Nokia markası resmi olarak öldü!

...Ve nihayet, efsanevi Nokia markasının tarihin tozlu sayfalarına gömüleceği kesinleşti!

Nokia markası resmi olarak öldü!

Microsoft, Nokia markasını bir kenara bırakmak üzere harekete geçti. Firmanın böyle bir hamle yapması bir süredir beklenmekteydi.

Şimdi ise firma, The Verge'e yaptığı açıklamada değişikliğin resmi olduğunu doğruladı. Bu, gelecekte Nokia telefonları yerine Microsoft Lumia'lar göreceğimiz anlamına geliyor. Değişikliği yapan ilk bölge ise yeniliği Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarında yansıtan Nokia Fransa oldu.

Bu değişiklik, Nokia'nın tamamen yok olacağı anlamına gelmiyor. Finlandiyalı firma, harita ve ağ altyapıları üzerinde odaklanmaya devam edecek. Sadece yeni telefonların üzerinde "Nokia" yazısını artık görmeyeceğiz.

Microsoft, "Windows Phone" markasının geleceği hakkındaysa herhangi bir ipucu vermedi. Daha önce sızan belgeler ve bazı ipuçları, Redmond merkezli firmanın sadece "Windows" adıyla yola devam edebileceğini göstermişti.

Defne Yılmaz

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Chip online bu duruma sevinmiş gibi görünüyor :)

bir nokia telefon vardı kaliteli uygun fiyatlı telefonlar artık nokia da yok nokia gibi bir telefon şirketi bidaha gelmez

@22 Eki 2014 14:50 Nokia kendi kendini batırdı. Herkes Android işletim sisteminin esnekliğini görüp ona yönelirken, Nokia CEO'su "Android 1-2 yıllık gelip geçici bir heves" dedi. Hayatının en yanlış öngörüsünde bulundu...

Microsoft çok yanlış kararlar alıyor bu kadar vizyonsuz bi şirket olabilir mi ? Alışmış tekel zamanlarına ne versem yerler misali devam ediyor. Yıllardır tutturamamış oldugu windows phone işletim sistemini Nokia nın ismi ve icraatları ivmelendirdi , kesinlikle kendi başarısı değil , öncelikle bunun farkına varmalı. Aynı cihaz ı 2 versiyon olarak piyasaya sürse microsoft lumia 1030 ve nokia lumia 1030 çok yüksek oranla nokia cihazı satın alınacaktır. Ferrari dahil bir sürü markayı bünyesinde bulunduran fiat grubunun ferrariyi satın aldıktan sonra fiat ismiyle değiştirmesi kadar abes bi durum.

Hep 5110 ve 3310'la hatırlanacaksın ...

Chip online bugün bayram yapıyordur bu haberin üzerine :D

Bir an önce kurtulması gerekiyordu Nokia isminden. Bence geç bile kaldı. Yani yarın bir gün Nokia nın satılamayan bölümü yeni bir telefon serisi çıkarsa Microsoft ve Nokia nın ürünleri birbirine girecekti.

Ve Microsoft gelmiş geçmiş en büyük hatalarından birini yaptı.

Microsoft öyle kararlar alıyor ki, sanki tam ortasında bir Apple ajanı oturduğu izlenimi oluşuyor.

birkaç sene sonra ki aynı başlık; samesung markası resmi olarak öldü... ve kaçınılmaz son....

üzüldüm...

Android e geçme vakti gelmiş o zaman windows phone un ölümünü izlesin Microsoft..

Nokia yazan bir cihaz satın almada yüzde 50 60 bir güven veriyordu o güveni artık yıktılar geçmiş olsun

Yani batıyormu güzelim NOKIA amblemi herkes microsoftun oldunu biliyor zaten...

Yanlış bir karar ben şuan nokıa lumıa kullanıyorum ve benım gıbı nokıa yı seven bir suru insan var telekomınıkasyon konusunda dünyada ılk akla gelen firmalardan birini tarıhe gommek yanlış bir karar bence

Bana kalirsa Microsoft kendi sonunu hazirliyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir