Opera'dan Windows Phone'a kötü haber!

Windows Phone kullanıcılarına bir kötü haber de tarayıcı devi Opera'dan geldi!

  • Cenk Atlı
Opera'dan Windows Phone'a kötü haber!

Geçtiğimiz Haziran ayında Windows Phone'a gelen Opera Mini tarayıcı, en son güncellemesini birkaç hafta önce almıştı. Fakat Opera tarafından gelen haberler, söz konusu tarayıcının uzun bir süre yeni bir güncelleme almayacağına işaret ediyor. Opera yetkilisi Ruth Alflat konuyla ilgili yayınladığı bir blog gönderisinde tarayıcının Windows sürümünün halihazırda pek iyi bir durumda olmadığını fakat yine de geleceğe dair umutlarını koruduklarını belirtti.

Önümüzdeki birkaç ay herhangi bir önemli güncelleme planlamadıklarını belirten Alflat, Windows Phone platformu için çalışan ekiplerinin mesailerini artık iOS ve Android'deki diğer uygulamalara harcayacaklarını ifade etti. Bu da, tarayıcıyı diğer cihazlardan Windows Phone'a senkronize etme gibi özelliklerin geliştirilmesinden en azından şimdilik vazgeçildiği anlamına geliyor.

Opera yetkilisi yine de, Windows platformunu yılın ilerleyen dönemlerinde yeniden ele almayı umduklarını da ekledi. Alflat'ın açıklamasında ayrıca Opera'nın bu tarayıcıyı Windows Phone'da güvenli bir biçimde tutmak ve önemli açıkları onarmaya devam etmek için de çalışacakları belirtildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Ya anlayın artık Windows Phone Bitti! WİNDOWS 10 VAR 10! Bu haberlerle Microsoft'u kötülemeye mi çalışıyosunuz anlamıyorum.

ne bekliyordunuz ki tutmadı ortada OPERA niye boşuna uğraşıp masraf yapsın ki?

Burada anca Windows Phone a karşı felaket tellalcılığı yapıyor.

Şuanki en hızlı tarayıcı wp de olum ne operasından bahsediyorsunuz ??

Opera mini gerçekten çok kötü durumda Microsoft Edge çok iyi gerek yok açıkçası güncellemeye

Bence Opera Windows uygulamasını geliştirmeyi bırakacak, iOS ve Android'e odaklanacaksa; iOS'ten Windows'a portlama işlemi yaparak mağazadaki yerini koruyabilir hatta daha üst konumlara getirebilir.

3 years ago: Windows Phone Geleceğin Sistemi 2 years ago: Windows Phone 8.1 gelecek android bitecek. 1 years ago: Windows Phone 10 ile android tarih olacak. TODAY Hatırlıyorumda böle yorumlar vardı chip online da bi aralar. Şimdi o fan/fanlar büyüdü sanırım.

Opera zaten Windows 10 Mobile kullanıcıları tarafından kullanılmıyor. Microsoft Edge yeterli.

gelen gecen vuruyor windowsa

Windowsçular, üçer dörder tane daha alın ki belki geliştirirler. o zaman belki biz de almayı düşünürüz. Öyle kuru kuru savunma olmaz.

yakında amicrosoft a bırakacak windows phone u telefonlara bile masaüstü windows yükleyecek o olacak yani

2 yıl windows kullandıktan sonra söz verdikleri halde çoğu telefona windows 10 desteği vermedikleri gün telefonu çekmeceme atarak androidli sıradan bir telefon aldım ve 2 yıl önce androide geçmediğime pişman olduğumun farkına vardım.

@22 Nisan 2016 11:25 Aynen ben de şu anki giriş seviyesi bir android cihaz kamera hariç en üst düzey windowsphone cihazdan çok daha kullanışlı ve eğlenceli.

@22 Nisan 2016 11:25 sanki android sana hergün güncelleme verecek sanki...

Windows kendi kendini batırmaya çalışırsa opera ne yapsın?Çok iyi olmuş ve oluyor da!

Zaten beş para etmiyor opera.

windows 10 mobile için edge yetiyor zaten ve uc browser gibi alternatifleri var

Kim takar Operayı :)

Ne Windows 10'u ? Çok mu farklıymış Windows Phone'dan ? At gözlüklerinizi çıkarın artık. Hiçbir uygulama yok doğru dürüst çöp bir sistem olduğunu kabullenin.

Sen de yorum yaz