Nisan 2018 Güncellemesi Yine Gecikebilir!

Windows 10'un yeni yapılarında çıkan küçük bir sorun, ertelenen Spring Creators Update'in biraz daha gecikmesine neden olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Nisan 2018 Güncellemesi Yine Gecikebilir!

Windows 10'un 17133 numaralı yapısının herkese ulaşacak olan "Spring Update" yapısı olması planlanıyordu. Ancak yapıda rastlanan "güvenilirlik sorunlar", onun bir RTM yapısına dönüşmesini engelledi.

Bunun üzerine Microsoft, birkaç gün önce beklenmedik bir hamleyle ikinci bir RTM adayı yapı yayınlamıştı (17134.1). Ancak bu yapıda da onarılması gereken bazı sorunların olduğu anlaşıldı. Bazı kullanıcıların Reddit'te yazdıklarına göre "Varsayılanları uygulamalara göre ayarla" işlevi, tıklandığında çökebiliyor. Yapı 17133 ve 17134'ü kullananlar Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan uygulamalar > Varsayılanları uygulamalara göre ayarla  yolunu izleyerek sorunu yaşayıp yaşamadıklarını kontrol edebiliyorlar.

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/8cy51p/windows_10_settings_crashes_when_selecting/

Microsoft, sorun hakkında henüz bir açıklama yapmasa da, durumu bir toplu güncellemeyle onarabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

4 gözle bekliyoruz, ah ile vah ile kararlı hale gelen son yapı olan 17134.1'ü bozması için sabırsızlıkla bekliyoruz! Ah bazı özgün programlarım ve uygulamalar linux'ta bir çalışsa bir saniye ikilemeden kaldırıp atacam....Windows 10 bu defa SON sürümü gelsin artık! Yoksa işletmelere ünilere sunduğu kararlı sürüm olan Windows 10 Enterprise LTSB'ye bir yolunu bulup geçecem.

Bu Hatayı düzeltmek için C:\Windows\ImmersiveControlPanel adlı dosyayı ImmersiveControlPanel.old ismine dönüştürün SFC/scannow yapın bu komut bu dosyayı onaracak ve sorun ortadan kalkacak :)

MSDN de 1803 sürüm numarası ile rs4 yayınlandı. O sürüm bu çıkacak olan değil mi

@aslanmestan evet, preview denilen yani Beta kullanıcıları için halihazırda 1803'ü indirebiliyorsun, son halini ise yani tüm kullanıcılar yönelik olan 10 Nisan 2018'de yayınlanacaktı sorunlar çıktığından bilinmez bir tarihe ertelendi.

@aslanmestan Hayır bu sürüm iptal edildi çünkü hiçbir insider kullanıcısını dinlemeyen Microsoft halt etti

Bir de benden bir hata örneği olsun MS. Aaa doğru ya, sen hiçbir insider kullanıcısını dinlemiyordun. Normal bir pencere açın ve Aero Peek özelliğini araç çubuğunun sağ altta olan masaüstünü göster düğmesinden etkinleştirin. Ve karşınızda yamuk bir Aero Peek pencereleriniz var, hayırlı uğurlu olsun Microsoft ve Dona Sarkar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play