Philips DVD-kaydedici: Reklamlara elveda

Programları kaydederken reklamları atlamak isteyenler için reklam avcısı bir DVD kaydedici.

  • Halil Mollaoğlu
Philips DVD-kaydedici: Reklamlara elveda
Philips DVDR5570H: İsteğe bağlı olarak reklamları atlayabiliyor.

Philips, 250 GB sabit diske sahip olan DVDR5570H DVD-kaydediciyi duyurdu. Cihaz analog ve DVB-T alıcısına sahip, aynı zamanda elektronik program rehberi (EPG) ile kayıt programlamayı da destekliyor.

Kaydedici her şeyden önce Commercial Skip (reklam atlama) ismindeki özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sayede kaydedici reklam başlangıç ve sonlarını saniyesi saniyesine, yaklaşık yüzde 90 doğrulukla tanıyabiliyor. Bunlar kayıt sırasında işaretleniyor ve kullanıcı tarafından oynatım sırasında atlanabiliyor. Bu pasajları tamamen silmek de mümkün. Cihaz işaretli bölümleri otomatik olarak silmiyor. Böylece yanlış işaretlenen bölgeler kullanıcı tarafından düzeltilebiliyor.

USB üzerinden bağlanan disk/bellek veya CD/DVD'de depolanan müzik, fotoğraf ve videolar kaydedicinin sabit diskinde depolanabiliyor. Bu verileri tekrar harici bir depolama birimine veya DVD'ye aktarılabiliyor. Fakat cihazın kendi yaptığı kayıtlar sadece boş bir medyaya yazım ile dış ortama aktarılabiliyor. Bu durumda USB girişi devre dışı kalıyor.

HDMI bağlantısı üzerinden TV'ye veya projektöre aktarılan videolar 1080 satır tam ekran moduna (1080p) ölçeklenebiliyor.

Philips DVDR5570H'ın yaklaşık fiyatı 690 Dolar (yurtdışı).

Philips Tüketici Danışma Hattı: 0 800 2613302

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

iyide bu bizde calısmaz. cunku bizim kanallarımızda dogru duzgun bir guide sistemi olmadıgından ne zaman reklamın baslıyacagını kestirmek alet icin mumkun olmıyacaktır

bizim kanallarimizda seyirciye karsi bir saygi olmadigi icin rütük denilen mercinin de hic bir fonksiyonu olmadigindan ve yayin akisini düzenleyen ve kontrol eden bir merci olmadigindan bu alet türkiyede zerre kadar bir ise yaramaz türkiyede yasayan insanlarimiz eger kendilerine sigir muamelesi yapanlara karsi insanca bir durus sergilemedikleri sürece zamanlarindan paralarindan ve ahlaklarindan olmaya devam edeceklerdir saygilarimla

zannederim guideden başak bir teknik kullanılıyor.eminmisiniz guidenin kullanıldığına..bence reklamları tanıyan bir sistem geliştirmiş olabilirler..yani nerede olursa olsun reklamları tanıyıp onu atlayan bir alet yapılabilir..bu mümkün..

Hattı zatında reklamlar seyredilsin diye belki türküye'ye getirilmiyordur bu alet :=(((

Bu zorlama bir hipotez oluyor tabi... :=)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play