Pentax'dan daha güçlü, daha iyi Pentax K-5!

Pentax'ın yeni kamerası yüksek fotoğraf kalitesi ve geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekiyor!

Pentax K–5, farklı görsel ifadeleri kolayca yaratmak için ileri fotografik araçlar ile doantılmış. K–5, görüntü kalitesi, veri işleme hızı ve işletilebilirlik açılarından önceki modellerden daha üstün standartlar sunuyor.

Kompakt boyutlarına rağmen K-5, güçlü ancak hafif magnezyum alaşımı ve sağlam paslanmaz çelik gövdesi ile sıra dışı sağlamlığı ve dayanıklılığı ile göze çarpıyor. Yeni ,yüksek hızlı, düşük sesli CMOS görüntü sensörü ve yüksek performanslı PRIME II görüntü motoru ile donatılan cihaz, yaklaşık 16.28 etkin mega pikseli ile süper yüksek çözünürlük ve zengin tonlama sunuyor. Pentax K–5 saniyede yaklaşık yedi görüntü ile sürekli çekim modunda bile aynı kaliteyi veriyor. ISO 80 ve ISO 51200 arası ekstra geniş hassasiyet aralığına sahip cihaz, 1920 x 1080 pikselde Full HD-oranlı video kaydedebiliyor.

Çok daha hızlı otofokus hızı, el ile çekimler için geliştirilmiş HDR (High Dynamic Range) özelliği ve tüm bileşenlerin şekil ve tasarımında daha iyi işlevsellik gibi yenilikler ve gelişmiş özellikler eklenen K–5, ileri düzey amatörlerin özel taleplerini karşılamaya yönelik olarak geliştirilmiş.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Neymiş; Çek çek faceye atacam la?

Bu mantıkla ilerleyenler parasını müzmal etmesin ;)

Bu türde bir fotograf makinesi her fotografçı ister fakat parası biraz dudak uçuklatan cinsten olmalı :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir