kalitesi teknoseyirde çok detaylı ve profesyonel gözüyle ayrı bir inceleme konusu yapıldı ve olumlu not aldı herşey tam otomatik ayarlanıyor alacaklara tavsiye ederim.

G3 mu G4 mu hangısı daha ıyı

@02 Aralık 2015 18:06 G4 sadece kamera açısından farkettirir.2015 de her iki cihazıda alma imkanım olmasına rağmen tercihimi G3 den yana kullandım.Domanım olarak dolu telefon 4G ve her türlü bağlantı mevcut rahat oynamadığım oyun olmadı hepsi akıcı çalışıyor özellikle real racing 3 favorin alacak olanlara tavsiye ediyorum.epic citadel de 47 ile 50 arası fps arasında antutu 41.300 G3 de ekranın altında kasanın rengini verdiklerinden ve kenar hatları olarakda şık duruyor G4 de bu zarafet bozuldu.

3000 mah pili var....volt,amper değeri aynı olan fakat mah değeri daha yüksek olan pil taksak telefona zarar verir mi,tele zarar verirse garantiden çıkma durumu olur mu(tabi farklı pil takıldığı anlaşılırsa : )

dayı senin kulaklarıda test edelim

telefonu alalı tam 5 ay oldu... bu 5 ay zarfı içinde telefonun yeni özelliklerini keşfettim. ama telefonun şöyle bir kötü yanı var ki, gerçekten de çok ısınıyor. telefonumun olması gereken sıcaklığı 38 derece. ama oyunLAR (ağır oyunlar) oynadığınızda telefonun sıcaklığı en fazla 49 dereceyi buldu. sonra da telefonun soğuması için telefonu kapattım ve 15-20 dakika o şekilde bekledi. yani ben telefonumun gerçekten de o kadar fazla ısınacağını düşünmedim ve aldım. ama telefonun diğer herşeyi güzel

Telefonu ilk ciktigi zaman almistim hala kullaniyorum. Hala cok hizli hic donma yapmiyot. Isinma problemi var diyor herkes ama yazildigi kdr yok bence.cok fzla oyun oynayinca ya da skype yapinca oluyo.cok memnun oldgmu yazmak istedim almadan once bnd yorumlari okumustum cnku.

2 senedir LG G3 kullanıyorum. Artık merdivenlerden mi düşmedi balkondan mı atlamadı bana mısın demedi taş gibi çalışıyor hala. Sırf ismi var diye markalara tonlarca para saymaya gerek yok. Mükemmel bir telefon. Eğer bozulursa ya da kırılırsa kesinlikle yine LG'nin telefonlarını tercih edeceğim.

Lg g3 sorun sorun sorun reset atar mavi ekran olur sarji su gibi bitirir wifi bloetoot acmaz bi anda sarj asagi duser asiri isinir oyun bile oynamasaniz..camerasi cokta iyi degil ekrani iyi qhd ancak renkler amoled gibi canli degil 2 yil kullanim icin iki yilin sonunda bozulur demedi demeyin

Lg g3ün artıları olduğu gibi eksileri de var Başta sar değeri,kolay arayüzü,hoparlörü,kamerası,kısayol tuş kombinasyonu olumlu yönleri.İşlemci ekran uyumsuzluğu,ısınma sorunu,batarya tasarruf modunun olmayışı,plastik kasa(amiral gemisi telefonda şık durmuyor),çoğu kullanıcıda garanti süresi bittikten hemen sonra baş gösteren anakart,ekran kararması-mavileşme sorunu gibi yönleriyle olumsuz yanları da var.Sonuç olarak bu telefon eksi yönlerinin kullanıcıyı başka markalara yönelten bir cihazdır.

Sen de yorum yaz