Nokia Lumia 830 ön incelemede!

Nokia'nın PureView kamerasını uygun fiyatlı ceplere getiren yeni telefonunu denedik!

Nokia Lumia 830 ön incelemede!

Lumia 830 ile Microsoft, bize çok pahalı olmayan, kamerası güçlü, üst seviye bir telefon sunmak istiyor ve bunu başarıyor.

8.5mm kalınlığındaki, 150 gram ağırlığındaki telefon, 5 inç'lik 720p ekranında net görüntüler sunuyor. 1.2GHz Snapdragon 400 işlemci, günün standartlarının gerisinde kalsa da testimizde yeterli olduğunu gördük. 1GB RAM ile gelen telefon, microSD'yle genişleyebilen 16GB depolama alanına sahip.

Lumia 830'daki dinamik flaş işlevi, fotoğrafı çektikten sonra flaşı "açıp kapamanıza" olanak tanıyor. Telefon, elbette bunun için iki fotoğraf çekiyor. 830'un kamerası, resim kalitesiyle Galaxy S5 gibi rakiplerini zorlayacak, belki de geçecek. 730 gibi 830 da yüz fotoğraflarınızı düzenlemeye yönelik Selfie Camera uygulamasıyla geliyor.

Lumia 830, Windows Phone 8.1'in son güncellemesi Lumia Denim'le birlikte gelecek. Güncelleme, PureView kamerasının çok daha hızlı açılmasını sağlıyor, bunun yanında Cortana'ya da bir takım yenilikler getiriyor.

İlk kararımız

Fiyatı 330 euro olarak belirlenen Lumia 830, bu fiyat seviyesinde PureView kamerayı sunarak birçok kullanıcının dikkatini çekecek gibi görünüyor. Asıl sorun ise, her ne kadar giderek güçlense de, pek popüler olmayan Windows Phone işletim sistemi olmaya devam ediyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

İş numaram için telefon alacaktım. Bu telefonların tanıtılması iyi oldu. Hem dolby ses özellikleri, hem kamerası hem de dijital asistanı için bu telefonda karar kıldım.

Bırakın artık Windows Phone kötülemesini. Bu platformu kullananlar neyin ne olduğunu bilerek ve severek kullanıyorlar. IOS ve/veya Android ile mutluysanız bu mutluluğunuz içinizde kalsın her WP haberinde bundan bahsetmekten vazgeçin.

bir boş telefon daha.

On kamerayada flash gelir yakında ??

iyi telefon olmuş fiyatıdA iyi olursa alınır

Boşsa kullanma kimse sana zorla kullan demiyor

pek popüler olmayan windows phone ne ya İngiltere ve Almanya da best seller olmuş telefonları var microsoftun

Fiyat kalite olarak çok güzel bir telefon ?? gelir gelmez alınır lumia 830

4aydır Windows Phone kullanıyorum ben şahsen memnunum.Geçenlerde oğlumun moto G yi şöyle bir elime aldım.10 dakikada beni deli etti.Anladımki bu android denen işletim sistemi adam olmaz.Telefon resmen kasım kasım kasılıyor.İyikide Windows Phone geçmişim iphone dan...

abi 735 de kral 5 mp ön kamera ne demek

parasını sokağa atmaya bayılanlar bu ölü markayı alabilir...

Windows Phone işletim sistemli tel kullanan kişilerin %80'i iphone kazığıgının ve android mallığının farkından ondan bu işletim sistemini kullanıyor..

vasat ve biçimsiz....

Microsoft bu dünya üzerinde üstlendiği misyon nedeniyle çok büyük bir öneme sahip olan bir şirket. Bu yüzden Microsoft'un güçlü olmasını isterim ama Microsoft'ta ters giden birşeyler var. Nadella bunu gelenekler ile ilişkilendiriyor. Bu doğru ve artık değişmelidir. Benim bölünerek büyümenin devamlılığını sağlama teorim Microsoft ile de birebir uyumludur. Microsoft pek çok ürüne sahip bir şirkettir ama kemikleşmiş yapı bu ürünlerin birçoğunu başarısızlığa mahkum etmektedir. Her ürün kendi özerk ve spesifik organizasyonuna sahip olmalıdır. Kısaca her ana ürün departmanına özgürlüğü verilmelidir. Microsoft neredeyse bağımsız şirketlerden oluşan bir imparatorluk olmalıdır...

Lumia 1320 civarında satış fiyatıyla gelirse iyi satış grafiği görebilir. Lumia 930'daki glance ekran olmaması, çıkarılabilir kapak ve batarya olmaması, kalın olması gibi eksiklikler giderilmiş.Göze daha hoş görünür cihaz olmuş. Tabi Lumia 930'dan ekran kalitesi, işlemci, batarya kapasitesi gibi eksiklikleri var. Ama cihaz yeterli çözünürlük sunuyor. Daha az çözünürlük olması bataryanın eksikliğini kapatıyor. Sonuç olarak fiyatını fazlasıyla hak eden bir cihaz ortaya koymuşlar.

820 kullanıcısıyım uygun fiyatlı olursa 830 almayı düşünüyorum.wp işletim sistemi oldukça iyi. 820 özelliklerine sahip android telefonlarla karşılaştırınca wp'nin me kadar stabil bir işletim sistemi olduğunu gördüm. Boş telefon diyenler ellerine benzer özellikli bir android alıp denemeliler.

Android eziyetine SON !!!

WindowsPhone tıpkı bu yazıyı yazan arkadaş gibi olanları ve rakipleri kopara kopara geliyor. Piyasanın kuralları belli, bırakın her firma marifetini göstersin. Pek popüler olmayan işletim sistemi demek senin neyine...madem tanıtım yapıyorsun adam gibi yap. Microsoft hakemi de topla bit kaleye sokar, çekil kenara...

Kullanıcı profili değişecek artık ne hizmet sunuluyor ona bakıyor kullanıcı donanıma değil yani haticeye değil neticeye bakıyor malesef android ölü bir sistem keşke yaşasa ama dağınıklığı ve sadece amerika ya tüm hizmetlerini sunması yüzünden imkansız iphone un özellikleri de düşük ama kullanan memnun bu cihaz yok satacak ahanda buraya yazıyorum

Bence lumia telefonlar faha güzel ben cok memnunum

LUMİA 1030 U BEKLEYİN ABİ ökküz gi gibi geliyor telefon 20 mp purewiew ön kamera 41 mp prw arka kamera fhd

en guzel telfon nokı bunu tum dunya duysun bnu blin beyn we foto kaltsı cok saglam 10 ylı askn nokıa kullancsıym bunu untma nokıa dunya markası

en guzel telfon nokı bunu tum dunya duysun bnu blin beyn we foto kaltsı cok saglam 10 ylı askn nokıa kullancsıym bunu untma nokıa dunya markası

@27 Eyl 2014 23:47 nokia dıe bır sey yok artık microsoft var

son cümlede WP Platformunu sorun olarak lanse etmeniz, MS düşmanlığınızı ve tarafsızlığınızı gün yüzüne çıkarmıştır.! şaşırttınız bu cümlenizle bizleri.!

L920 kullanıyorum ve bu cihazı almak isterim,wp ile sonuna kadar devam.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir