Nokia EOS bu kez tamamen sızdı!

Nokia'nın bir sonraki amiral gemisi olması beklenen "kamera canavarı" bu kez çok fena sızdı!

Canavar Nokia fena sızdı!

Nokia'nın Windows Phone 8 serilerinin en üstünde şu an Lumia 928, alüminyum gövdeli Lumia 925 ve kablosuz şarj olabilen Lumia 920 bulunuyor. Ancak "EOS" kod adına sahip yeni bir cep, yakında Finlandiyalı devin amiral gemilerinin arasındaki yerini alabilir.

EOS'tan henüz sızan fotoğrafların arasına yarım düzine yeni görüntü eklendi. Görüntülerden cihazın Nokia'nın tasarımda MeeGo'lu N9'unu ve yeni Lumia'larını örnek aldığını görüyoruz. 808 PureView'daki kamera teknolojisine yakın bir kameraya sahip olması beklenen EOS'un kamera biriminin 808'e göre bir miktar inceldiği görünüyor.


Ön yüzden sıradan bir Lumia cebine benzeyen telefonun arka tarafındaki büyük kamera çıkıntısı dikkatten kaçmıyor. Windows Phone'da görmeye alıştığımız kapasitif düğmelerin yanında ses, güç ve kamera düğmeleri sağ tarafta yer alıyor.

Nokia EOS'un ön yüzü ve kamerası!

Nokia EOS'un ön yüzü ve kamerası!

Aşağıda ise EOS'un kamerasının yakından çekilmiş bir fotoğrafını görüyorsunuz. Kamera, Xenon flaş yanında Pure View teknolojisinin ve Carl Zeiss lensinin imzasını taşıyor. "XX" megapiksel gibi yer tutuculara ise bu tür üretim öncesi ürünlerde sıkça rastlanıyor.

Sızan bu görüntülerin gerçek EOS'a ait olup olmadığı doğrulanmasa da, farklı kaynaklardan gelen benzer görüntüler, karelerin Nokia'nın bir sonraki amiral gemisine ait olduğunu onaylar nitelikte. Cihazın teknik özellikleri konusunda ise şimdilik yeni bir bilgi yok.

Nokia'nın EOS'u önümüzdeki ay tanıtması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları