Nokia'nın Here Maps uygulaması yeniden iOS'ta

Bir süre önce Android'e gelen popüler uygulama, nihayet iOS kullanıcıları için de geri döndü!

  • Cem Şancı
Nokia Here Maps uygulaması yeniden iOS'ta

Nokia artık cep telefonu üretmiyor olabilir ancak bu onun telefon uygulamaları üretmeyeceği anlamına gelmiyor. Nitekim, günümüz akıllı telefonlarında kullanılan çok sayıda teknoloji de hala Nokia'nın patenti altında bulunuyor. Yani Nokia, hala mobil telefon pazarındaki en önemli oyunculardan biri durumunda.

Nokia şimdi, bir süre önce Android'e de gelen Here Maps uygulamasının iOS sürümünü duyurdu. Bu aslında ilk iOS uygulaması değil. Nokia önceki iOS uygulamasını "büyük bir hata" olarak tanımlayarak Appstore'dan geri çekmişti.

Şimdi, Here Maps uygulaması güncellenmiş ve düzeltilmiş şekliyle yeniden iOS uygulama marketine geri dönmüş durumda. Dileyenler uygulamayı, iPhone'ları için AppStore'dan indirebilir.

Uygulamayı kullanmak çok zor değil. Eğer daha önce Apple Maps ve Google Maps gibi navigasyon haritalarını kullandıysanız Nokia Here Maps uygulamasını da kolayca kullanabilirsiniz. Uygulama aradığınız adresleri kaydetmek ve bulunduğunuz yerden kayıtlı adreslerinize rota çizmek gibi kullanışlı özelliklere de sahip.

Uygulamada bir lokasyon ararken ve o lokasyona rota çizdirirken, hangi araçla gitmek istediğiniz de seçebiliyorsunuz. Bu yöntemler, otomobille, toplu taşımayla ve yürüyerek gitmek gibi üç ayrı seçeneği içeriyor. Böylece Here Maps sadece otomobil sahiplerinin değil, şehir içinde toplu taşıma kullananların da gözdesi haline geliyor.

Ancak şimdilik, uygulamanın iOS sürümünde Türkçe desteği bulunmuyor. Sesli navigasyon isteyenlerin, Türjçe desteğini beklemekten başka çareleri yok. Android sürümündeyse böyle bir sorun söz konusu değildi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Nokia'nın haritası çok güzel daha önce kullandım.

androidde kullaniyorum cok iyi uygulama

işallah en kısa sürede türkçe dil desdeği gelir

@12 Mar 2015 14:09 bu eksi oy atanlar neyin kafasını yaşıyor ne içtiyseniz banada verinde bende kafayı bulayim:)

@12 Mar 2015 17:42 Zamanında Micisoft Nokıa yı batırmadan önce yani, Türkçe dahil her dilde desteği vardı. Ah Stephan micropsoft köstebeği Stephan e.

şuan 5 dil gözüküyor almanca ingilizce fransızca dier 2 si gelmedi aklıma ama bu zamanla gelişdirirler

Super otesi androidde kullaniyorum offline modu super

Hadi elmacılar yine iyisiniz :D

fazlasıyla lüzumsuz olmuş. Apple Maps ve tomtom ile uçuşlardayız....

@12 Mar 2015 16:42 sen kullanma fanboycuk biz kullanacağız sen applenin çöp mapsnı kullan

Wp da en başından beri olan şeyler bunlar pek büyütmeyin yani -_-

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play