Nvidia, Ageia firmasını satın alıyor

Fizik kartlarını gündeme getiren ve üreten Ageia firması, Nvidia tarafından satın alınacak...

  • Halil Mollaoğlu
Nvidia, Ageia firmasını satın alıyor
Nvidia: Grafik pazarında 1. sırada.

Nvidia, PhysX kartını keşfeden Ageia'yı satın alacak. Ekran kartı üreticisi kısa bir süre önce bunu bizzat kendisi duyurdu. PhysX kartları, oyunlardaki fizik hesaplamalarını yapabilen özel yongalar içeriyor.

Nvidia'nın bu teknolojiyi kartlarına nasıl ekleyeceği henüz belli değil. Fazla yaygınlaşmamış olması sebebiyle çok az oyun PhsyX kartlarını destekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

teknolojik olarak zaten atiden kötü durumda fizik konusunda neyapar onuda zaman göstericek

nVidia GeForce9 + Physx.... tek kartta.... bombaaa

Zirvedeki Firmaları çekemiyor musun anlamıyorum. Adam dünya birincisi grafikte. Microsoft ta öyle ama nedense apple diyip duruyon. Bari milletin ne dediğine karışma. Atide birçok oyuna sponsor olsun oda birinciliklerde olurdu...

OBA Demişki:

teknolojik olarak zaten atiden kötü durumda fizik konusunda neyapar onuda zaman göstericek

fizik hesaplamaları mühendislik ve birikim gerektirir. firmalarda know-how dediğimiz yapabilme yetisi vardır ki bu o işi nasıl yaptığını ve sahip olduğu teknolojiyi kullanma şeklidir.

büyük firmalar genellikle bilimsel konularda departman oluşturmak yerine, konusunda uzmanlaşmış şirketleri kendilerine dahil ederler.bu yanlış bir yaklaşım değildir. dışarıdan bilimsel danışmanlık almak yerine bunu bünyelerinde bulundururlar. haliyle bu ürün geliştirmelerinde büyük bir üstünlük ve hız sağlar.

satın alma zaman yapılan bir olaydır. bu konuda her iki şikette memnun kalmaktadır. ikiside geniş deneyimlerini paylaşarak tek bünye içinde ürüne dönüştürürler. bu da kullanıcılara kalite ve ucuzluk getirir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play