Nokia Lumia Black güncellemesi geldi!

Windows Phone 8'li Nokia sahiplerinin merakla beklediği, önemli yenilikler getiren güncelleme hazır!

Nokia Lumia Black güncellemesi geldi!

Windows Phone 8'li Nokia kullanıcılarının beklediği Nokia Lumia Black güncellemesi, sonunda yayınlanmaya başlandı. Şu an için Lumia 1020 ve Lumia 925'e sunulan Lumia Black güncellemesi, bir dizi yenilik sunuyor.

Lumia Black ile artık giriş ekranınızdaki kutucukları gruplayarak klasöre dönüştürmeniz mümkün hale geliyor. Böylece Windows Phone giriş ekranını kişiselleştirmeye yönelik yeni bir seçeneğe daha sahip oluyorsunuz. Nokia'nın Refocus kamera uygulaması ise fotoğrafı çekip, ardından odak noktası üzerinde değişiklik yapmanıza izin veriyor. Şimdiye kadar sadece PureView ceplerde ortaya çıkan Nokia Camera arayüzü de diğer WP8 kullanıcılarına sunuluyor. Bu arayüze fotoğrafları tarihe ve konuma göre sıralamaya izin veren Storyteller modu dahil edilmiş. Güncelleme, Nokia Beamer ekran yansıtma teknolojisini de içeriyor.

Diğer yenilikler arasında bekleyen uyarılara hızla bakmanızı sağlayan Nokia Glance, Bluetooth LE bağlantı desteği var.

Lumia 1020 ve Lumia 925'e dünya çapında sunulmaya başlanan güncelleme, diğer Windows Phone 8'li Nokia'lara "önümüzdeki haftalarda" gelecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Amber gibi buda 1 ayda anca gelir bize :(

@10 Oca 2014 12:54 Önemli olan, neticede güncelleme gelecek olması. android sistemler gibi hiç gelmeyecek olan güncellemeleri beklemektense 1-2 ay sonra gelecek olan güncellemeyi beklemek daha iyi değil mi sizcede ?

@10 Oca 2014 16:49 Hiç gelmemesinden tabi kide iyi fakat neden ios gibi güncellemeyi tüm cihazlara aynı ada vermiyor da böyle taksit taksit dağıtıyor ? Ve bu kadar gecikmesine rağmen :(

@10 Oca 2014 18:03 Her cihaz farklı yongaları içeriyor ve yazılımlar her yonga setinde düzgün çalışmıyor örneğin 512 mb'lik bir l620'de the sims 3 oynayamıyorsun ancak bir l1020 bunu oynatabiliyor. Bu yüzden bekliyoruz işte setler farklı, işleyiş farklı. Mesela Nokia Camera çok ayrıntılı bir uygulama ancak l620'de sadece smartcam var neden ? Çünkü kamerası o kadar iyi değil.

Haftalar degil 920 iki gune dagitiliyor chip

@10 Oca 2014 14:16 yanlış bilgi

Aynısı Lumia da da vardı.Pardon yanlış oldu!Diğer işletim sistemlerinin haberlerine yazacaktım.

windospon...

920 ye iki güne dağıtılıyor diyen arkadaş rica etsem nereden öğrendiğini söyleyebilir misin 920 kullanıcısıyım ve bu güncellemeyi ve 8.1 i merakla bekliyorum

920 icin beklemede kalin yaziyor sitede,windowsphonehaber sutesindede yaziyor ayrica kardesim.bence bu haftasonu bitmeden gelicek

Nokıa'nın yakın zamanda çıkardığı Symbian'lı telefonlarını da güncellemesi gerek ! Niye bu işi bu kadar savsakladılar anlamış değilim.

bugün güncelleme geldi... en çok hoşuma giden 2g 3g ve 4g seçeneği

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir