Palm, Alcatel'le geri dönüşe mi hazırlanıyor?

Akıllı telefonlar ortada yokken akıllı telefona çok yaklaşan efsane marka, yıllar sonra geri dönüyor

Palm, Alcatel'le geri dönüşe mi hazırlanıyor?

Akıllı telefonlar ortaya çıkmadan önce piyasadaki en önemli markalardan bir tanesi, Palm idi. PalmPilot ve Trio gibi cihazlar, bugün kullandığımız telefonlardaki teknolojilerin çoğuna öncülük yaptılar. Ancak firma, Google ve Apple'ın telefonlarıyla rekabet edemedi. O zamandan bu yana birkaç kez el değiştiren Palm markası, şimdi Android'li telefon üreticisi Alcatel'le şansını denemek istiyor olabilir.

Digital Trends'in keşfettiği mynewpalm.com web sitesinde tanıdık bir Palm logosu, altında "yakında geliyor" ve "akıllı hamle" kelimeleri yer alıyor. Sitenin Wide Progress Global Limited adlı bir firmaya kayıtlı olduğu görünüyor; bu firmanın son dönemde Palm markasının kullanım hakkını alan Hewlett Packard olduğuna inanılıyor. İsmi geçen Nicholas Zibell ise Alcatel OneTouch'ın Amerika'daki işlemlerinin başkanlığını yapıyor.

Digital Trends, Alcatel'in batıda çok fazla bilinmediğine ve çoğunlukla "isimsiz" telefonlar ürettiğine vurgu yapıyor. Firma, belki de telefonlarında Palm logosunu kullanarak piyasada fark edilmeyi amaçlıyor. Önümüzdeki hafta başlayacak olan CES'de Palm logolu cihazlarla karşılaşma ihtimalimiz var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

efsane marka geri dönüyor diye okuyunca nokia zannetmiştim önemsiz bir habermiş

@03 Oca 2015 11:56 Bilgi değeri taşıyan hiçbir haber önemsiz değildir... Ayrıca Nokia 2016'nın 3.Çeyreğinde dönecek. Bizde sabırsızlıkla bekliyoruz.

Palm cihazlarını bilmediğin ve kullanmadığın o kadar çok belli ki...

Her seyiniz nokia apple samsung olmus :)

Ahah sen ayakta uyuyorsun hala nokia hiç yıkılmadı ve artık yıkılmaz deev microsoft oldu

Nokia 2016 üçüncü çeyrekte dönecek. Bu yıl tablet ile geri geliyor piyasaya

valla bende nokia sandım

Zamanında Palm Treo Pro kullanmıştım. Windows Mobile 6.1 işletim sistemi ile Palm OS işletim sistemideki kısıtkarı aşmıştı fakat Palm OS için daha evvel o kadar ısrarcı olmuştu ki Windows Mobile 6.1'e geçmesi onu kurtaramadı. Kendisini yıkılmayacak gibi görerek, öncülük ettiği özellikleri geliştiremedi. Bayrağı eline geçiren aldı yürüdü katıran ise avcunu yaladı.

nokia ? yok ya artik çinli markalar saracak dunyayi ya en iyisi ya n ucuzu hesabi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir