Oyuncuların yeni silahı GTX 660 Ti

Nvidia'nın yeni Kepler mimarisine sahip kartları satışta! Peki bu kartlar oyunculara ne sunuyor?

Oyuncuların yeni silahı GTX 660 Ti

Mart ayında piyasaya çıkmasının ardından PC oyunlarının oynanma şeklinde yenilik yapan NVIDIA Kepler mimarisi, bugünden itibaren yalnızca 299 ABD Dolarından başlayan fiyatlarda temin edilebilecek olan NVIDIA GeForce GTX 660 Ti GPU'nun arkasındaki güçtür.

En zorlu PC oyunlarında gerçek anlamda değişim yaratan bir performans sunan GTX 660 Ti, önceki nesil teknoloji ile oynayan oyuncular için büyük bir gelişmedir. 2011 yılının GTX 560 Ti ürününden ortalama yüzde 41 ve 2010 yılının GTX 470'inden ortalama yüzde 58 daha hızlıdır.

GTX 660 Ti, etkileyici bir performans sunmanın yanı sıra DirectX 11 mozaikleme, TXAA ve PhysX teknolojileri için tam destek ve tek bir karttan 3+1 ekran konfigürasyonu yönetme olanağı gibi özelliklere sahiptir.

GTX 660 Ti, Kepler mimarisinin verimliliği ve düşük ısı üreten tasarımının gücü ile oyunculara bu fiyat sınıfı için tutarlı, sessiz ve güç verimli oyun deneyimi sağlıyor. GTX 660 Ti, her bir Kepler yongası içinde bulunan çoklu akış işlemcinin verimliliği sayesinde, fiyatı 50 Dolar daha fazla olan rakip ürünler ile aynı performansı %25 daha az güç tüketimi ile sunmaktadır.

Sınırlı bir süre için, kampanyaya katılan yetkili satıcılardan veya internet üzerinden satış yapan sağlayıcılardan bir GTX 660 Ti GPU satın alan oyuncular gelecek ay lanse edilecek olan Gearbox Software Borderlands 2, oyununun ücretsiz kopyası için kupon kazanacak. Bu yılın en popular PC oyunlarından biri olma yolundaki Borderlands 2 oyuncuyu tamamen içine alan bir oyun deneyimi için PhysX teknolojisi için destek içermektedir.

GTX 660 Ti de bu senenin başlarında piyasaya çıkan GTX 680, GTX 670 ve çift GPU'lu GTX 690 gibi NVIDIA'nın 28 nanometrelik Kepler mimarisi kullanılarak geliştirilmiştir.

Temin edilebilirlik

NVIDIA GeForce GTX 660 Ti GPU, bugünden itibaren ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle ve Zotac dahil olmak üzere dünyanın önde gelen ekran kartı üreticilerinden temin edilebilir.

 

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Cevabı basit: hiç bir şey sunmuyor... Aynı oyunları daha düşük kapasiteli ekran kartlarında aynı performansta oynayabilirken neden daha fazla para ödeyerek satın alayım? Amacım sadece oyun oynanaksa 80 dolarlık bir geforce fazlasıyla iş görur bence

@21 Ağu 2012 00:36 oyunların vadettikleri grafik detaylarının çok altında oynamak aldığın zevki minimuma indirmektir. ayrıca bazı oyunlarda grafiklerle fazla oynama yapabilecek seçenekler olmuyor (genellikle konsol portları). 30 fps altı oyun oynamanın zevk verdiği söylenemez sonuçta.

@21 Ağu 2012 00:36 Oyun herkese göre farklı bir durumdur. Bazıları büyük bir monitörde ultra oynamak ister ve bunun için sizin dediğiniz gibi 80 dolarlık kart yetmez :)

@21 Ağu 2012 00:36 Bence haklısın, GT9400 ile Star Craft 2, high ve yakın kalite ayarlarında fena oynatmıyor. Ancak full ayarlarda, neredeyse 7 fps'e kadar da düşüyor. Aslında bunun ortasını bulmaları gerekiyor diye düşünüyorum.

@21 Ağu 2012 00:36 ah bi bu ekran kartıyla donatılmış bir pc de oyun oynasan da ondan sonra görsem ben seni aradaki fark değer mi değmez mi :)

Borderlands 2 ile gelmesi büyük avantaj. Kartı sattırmak için iyi pazarlama gerçekten.

daha az ısı ve daha yüksek performans sunduğunu açıkça söylemişler bu oyuncuların en büyük konularından biridir siz 80 dolarlık ekran kartıyla idare edilebilir olduğunu söylüyorsunuz ama bu iş böyle olsaydı ekran kartı piyasası 5 yıl önce sabitlenir ve birdaha bir adım bile ileri gitmezdi insanlar pc lerindeki ısıyı düşürmek için 80 doların üstünde soğutma yatırımları yapıyorlar hem işlemci hem ekran kartı hemde stok fanlar alıyorlar yetmedi işlemci yada ekran kartı değiştiriyorlar ama siz 80 dolarlık kartınızla süper mario, tavla, yada facebook oyunları oynuyorsanız bu sözlerimi üzerinize alınmayın lütfen ben bu yazıyı orta-üst düzey bir kullanıcı olduğunuzu düşünerek yazıyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir