Nokia EOS bu kez tamamen sızdı!

Nokia'nın bir sonraki amiral gemisi olması beklenen "kamera canavarı" bu kez çok fena sızdı!

Nokia EOS bu kez tamamen sızdı!

Nokia'nın Windows Phone 8 serilerinin en üstünde şu an Lumia 928, alüminyum gövdeli Lumia 925 ve kablosuz şarj olabilen Lumia 920 bulunuyor. Ancak "EOS" kod adına sahip yeni bir cep, yakında Finlandiyalı devin amiral gemilerinin arasındaki yerini alabilir.

EOS'tan henüz sızan fotoğrafların arasına yarım düzine yeni görüntü eklendi. Görüntülerden cihazın Nokia'nın tasarımda MeeGo'lu N9'unu ve yeni Lumia'larını örnek aldığını görüyoruz. 808 PureView'daki kamera teknolojisine yakın bir kameraya sahip olması beklenen EOS'un kamera biriminin 808'e göre bir miktar inceldiği görünüyor.


Ön yüzden sıradan bir Lumia cebine benzeyen telefonun arka tarafındaki büyük kamera çıkıntısı dikkatten kaçmıyor. Windows Phone'da görmeye alıştığımız kapasitif düğmelerin yanında ses, güç ve kamera düğmeleri sağ tarafta yer alıyor.

Nokia EOS'un ön yüzü ve kamerası!

Aşağıda ise EOS'un kamerasının yakından çekilmiş bir fotoğrafını görüyorsunuz. Kamera, Xenon flaş yanında Pure View teknolojisinin ve Carl Zeiss lensinin imzasını taşıyor. "XX" megapiksel gibi yer tutuculara ise bu tür üretim öncesi ürünlerde sıkça rastlanıyor.

Sızan bu görüntülerin gerçek EOS'a ait olup olmadığı doğrulanmasa da, farklı kaynaklardan gelen benzer görüntüler, karelerin Nokia'nın bir sonraki amiral gemisine ait olduğunu onaylar nitelikte. Cihazın teknik özellikleri konusunda ise şimdilik yeni bir bilgi yok.

Nokia'nın EOS'u önümüzdeki ay tanıtması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

nokia nin ön yüzü bu kadar israf ederek kullanması can sıkıcı gerçekten.wp8 de uygulama olmadıkça sistemi kullanan sayısı o kadar çok artmayacktr.

nokia fanı olarak 920 yada 925 özellikleriyle gelecekse hiç gelmesin valla.tarafsız olarak bakınca ısıtıp ısıtp önümüze koymak gibi.yeni güncelleme gelsin artık onlada çıksın bu eos bizde hemen değiştirelim 920yi

Bence komik olmuş

O kamera çıkıntısı hiç olmamış :@

@07 Haz 2013 12:06 xx = 41 Mp :) 41 mp için olsun o kadar..

beğenmedim.

Haketten Canavarmış, bu çirkinlik diğer kibar amiral gemilerini korkutmaya yeter :)

samsung laf atardım , nokıa ya bak sımdı bu 4. Lumıa 920 olacak

Yeni N8 deseler daha iyi yada N8S

tapılası telefon

cepe sığan bir fotoğraf makinasını andırıyor. bu çerçeveden bakınca o kadar da absürd değil. herksein tercih edeceği bir ürün olmadığı açık, pazardaki boşluğu görüp orayı kapmak istemiş nokia.

kambur telefon

ya arkadas kamera büyüklüne bakın

Nokia'nın ayakta kalma çabaları. Tipsiz çapsız yeni şeyler yapıyor. Pureview'deki gibi başarısız olucak. #dirennokia

Kardeşim saçma saçma yorum yapıyorsunuz bu telefon bir kesime hitap ediyor herkes alınması için değil kamerayla cep telefonun birleştiği ideal bir telefon olmuş çok iyi yerleştirmişler görüntüde hoş sonuçta 41 MP bundan daha incesi olamaz asıl Nokia nın her kesime hitap edicek teli 2013 sonunda veya 2014 başında çıkacak 4 çekirdek 2 gb ram full hd ekran ince daha hızlı stabil windows phone daha iyi batarya ozaman daha iyi değerlendirme yapabilirsiniz.

iyi kamera istesem gider kamera alırım onla hava atarım cebimden tipsiz bir şey çıkartıp özelliği ile tatmin etmeyen birşeyle değil

@07 Haz 2013 21:34 Kamerayı hava atmak içinmi alıyorsun :S tipsiz mi eline almadan yorum yapma bence artı hafif oldukda sonra kim uğraşır kamerayla görüntüsüde gayet hoş adam bu telle herşey yapar.

Yahu 41 mplik kamerayı okadar ince gösteren başka telefon bulamazsınız inceligi Lumia 920den 1mm daha az yani daha ince hafif kamera çıkıntılı olcak oda lensden dolayı normal.

Yıllarca aynı telefona farklı isimler vererek bize sattın nokia. Daha beter durumlara düş e mi

@09 Haz 2013 20:39 e..........

Nokia laf eden arkadaşlar samsungun fotoğraf makinesi görünümlü telefonu galaxy s4 zoomu inceleyin 16 mp böyleyse 41 mp olsa ne olcak farkı görün Nokia estetiği tasarımını inceliğini kalitesini ozaman daha iyi anlarsınız http://www.teknokulis.com/multimedya/galeri/galeriteknoloji/samsung-galaxy-s4-zoomun-fotograflari-sizdi?albumId=51941

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir