OnePlus 6, "Çentik"ten Fazlasını Ödünç Alacak!

OnePlus 6, iPhone X'ten "çentik"ten fazlasını ödünç almayı düşünüyor!

  • H. Hüseyin Öztürk
OnePlus 6, "çentik"ten fazlasını ödünç alacak!

OnePlus 6 hakkında düzenli olarak gelen söylentiler, bu kez firmanın kendi İtalyan Facebook sayfasından gelen bir bilgiyle devam ediyor. Kısa bir video klipte, el hareketleri gösteriliyor ve "El hareketleriyle deneyiminizi hızlandırın." yazıyor.

OnePlus, cihazda neler olacağı konusunda ağzını hiç sıkı tutmamasına rağmen el hareketlerinin tam olarak nasıl olacağını henüz açıklamadı. Ama yine de çıkarım yapabileceğimiz bazı ipuçları var.

İlk olarak, OnePlus 5T için Android Oreo beta sürümü Oxgen OS deneyimine el hareketlerini getirmişti ve bu, OnePlus 6'ya da gelebilir. Bu yeni yazılıma güncelleyen kullanıcılar, arayüzde geriye gitmek, ana ekrana dönmek veya son kullanılan uygulamalar arasında geçiş yapmak için el hareketlerini kullanabiliyor.

Buna karşın, iyi uygulandıklarında bile el hareketleri genelde pek işe yaramayan gösterişli hareketler. OnePlus 6'nın iPhone X'in çentiğini ve bazı el hareketi özelliklerini kullanacağını düşününce, firmanın cihazı bu iki özellik üzerine pazarlaması beklenebilir. Ama muhtemelen bu el hareketlerini kullanmak isteğe bağlı olacak.

OnePlus'ın dokunmatik ekranı ile ilgili neler planladığının detaylarını çok yakında göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

apple ilk çentikli telefonu yapmadı apple essentinal phone den alıntı yaptı dünyada her şeyi apple bulmuyor sadece kullanıcısı çok meraklısı çok fakat her şeyi apple bulmuyor

apple alınmaz..note 9 u bekliyoruz..hahahaaa apple 5s dahil bütün cihazları çöpe attırttı..appleye para veren telefonunuda dinlemeyi kabul etsin..aynı focebook messsengenger gib..zombileri dinliyormuş..takibe almışlar..focebookta tam boook oldu..milletin özel konuşmasından sana ne focebook ve apple..rezillik ya.

Son zamanlarda Apple'ın özgün olarak telefon dünyasına kattığı tek şey, hepimizin nefret ettiği.... hayır çentik değil, onu Essential Phone yaptı, Apple sadece genişletti... 3.5 mm jak girişinin sebepsizce kaldırılması, evet tamamen sebepsizce, "şirinlerin fön makinası"na benzeyen kablosuz kulaklığını satmak için (selam sana iPhonedo) kulaklık girişini kaldırdı. Oysa ki daha sonra deneyenler gördü kü aslında içerideki hiçbir şeye ellemeden kulaklık girişi eklenebiliyor iPhone'a...

Sen de yorum yaz