Nokia, 130 ve 150: Nokia'nın iki yeni telefonu, bizi 90'lı yıllara geri götürüyor

Hiçbir akıllı özelliği olmayan, fakat sizi geçmişe götürüp Yılan oyunu oynamanıza izin veren bir telefon arıyorsanız, Nokia'nın güncellenmiş Nokia 130 ve 150 modelleri tam da aradığınız şey olabilir.

Nokia'nın iki yeni telefonu, bizi 90'lı yıllara geri götürüyor

Akıllı telefonunuz sizin için fazla mı akıllı? O zaman bir de Nokia'yı deneyin... Şirket, iki yeni "akılsız telefonunu tanıttı. İki hattınız varsa ve başka bir akıllı telefon daha taşımak istemiyorsanız, bu telefonlar ikinci bir telefon olarak harika seçenekler olacak gibi görünüyor.

Yeni Nokia 150 özellikleri

Yeni Nokia 130 ve yeni Nokia 150 önceki nesil teknolojileri anımsatıyor. Ancak geçmiş yılların en iyi özelliklerini yansıtan, günümüzün yazılım özelliklerine sahip iki yeni telefon olarak da değerlendirilebilir. Nokia 150 tartışmasız daha güçlü bir model. Üç rengi var ve 2,4 inç QVGA ekrana, bir aya kadar bekleme süresine sahip. Ayrıca 1.450 mAh çıkarılabilir bataryası ve müzik dinlemek için kulaklık girişi bulunuyor. Arkaya bakan 0,3 MP VGA kamera, göründüğü kadar vasat. Tüm verilerinizi bir MicroSD karta kaydedebilir ve telefonu mikro USB ile şarj edebilirsiniz.

Yeni Nokia 130 özellikleri

Nokia 130, aynı boyutta ekrana ve çıkarılabilir bataryaya sahip, ancak kamerası yok. Bu da ikincil bir cihaz olarak düşünüyorsanız mantıklı. Muhtemelen zaten tatmin edici fotoğraflar çeken bir akıllı telefonunuz var.

Nokia 130 ve 150, IP52 derecesine sahip, bu da onları toza ve suya karşı dayanıklı kılıyor. Ancak tamamen su geçirmez değiller. Ayrıca her ikisinde de fiziksel tuşlar ve Series 30+ veya S30+ olarak adlandırılan işletim sisteminde gezinmek için navigasyon tuşları bulunuyor. Nokia, yazılımı özellikle bu giriş seviyesi cihazlar için geliştirdi ve yenilenmiş bir Yılan oyununu da dahil etti.

Nokia 130 ve 150 modellerinin 2016'dan beri piyasada olduğunu hatırlatalım. Bu yeni telefonlar ise onların güncellenmiş sürümleri olarak değerlendirilebilir. Finlandiyalı holding HMD Mobile tarafından satın alınan Nokia, henüz iki modelin fiyatlarını açıklamadı. Önceki nesiller ise 50 doların altından başlayan fiyatlarla satılıyordu.