Philips'ten Darklight projesi geldi!

Philips TV'den dünyanın önde gelen dağ bisikletçileriyle sıra dışı bir kampanya çalışması.

Philips'ten Darklight projesi geldi!

Muhteşem geniş alanlı LED aydınlatma ile geliştirilen, çöl ve ormanlarda olağanüstü dağ bisikleti sürüş sahnelerinin yer aldığı gece çekimleri büyük ilgi çekiyor.

Dünyanın en iyi üç dağ bisikletçisi Graham Agassiz, Matt Hunter ve Matty Miles'ın yer aldığı yeni kampanya filmi Darklight'ta, özellikle Specialized ve TomTom Bandit'ten modifiye ekipmanlar kullanıldı. Kampanya, dört taraflı Ambilight özellikli Philips 8000 ve 9000 TV'lerin çıkışını da müjdeliyor.

Philips TV, şirketin eşsiz Ambilight teknolojisinin etkisini gözler önüne sermek üzere tasarlanan son derece başarılı 'Beyond the Ordinary' kampanyasının en son filmi olan ve ekstrem spor gece çekimleri ile öne çıkan muhteşem dağ bisiklet sporu filmi 'Darklight'ı görücüye çıkardı.

Darklight; tümü de ışığın gücünden yararlanarak macera sporlarının görsel aksiyonunu geliştiren ve bundan önce sörf (Lightwaves) ve kayak (Afterglow) sporlarından son derece etkileyici görüntülere sahne olan filmlerin yer aldığı dizinin üçüncü filmi. İçerik, Ambilight'ın sunduğu, gelişmiş, sarmalayıcı TV izleme deneyimini sergilemek üzere özel olarak yaratıldı.

Filmler, Philips sosyal medya kanallarının yanı sıra, gerek YouTube ve Vimeo'da gerekse Avrupa, Rusya ve Ortadoğu ve Güney Amerika'nın dört bir yanındaki seçkin medya ortaklarının web siteleri ve sosyal kanallarında da gösterilmeye devam edecek. Spor dallarının seçilmesinde önemli rol oynayan güçlü takipçi kitleleri ve genç izleyicileri cezbetmeleri gibi etkenler, 'Beyond the Ordinary' filmlerinin istisnai bir viral başarı elde etmesini de sağladı.

Darklight da bu temayı devam ettirerek, bu yeni bir çığır açan olağanüstü filmdeki geniş LED aydınlatmalı manzaraların yer aldığı çöl ve orman sahnelerinde gecenin karanlığında yol alan dünyanın en iyi üç profesyonel dağ bisikleti sürücüsüne yer veriyor.

Filmler aynı zamanda sadece Philips TV setlerinde bulunan ve setin arkasındaki duvarın üzerinde ekran üzerindeki görüntüler ile mükemmel şekilde uyum sağlayan ışık ve değişen renklerden oluşan bir hale yaratarak daha geniş, geliştirilmiş ve sarmalayıcı bir izleme deneyimi sunan eşsiz Ambilight teknolojisinin mağaza içinde sergilenebilmesi için mükemmel içeriği de sağlıyor.

Nefes kesici gece sahneleri

Darklight'ta Utah ve Arizona'nın güney çöllerinin ay yüzeyini andıran manzarası ve Oregon'un bakir ormanlarında yol alan Kanadalı Graham Agassiz, Matt Hunter ve Matty Miles üçlüsü gösteriliyor. Sahnelerin çekimi, sürekli değişen renkli ışık ile yıkanan geniş ölçekli manzaralarda gece boyunca gerçekleştirildi.

Filmin tamamı, bilgisayar ve CGI kullanmak yerine, 4K Dragon kameralar ve TomTom Bandit Aksiyon Kameraları ile yaratılıp çekilirken son derece zorlu arazi koşulları da sıklıkla hem özel olarak hazırlanan kameralı insansız hava araçları tarafından çekimler yapılmasını hem de 30 kişilik ekibin altı tondan daha ağır ekipmanları fiziki olarak taşımasını gerektirdi. 

Uzman ekipmanlar

Zorlu ortamlar ve gece çekimleri, projeye katılanların özel olarak uyarlanan ekipmanlar kullanmasını da gerektiriyordu. Specialized ve TomTom Bandit Aksiyon Kamerası, sürücülerin ihtiyaç duyduğu özel olarak uyarlanmış bisikletler ve aksiyon kameralarının tedarikinde mükemmel ortaklar oldu.

Ortaya çıkan sonuçların harcanan emeklere değdiğine hiç şüphe yok. Sürücüler ve bisikletler, renkli ışık ile yıkanan dikey dağ yamaçlarından aşağı adeta uçarak yerçekimine meydan okurken arkalarında sürekli olarak değişen LED izleri bırakıyorlar. 171 LED bitkilerin karanlıkta kelimenin tam anlamıyla parlamasını sağlarken, orman yüzeyleri adeta bu dünyanın dışından ortamları andırıyor.

Işığın gücünü başarıyla kullanarak halihazırda dramatik bir sahneyi daha da geliştiren Darklight, bu sayede Ambilight TV'ın mükemmel şekilde teşhir edilmesini sağlayan içeriği de sunuyor. Kombinasyon, Philips TV tüketicilerine sıradanın çok ötesinde bir izleme deneyimi yaratıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bence yapana çok şey katar, seyri güzel ama sizin anlatımınız daha ilginç geldi :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play