Nexus Q'nin içi açıldı ve gerçek ortaya çıktı

Google'ın yeni, garip şekilli medya cihazının içini açtılar ve ortaya bakın hangi gerçekler çıktı...

Nexus Q'nin içi açıldı, bu gerçek ortaya çıktı

Google, geçtiğimiz hafta yeni medya oynayıcısı Nexus Q'yu tanıtırken onun "Amerikanlar tarafından yapıldığını" söylemişti. Ancak cihazı parçalarına ayıran iFixit, Nexus Q'nun o kadar da Amerikan olmadığını gösterdi.

Aslında Nexus Q'nun tamamen ABD üretimi parçalardan oluşmaması şaşırtıcı değil, zira 300 dolarlık bir cihazın Asya'da üretilen bileşenlere ihtiyaç duyması kaçınılmaz. iFixit ise Nexus Q'da bulunan tüm bileşenlerin hangi ülkede üretildiğini tek tek araştırmış. Buna göre örneğin 16GB'lık flaş depolama bileşeni, Güney Kore'de veya Texas'da üretilmiş. Ancak Google'ın cihazı mümkün olduğu kadar çok Amerikan yapmaya çalıştığı da gözden kaçmamış.

iFixit'in dikkatini çeken diğer nokta ise Nexus Q'yi parçalara ayırmanın ve tamir işine girişmenin çok kolay olması olmuş (Apple'ın Retina MacBook Pro'sunun aksine).

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Google tüm cihazlarını Apple aksine kolay parçalanabilir ve kolay geliştirilebilir yapmaya çalışıyor telefonlarda da açık kaynaklı kod yazımı Apple ' ın önüne götürüyor Google ' ı

uzak doğudan kaçılmaz...

ifixit e bayılıyorum

Uzak dogu candir kacilamaz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir