OS X Yosemite tanıtıldı, işte sundukları!

Apple'ın yenilenen masaüstü işletim sistemi, heyecan verici yeniliklerle geldi!

OS X Yosemite tanıtıldı, işte sundukları!

Apple, yepyeni ve modern bir görünüm, yeni güçlü uygulamalar ve Mac ve iOS aygıtlarınızla her zamankinden daha akıcı çalışmanızı  sağlayan yeni süreklilik özellikleriyle OS X'in yeniden tasarlanmış ve gelişmiş yeni güçlü bir sürümü olan OS X Yosemite'ı bugün duyurdu. Bildirim Merkezi'ndeki yeni Bugün görüntüsü, bilmeniz gereken her şeye tek yerden hızlıca bakabilmenizi sağlıyor; Finder'ın içine yerleştirilen iCloud Drive, her türden dosyayı saklayabiliyor ve Safari, en önemli denetimlerin parmaklarınızın ucunda olmasını sağlayan yeni ve şık bir tasarıma sahip. Mail'de ekleri her zamankinden çok daha kolay düzenleyebilir ve gönderebilirsiniz;  Handoff özelliği ile bir aygıtta başladığınız etkinliği bir diğerine aktarabilirsiniz ve Instant Hotspot, iPhone'unuzun erişim noktasını kullanmayı bir Wi-Fi ağına bağlanmak kadar kolay hale getiriyor. Yosemite, Mac'inizden iPhone görüşmeleri yapabilmenizi bile sağlıyor.
 
"Yosemite, tamamı iOS ile mükemmel çalışacak şekilde tasarlanmış inanılmaz yeni tasarımı ve yeni muhtreşem uygulamalarıyla OS X'in gelecek neslidir," diyen Apple'ın Yazılım Mühendisliği'nden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Platformlarımızı, hizmetlerimizi ve aygıtlarımızı birlikte tasarladığımız için sektörde benzeri bulunmayan tüm aygıtlarımız açısından kusursuz bir müşteri deneyimi oluşturabiliyoruz. Bu yalnızca Apple'ın sağlayabileceği bir şey."
 
Yosemite ile, OS X yepyeni ve modern bir görünüm ile yeniden tasarlandı ve geliştirildi; denetimler daha açık, daha akıllı ve anlaması daha kolay ve şık araç çubukları, işlevsellikten fedakarlık etmeden içeriğinize odaklanmanızı sağlıyor. Şeffaf unsurlar, uygulama pencerenizde ek içerik açarak arka planda nelerin saklı olduğuna dair ipucu sağlıyor ve masaüstünüzün görünümünü alıyor. Uygulama simgelerinin net ve sürekli bir tasarımı var ve güncellenmiş sistem fontu okunabilirliği artırıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Mac keyfini ancak alınca anlayabiliriz sanırım...

@03 Haz 2014 00:11 o kadar paraya araba alırım lan

@03 Haz 2014 12:16 Yok alamazsın

Microsoft stajyeriyim ve10 yıldır Mac kullanırım hakkınıda vermem gerekir. Teşekkürler Apple. Mavericks her türlü yetiyor bakalım yenisi nasıl olacak.

hackintosh yosemite versiyonunu çıkmasını beklicem

@03 Haz 2014 00:48 benimde beklediğim o kardeş çıkarsa buralara mutlaka yorum atalım

@03 Haz 2014 12:16 DMG olarak indirebilir durumda...

Sistem çok güzel umarım inşallah ilerde olursa bi mac pc'm ona kurarım...

windows kadar pratik ve kullanışlı değil

Aple yine yaptı yapacağını

Şu anda piyasada bulunan programların ve oyunların %90 dan fazlası windowsla çalışıyor bu yıllardır böyle o nedenle bu yenilik windowscular için bi şey ifade etmiyor

Çıkacak olan note a geçmeyi düşünüyordum artık fakat şu sms ve çağrı işi hoşuma gitti açıkçası. Eğer yeterince stabilse sanırım iphone da kalacağım yine.

Güzelim Mac OS mahvolmuş bari tasarıma dokunmasaydınız.

isim ofsayt... aman harf hatası yapmayın... :P

ya eski osx bile daha iyiydi mountain lion

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir