Parkta, bahçede, plajda internet!

Dış mekanlarda internet dağıtma işini TP-Link'in bu yeni ürünleri ustalıkla yerine getiriyor!

Parkta, bahçede, plajda internet!

Havaların ısınması, yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte dış mekanlarda daha fazla zaman geçirmeye başlanıyor ve internet erişimi sorunu oluşuyor. Bahçeli evlerde interneti bahçeye taşımak, tatilde plajda ya da gittiğimiz çay bahçesinde internete erişmek, üstelik kesintisiz ve sabit bir bağlantı hızıyla mümkün. Kablosuz ağ çözümleri üreticisi TP-LINK'in dış mekan çözümleri, hem çok ekonomik hem de kolay bir şekilde bizimle birlikte internetimizi de dışarıya, parka, bahçeye taşıyor.

Dış mekana uygun, ekonomik çözümler

Oteller, plajlar, çay bahçeleri gibi yazın kullanımı yoğun olan açık alan işletmeleri için de TP-LINK'in çok çeşitli çözümleri olduğunu vurgulayan TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, "Bu tür işletmelerde internetin menzilini artırmak ve işletmenin her noktasındaki müşteriye aynı hızda, kesintisiz kablosuz internet sağlamak önemli. Buna yönelik olarak hem dış mekan access point (erişim noktası) ve antenlerimiz, hem de menzil artırıcı (range extender) çözümlerimiz bulunuyor Üstelik bunların hepsi kurulumu, kullanımı çok kolay ve ekonomik çözümler" diyor.

TP-LINK'in dış mekanlara yönelik, her tür gereksinime uygun çok sayıda ürünü, çözümü bulunuyor. Access point'ler, dış mekan antenleri, menzil artırıcılar internetin menzilini genişletir ve düzenli bir ağ bağlantısı sağlarken, IP kameralar da güvenlik sorununa çözüm oluşturuyor.

Dış mekana yönelik access point

TP-LINK'in dış mekana yönelik access point'lerinden biri TL-WA5210G modeli. Dış ortam hava koşullarına uygun olarak üretilen bu cihaz ile ev ya da iş yerinde kapalı alanda kurulu olan kablosuz internet erişimini dış ortama taşımak mümkün. 15 km'ye kadar kablosuz bağlantı sağlayabilen ürün, özellikle bahçeli evler, çay bahçeleri, tatil köyleri için uygun bir çözüm.  Yıldırım düşmesi, yüksek sıcaklık gibi olumsuz etkilere dayanıklı olan cihaz, kablosuz sinyalleri daha uzak noktalara taşımanın yanında sinyali zayıf olan ağlara bağlantı hızını artırmaya da yarıyor.

TP-LINK'in dış mekan kablosuz ağ çözümleri arasında antenler de dikkat çekiyor. Örneğin TL-ANT2424B model ızgara şeklinde parabolik anten, özellikle işletmelerin kablosuz ağ bağlantısını dışarıda uzak noktalara kadar taşıması için uygun bir ürün. 25 km'ye kadar menzili olan anten, 2.4-2.5 GHz bandında 24dbi çıkış gücüne sahip. Hafif ve rüzgar direncinden etkilenmeyecek kompakt yapısı ile dikkat çeken ürün, piyasadaki kablosuz cihazlar (access point, router, switch vb) ile uyumlu çalışıyor ve montajı çok basit.

TP-LINK'in bir başka yön bağımsız, her yöne sinyal iletebilen dış mekan anteni olan TL-ANT2415D, mevcut internet bağlantısını 360derece her yöne, çevresel ve meteorolojik faktörlerden etkilenmeden dağıtabiliyor. Siteler, çay bahçeleri, oteller, tatil köyleri bu ürün için uygun kullanım alanları.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

wifi ac ürünlerini tr pazarında bekliyoruz Archer C7 nezaman gelir.

wifi ac ürünlerini tr pazarında bekliyoruz Archer C7 nezaman gelir. çin de aynı ürünü 6 harici antenli satıyorlar avrupaya 3 harici 3 dahili. 802.11ac bekliyoruz yeni çıkan telefonlar 802.11ac , yeni z87 anakartlar da 802.11ac, dizüstülerde yakında 8 srisiyle 802.11ac olacak.

14:42 ve 45 aynı kişi Galiba ve hava olsun diye yazmış. Eheh

bu sistemler süper denedik :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir