Nvidia Windows 8 deneyimine güç veriyor

Windows 8 ve Windows RT'li dokunmatik cihazlar, Nvidia sayesinde hızına hız katıyor!

Nvidia Windows 8 deneyimine güç veriyor

NVIDIA'nın görsel ve mobil hesaplamadaki derin uzmanlık deneyimi ve Microsoft ile yürüttüğü kapsamlı işbirliği, kullanıcıların NVIDIA ile güçlendirilen Windows 8 ve Windows RT sistemlerinde üst düzey deneyimler yaşayacağı anlamına geliyor.

NVIDIA GeForce GPU içeren PC'ler fotoğraf ve video düzenlemede, oyunlarda ve web taramada üst düzey deneyimler sunacak çünkü Windows 8 ve Internet Explorer 10 artık grafik donanımından yararlanıyor. Ayrıca, NVIDIA Tegra işlemciler tek bir şarjda günlerce çalışan son derece ince ve hafif yeni nesil Windows RT cihazları güçlendirecek.

Windows RT ile PC'ler ilk kez iki hafta bağlı bekleme süresine olanak veren Tegra 3 gibi yüksek verimliliğe sahip ARM tabanlı işlemcilerden yararlanabilmiştir. ASUS Vivo Tab RT, Lenovo IdeaPad Yoga 11 ve Microsoft Surface RT dahil olmak üzere piyasaya çıkan Windows RT cihazlarının çoğu NVIDIA Tegra 3 kullanmaktadır.

NVIDIA hesaplama ürünleri başkan yardımcısı ve genel müdürü Rene Haas, "Windows RT'nin mobil cihazlarda kusursuz bir deneyim sunmasını sağlamak için Microsoft ile birlikte üç yıl çalıştık" dedi. "Windows deneyimimiz ve ARM konusundaki uzmanlığımız, NVIDIA'nın şık ve albenili Windows RT tabletlerden üst düzey oyun PC'lerine kadar tüm sistemlerde yüksek kaliteli bir Windows deneyimi sunmasına olanak vermektedir."

Microsoft işbirliği ile bunlar da sunulacak

NVIDIA, Microsoft işletim sistemleri ve uygulama programlama arayüzleri (API'ler) için grafik teknolojileri ve video sürücüleri sağlamak üzere Microsoft ile yaklaşık yirmi yıldır yakın bir işbirliği içinde. NVIDIA mühendisleri, Microsoft'un Windows 8'de grafik donanımından yararlanarak popüler işletim sistemlerini tabletlerde de yaygınlaştırma çabalarını desteklemek üzere üç yıl önce çalışmaya başladı. NVIDIA, mobil cihazlarda muhteşem bir Windows deneyimi sunmak üzere Microsoft ile yaptığı işbirliğinde geliştirme kitleri, yazılım desteği ve 500 adam/yıl mühendislik süresi başta olmak üzere kapsamlı destek sağladı.

Microsoft'un ödünsüz deneyiminin devamı olan Windows RT; Word 2013 RT, Excel 2013 RT, PowerPoint 2013 RT ve OneNote 2013 RT içeren Microsoft Office Home ve Student 2013 RT Preview ile mobil cihazların verimliliğini artıracak.

Ayrıca, dinamik ışıklandırma ve gerçek zamanlı fizik ile gerçekçi görünen sahnelerin oluşturulmasına olanak veren 12 çekirdekli NVIDIA GPU ile güçlendirilen Tegra tabanlı Windows RT cihazlar muhteşem bir oyun deneyimi sunar. NVIDIA, oyuncuların Tegra ile güçlendirilen Windows RT cihazlar için en zorlu oyunları belirlemelerini kolaylaştırmak için TegraZone uygulamasını Windows RT için genişletecek.

NVIDIA, PC'lerinin Windows 8 için hazır olduğundan emin olmalarına yardımcı olmak üzere işletim sistemlerini yükseltmeyi planlayan GeForce müşterileri için Windows Donanım Kalite Laboratuvarları (WHQL) onaylı GeForce sürücülerini yayınladı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

tegra olduğu sürece benim bu ürünü hiç alasım gelmiyor. Verimlilik açısından çok kötü bir işlemci

intel'i ezsin yeter... nvidia bu ezer geçer...

Duyan da tegrayı bişey zannedecek

intel cpu,amd gpu ben başka markala uraşmam kardeş...

Ziyaretci "19:16" nasıl bir verimlilik bu. Biraz açıklasanda tartışma konusu olsa...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play