Office 14: İlk test sürümü ne zaman?

Office 2007'nin halefi Office 14'ün ilk test sürümü gün sayıyor. Yeni Office'le ne zaman tanışacağız

Office 14: İlk test sürümü Kasım'da
Office Live: Dokümanları çevrimiçi olarak düzenleme ve diğerleriyle paylaşma.

Öyle görünüyor ki, Microsoft kasım veya aralık ayında Office 14'ün ilk öncül sürümünü yayımlamak istiyor. Elbette ilk aşamada sadece ufak bir tester grubu bu alfa sürümünü test edecek. Kaynak ise Microsoft'tan Hayley Rixon'un weblog'u.

Şimdiye kadar Microsoft Office'in yeni sürümü hakkında çok az detay belli oldu. Fakat bu senenin başında gerçekleşmiş olan bir geliştirme konferansında Bill Gates, çevrimiçi özelliklerin yeni sürüme entegre edileceğini söylemişti. Bu sayede dokümanlar Outlook Web Access'de olduğu gibi düzenlenebilecek.

Microsoft, Çevrimiçi-Office'e Office Live Workspace ve Office Live Small Business ile ilk adımını attı. Fakat firma web ile masaüstünün birleştirilmesi konusunda daha da öteye gidecek.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

oldu ne güzel valla ... her sene yeni bi sürüm çıkartsınlar...
aslında ellerindeki teknoloji ile geleceğin 10 yıllık office programını yapabilirler.... yavaş yavaş veriyolar

satış stratejisi işte adam lar sims e çevirdi sims 2 ilk çıktığında diğer bütün ek paketler ztn hazırdı. yavaş yavaş önce bunu sonra onu al diye sattılar

Openoffice sıradan işler ( belge hazırlama ve bakma) için fazlasıyla yeter. Görünen o ki ms de donanım üreticileri ( özellikle de ekran kartı üreticileri) gibi aldığına sevinmeden ,elinde patlayan zarar ettiren sözde kurnazlığı kullanıyor. Resmen kullanıcıyı tüketim canavarına dönüştürmek istiyorlar. Bunun teknoloji gelişimiyle ilişkisi yok. Adamlar 80 çekirdekli işlemciyi ürettiler. demek ki istediler mi kaç çekirdekliyi şu anda piyasa sürebilirler (direk 80 çekirdek olarak kasdetmiyorum. o sadece bir prototipti. lütfen yanlış anlaşılmasın.) fakat 4 çekirdek bile şu an sanki teknolojinin vardığı son noktaymış gibi yansıtılıyor. ve kullanıcıya zoka yutturuluyor. Ha keza aynı durum cep telefonu üreticilerinde de mevcut.( 10 MP telefonlar 3 sene önce üretilmişti. ama sözde stratejik işler dolayısıyla ne zaman çıkacak kimbilir :S) Lütfen dikkat!! giden paralar bizim ülkemizin şirketlerine gitmiyor. Milli sermayemizi daha akılcı kullanalım.
--------------------------------------------------------------------
linux ubuntu kullanıyorum. keşke daha önce tanısaymışım. "MS nin keyfine göre yaşamınızı sürmek" lütfen bu sözü irdeleyin. Hatta düşünmenize yardımcı olmak için bir kez olsun linux a şans verin. Sanıldığı gibi zor değil. Biraz okuyarak- araştırarak 1 günde sistem yükleme kullanabilme kabiliyetine erişirsiniz.

harbi kardeş yaaaaaaa haklısın valla. azar azar. chip'te tanıtıyor bize işte!!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir