Philips'in 275P4VYKEB ile 5K keyfi!

Bilgisayar başında 5K keyfini ve rahatlığını yaşamak isteyenler, bu monitöre mutlaka göz atmalı!

Philips'in 275P4VYKEB ile 5K keyfi!

En yeni 5K çözünürlüğü, ekran alanına 4K bir monitöre kıyasla ekstra 1,000 yatay ve 700 dikey piksel  sığdırarak yoğun kullanıcıların daha üretken ve etkili şekilde çalışmalarına yardımcı olacak ek bir alan yaratıyor. Örneğin, fotoğraf serisini ya da profesyonel grafikleri karşılaştırmak veya sadece bir e-posta penceresini açık tutmak için fazladan bir CAD aracı penceresi için alan var. Bu durum, pek çok görev için ikinci bir ekranı da gereksiz kılıyor, böylece verimliliğin artması da sağlanıyor, ne de olsa kullanıcılar gözlerini tek bir ekranda tutabiliyorlar.

Philips'in 275P4VYKEB monitörü, sahip olduğu ileri PLS teknolojisi sayesinde, 178 derecelik ekstra geniş görüntüleme açıları da sunarak neredeyse her açıdan bıçak gibi keskin görsellerle görüntüleme doğruluğu sağlıyor.

MMD Philips monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Albert Ulfman şunları söyledi: "5K çözünürlük ile, profesyonel kullanıcıların grafik ve mühendislik uygulamalarının zorluğunun üstesinden gelebilecek uzun vadeli güvenilirliğe sahip yüksek kalitede bir ekranın keyfini çıkarmalarını sağlıyoruz. 5K Ultra HD, her küçük ayrıntıyı, keskin ve net bir şekilde gösteriyor."

Eksiksiz sonuçlar için PerfectKolor Süper ayrıntılı çözünürlüğe sahip bir ekran seçen profesyoneller, büyük olasılıkla renk doğruluğu konusunda da bir o kadar talepkar olacaklardır. Tutarsız renk onlar için söz konusu bile olamaz. PerfectKolor ile, yeni 5K ekran %99 Adobe RBG ve %100 sRBG tutarlılığına sahip fabrika ayarlı renk sunuyor böylece kullanıcılar her rengin tam olarak gerekliliklere uyduğundan tamamen emin olabilirler. Üstelik renk sadece doğru değil, aynı zamanda akıcı ve muhteşem. 10 bit renk desteği ile yeni ekran, zengin renk derinliği sunuyor  ve bir milyardan fazla farklı rengi temsil edebiliyor bu da, gözün ayırt edebileceğinden çok daha fazlası demek. 12 bitlik dahili işlemi sayesinde, renkler kademelenme olmadan ya da kademeli renk geçişi etkileri sorunu olmadan akıcı ve doğal bir şekilde tekrar yaratılıyor.

Profesyonellerin çalışma biçimlerine göre tasarlandı

Harika, doğru bir renk ve 5K çözünürlük sunmasının yanı sıra, bu monitör aynı zamanda profesyonel kullanıcıların çalışmalarına uyacak bir dizi özellik ile de tasarlandı. Bu özellikler arasında iş arkadaşları ve müşterilerle işbirliği yapmak ve bir şeyler paylaşmak için webcam ve mikrofon, bir de gerçeği andıran ses üretimi için dahili hoparlörler de var.

Flicker-free teknolojisi saatler süren ayrıntılı çalışmadan sonra bile gözleri dinç tutuyor ve eğilebilen, sağa sola dönebilen ve bireysel tercihlere göre yüksekliği ayarlanabilen SmartErgoBase, maksimum görüntüleme rahatlığını garantiliyor. Aynı zamanda masaüstünde daha fazla alan açarak kabloları da derli toplu tutuyor.

Profesyonel ortamlarda sık rastlanan veri yoğun grafik uygulamaları için veri kaynaklarıyla verimli bir şekilde bağlantı kurabilmek gereklidir. İşte bu yüzden yeni ekran, USB 2.0'ın 10 katı hızda, saniyede 5 GByte iletim hızına sahip USB 3.0'ı da destekliyor. Ayrıca süper hızlı veri iletiminin yanında eş zamanlı olarak bir cihazın hızlı şarjını da mümkün kılıyor.

Yeni Philips 275P4VYKEB, 1.999 USD (KDV dahil) tavsiye edilen perakende fiyatından, Nisan başından başlayarak piyasadaki yerini aldı...

Teknik Özellikler:

 Özellik

 Philips 275P4VYKEB

 LCD panel tipi

 PLS LCD (Parlak)

 Arka aydınlatma teknolojisi

 W-LED

 Panel ölçüsü

 27 inç / 68.6 cm

 Görüntü oranı

 16:9

 Etkili görüntüleme alanı

 596.74 (H) x 335.66 (V)

 Optimal çözünürlük

 5120 x 2880 @ 60Hz (İkili DP kablosu gerekli), 3840 x 2160 @ 60 Hz (Tek DP kablosu gerekli)

 Görüntüleme açısı

 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10

 Parlaklık 

 300 cd/m²

 Renk sayısı

 1,07G (Gerçek 10 bit)

 Renk gamı

 %100 sRGB

 Kullanım kolaylığı

• Dahili hoparlörler: 2 W x 2 • Dahili webcam: Mikrofonlu ve LED göstergeli 2.0 megapiksel • Kensington kilidi, VESA montajı (100x100mm) • Tak & Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB

 Bağlantı

• Sinyal girişi: DisplayPort x 2 • Biri hızlı şarj eden 3 x USB 3.0 • Sync girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil • Ses (girişi/çıkışı): Kulaklık çıkışı

 Ayak

• Yükseklik ayarı: 150 mm • Pivot: 90 derece • Sağa sola dönme: -65/+65 derece • Eğilme: -5/20 derece

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Photoshop için gayet uygun dslr kamera ile çekilen fotoğrafı daha ayrıntılı ve renkler en iyi şekilde gösterir. Fiyatı Türkiye için çok pahalı.

27" lik boyutuyla ve bu kadar yüksek çözünürlükte oyunlar için gerekli olan AntiAliasing gibi teknolojilerede gerek kalmıyor. Çünkü zaten ekranda oluşturulan görüntülerin kenarları kare kare görünemeyecek kadar küçük piksellerden oluşturuluyor. ;)

Bizimkiler bunu 15 pin vga ile satmaya kalkarlar kesin. Ne de olsa ülkemiz analog monitör çöplüğü...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost