Nvidia rekor ciroya ulaştı

Ekran kartı üreticisi Nvidia mali yıl sonuçlarını açıkladı: Ciro değeleri rekor kırıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Nvidia rekor ciroya ulaştı
Nvidia: Rekor ciro.

Ekran kartı üreticisi Nvidia, mali yılının dördüncü çeyreğinde 1.2 Milyar Dolar ciroya ulaştı - daha önce hiç ulaşılamamış bir değer.

Nvidia'nın bildirdiğine göre bu değer önceki senenin aynı zaman dilimiyle karşılaştırıldığında %37'lik büyümeyi ifade ediyor. 31 Ocakta biten tüm mali yıl içerisinde ise cironun değeri 4.1 Milyar Dolar - bu da %37'lik rekor bir büyüme.

Dördüncü çeyrekteki net kâr 163,5'den 257,0 Milyon dolara yükseldi - tüm mali yıl içerisinde ise 448,8'den 797,6 Milyon Dolara yükseliş gerçekleşti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Vay be Nvidia bak be ben ati kullanıyorum ama Nvidia çok iyi satış yapmış. Birde Arkadaşlar bişey soracam ben yeni bir ekran kartı almak istiyorum ama Nvidia ile Ati arasında kaldım benim alcağım ekran kartı en son modelleri olacak Sizce Nvidia'nın son modeli iyi yoksa Ati'nin mi ben yine chip sitesinde okumuştum o zaman da Ati burun farkıyla önde diyodu doğru mu sizce? TŞKler chip güzel haberlerin için..

Ati'de durumlar cok kötü galiba

Nvidia'nın en yüksek ciroya sahip olduğu dönem benim 8800GT aldığım dönem acaba benden mi para kazandılar:P

nvidia 8800gt gibi bir fiyat performans kartını piyasaya sürerek piyasayı büyük ölçüde ele geçirdi özellikle son dönemde çıkan oyunlara sponsorluk yapıp tüketicileri nvidia kartlarına yönlendirdi crysis vs oyunlarda nvidia kartına özel optimize sürücüler çıkardı.Ee bu kadar emek kendisine büyük bi ciro artışı kazandırdı tabi ,nice 8800gt gibi kartlara diyorum , başarılarının devamını diliyorum

nVidia veya ATI arasında kalan arkadaş,

Her iki kartın da en son modellerini kullanmış biri olarak, önce ATI'm vardı. Her ne kadar özellikleri çok iyi gibi dursa da kağıt üzerinde, ciddi bir şekilde oyunlarda sıkıntı yaşıyor, driverları çok kötü veya donanımı, ama bir şekilde rezalet bir performans sergiledi. Hemen sattım aynı fiyatlı nVidia aldım. Arada performansta dağlar kadar fark var. Belki testlerde ATI iyiymiş gibi durabilir ama nVidia'nın son kullanıcının performansı açısından en iyisi olduğunu söyleyebilirim. (Dikkat: Aynı fiyatlı kartları arasında)

BENİMDE COMPUTERİM NVİDİA

Allah daha çok versin ne diyelim... adamlar en iyi kartları üretip en iyi desteği sunmakta olcak yani bu kadar, hele 8xxx serisiyle sonuna kadar hak ettiler zaten...

8800 Gt ve 8600 Gt çok cira yaptı....

8800 Gt hiç bir yerde stokta yoktu bir ara

nVidia chipset ve GeForce go 6100 256 var bende.Müthiş gerçekten.Laptopa ayrı bi hava katıyo.açmadığı oyun yok gibi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play