Panasonic video kameralarda iFrame desteği!

Panasonic'in HD kameraları, artık Apple'ın iFrame video formatını destekliyor! İşte detaylar...

Panasonic HD video kameralarda iFrame desteği!

Panasonic HD video kamera sektöründe kullanıcıların video çekme ve paylaşma keyfini daha rahatça yaşayabilmeleri için de gerekli teknolojilere önem veriyor. Bu yıldan itibaren Panasonic'in tüm HD video kameraları Apple'ın video formatı iFrame'i destekliyor olacak. Böylece kullanıcılar, çektikleri görüntüleri hiçbir dönüştürme işlemi yapmadan başta Mac olmak üzere Apple ürünlerinde oynatabilecek.

Apple'ın kullanıma sunduğu video formatı iFrame HD videoların aktarım hızlarını yükseltmesiyle biliniyor. iFrame'den önce HD kameralarda çekilen videoların aktarım ve paylaşımı farklı kodlama çözümleri nedeniyle bir hayli zaman alıyordu. Panasonic'in HD video kameralarının iFrame'i desteklemesiyle kullanıcılar artık zaman kaybetmeden videolarını Mac ve iPad gibi Apple cihazlarına zahmetsizce aktarıp sevdikleriyle paylaşabilecek.

Panasonic Türkiye Optik Ürünler Grup Ürün Müdürü Evren Köksal konuyla ilgili şunları söylüyor: "Panasonic olarak tüketicilerimizin taleplerine büyük önem veriyor, çektikleri videoları olabilecek en hızlı ve zahmetsiz bir şekilde paylaşmak istediklerini biliyoruz. HD kameralarımızın Apple formatını desteklemesi bu anlamda önemli bir adım. Yaratıcı işlerle uğraşan müşterilerimizin pek çoğunun Apple kullandığını ve çektikleri hareketli görüntüleri fazla uğraş vermeden bilgisayarlarına direkt aktarmak ve çektikleri HD kalitesindeki bu görüntülerle sanatsal çalışmalar yapmak istediklerini biliyoruz. Yenilikçi yaklaşımımızı kullanıcılarımızın memnuniyeti doğrultusunda devam ettireceğiz."

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Panasonic HD video kameralarda iFrame desteği!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir