Nokia'dan kimsenin beklemediği sürpriz!

Nokia, 22 Ekim'deki dev etkinlikte, Apple'ı "can evinden" vuracak, büyük bir sürpriz yapabilir!

Nokia, iPod'a rakip MP3 çalar mı tanıtacak?

iPod'un başarısı herkes tarafından malum. Apple'ın bugünkü efsanevi noktaya ulaşmasını sağlayan en önemli ürünlerden biri olarak kabul edilen iPod yıllar içinde çok büyük evrim geçirip bugün artık iPhone'u anımsatan bir MP3 çalar ve dijital uygulama platformu haline dönüştü.

Şimdiyse Nokia'nın, rakibi Apple'ı can evinden vurmak için yeni bir MP3 çalar üzerinde çalıştığı ve bu ürünü 22 Ekim'de, Abu Dabi'deki lansmanda dünyaya tanıtacağı konuşuluyor.

NFC özelliğine de sahip olacağı konuşulan MP3 çaların bu sayede popüler bir mobil medya oynatıcı haline gelebileceği düşünülüyor. Artık MP3 dinlemek için elbette özel bir MP3 çalara ihtiyaç bulunmuyor ancak iPod Touch gibi bir ürün özellikle telefon kullanması sakıncalı olan küçük çocukların hem müzik ve video dosyalarını çalabilmesi hem de iOS üzerindeki eğitici uygulamaları çalıştırabilmesi için ebeveynler tarafından bir eğitim platformu olarak kullanılıyor.

Nokia'nın tanıtacağı ürünün de, telefonu meşgul etmeden ev içinde ve dışında mobil medya merkezi olarak kullanılabilecek fonksiyonel bir tasarım olacağı düşünülüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Lumia tasarımını kullanırlarsa ve uygun fiyatlı bir cihaz çıkarırlarsa kesin alırım.

Aynı haber Galaxy Player içinde söylenmişti. Apple müzik endüstirisinin %90'ını elinde tutarken kimse iPod'u deviremez.

Umarım böyle bir hata yapmazlar, eğer gerçekten iPod tarzı bir medya oynatıcı piyasaya sürerlerse ben Microsoft ve Nokia'nın buna destek veren tüm üst düzey yöneticilerinden daha öngörülüyüm ve bu piyasayı onlardan iyi biliyorum :)

Güzel olur.

Nokia yapar :)

Zune'u hatırlatmak istiyorum...

nokia bomba gibi geliyor !!!

apple ı can yerinden vurmak derken zaten artık ipod satışları öyle şahane değil iTunes kazancından bile çok çok azlar nokia nın rakip olcağını düşünmüyorum çünkü pek fazla alan yok alan kişilerde apple alır diye düşünüyorum

telefonlar mp3 çalarların yerini fazlasıyla dolduruyor bence..onun yerine müzik odaklı bir wp8 çıkarsa daha mantıklı olur

ipod touch 5. nesil sahibiyim,akıcı çalışması,işçiliği,ekranı ve özellikle müzik kalitesi mükkemmel

Gereksiz bir yatırım. 3 sene önce hergün 2-2.5 saat antrenman yapıyordum. O arada da bana bir mp3 player lazım oldu. Hemen Mediamarkt'a gittim. Flash bellek büyüklüğünde 2GB kapasiteye sahip Oblio Marka bir MP3 Player aldım. Üstelik de 20 TL'ye. Hala da çalışıyor. Ses kalitesi de gayet iyi. Parası çok olan insanlar gidip kendilerine bir iPod veya Nokia MP3 Player alabilirler. Bence tamamen gereksiz iki pahalı ürün. Bakın aşağıda birkaç ürünün reklamı var. İşte satacak ürünler bunlardır: Goldplay GP-1908, Oblio Music Plus X. Fiyatları da gayet iyi. Nokia gene yaş tahtaya basıyor... <Cleverman>

Akıllı telefonlar varken, Nokia'nın iPod tarzı pahalı bir ürün sunmasının hiçbir anlamı yok... <Cleverman>

İpod bile yavaş yavaş tarihin tozlu raflarında yerini almaya hazırlanırken nokia yine boş çabalar içerisinde

Android'te ücretsiz Wifi Mouse adlı uygulama mevcut. Aynı ağa bağlı olan pcyi uzaktan kontrol etmek için gayet yeterli ve tabiki ücretsiz.

Kim müzik çalar alır ki :s

Şu yukarida müzik pisayasinin yuzde 90 i gibi bi yorum yapilmis :D Arkadaşa sevgilerimi iletiyorum epey güldük vallahi ya

Girerse iyimi olur kötü mü olur bilmem ama, itunes saçmalığından kurtulmuş kaliteli cihaz bir miktar talep görebilir belki. Eminim daha iyisini yapar Nokia..

HTC'de Beats ve Nokia'da Dolby varken zaten yeterince ses kalitesi oluyor bu zamanda MP3 Player çıkarmak çok saçma..

Lumia 620 nin sadece gsm özelliğini iptal edip müzikçalara uygun win8 arayüzü ile 64 GB dahili bellek yapar ve piyasaya cihazı 300-350 tl ye sunarsa mini tablet müzikçalar tarzı olacak cihaz tutabilir gibime geliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir