Philips'ten Dünya'nın İlk Ambilight OLED TV'si!

Philips OLED ile Ambilight'i buluşturdu, Dünya'nın ilk Ambilight OLED TV'sini IFA Fuarı'nda tanıttı.

İşte Dünya'nın İlk Ambilight OLED TV'si!

OLED'in kendine özgü teknik özellikleri, Perfect Pixel Ultra HD ile mükemmel bir uyum sağlıyor. Bu sayede, siyah tonları, kontrast ve hareketli görüntüler; kenardan-aydınlatmalı LED/LCD ekranlara kıyasla daha üstün performansa kavuşuyor.

Üstün OLED Performansı

OLED televizyonlar, ışık saçan ve gerektiğinde tamamen karartılabilen pikselleri sayesinde arka fondaki ışığın devamlı aktif olması sorununu ortadan kaldırıyor. Bu şekilde, daha derin ve koyu siyah tonları yakalamak ve çok yüksek kontrast oranı ile gölgeleri daha net kılmak mümkün oluyor. Daha saf siyah tonlar üretebilme özelliği olan OLED televizyonlar, 901F ile daha gerçek ve canlı renkler ve muazzam genişlikte bir renk gamına kavuşuyor (99% DCI-P3 WCG).

OLED televizyonlar, kenardan aydınlatmalı LCD televizyonlara kıyasla çok daha geniş bir izleme açısı ve izleyici nerede oturursa oturulsun çok daha üstün parlaklık, renk ve kontrast sunuyor.Hareketli görüntü kalitesi de, aynı şekilde sıradışı. LED bazlı televizyonlara kıyasla 100 kat daha hızlı işlem kapasitesine sahip OLED televizyonlar, ister spor ister aksiyon filmleri izliyor olun, görüntülerin her an keskin ve net kalmasınısağlıyor.

Philips standardları yeniden belirliyor

OLED teknolojisi ve Philips Perfect Pixel Ultra HD işlemcisinin mükemmel uyumu, TVpazarına -3800 PPI gibi inanması güç görüntü performans endeksine sahip- yeni bir görüntü kalite standardı getiriyor.

Perfect Pixel Ultra HD İşlemcisi, 4 milyar piksel gibi hayret verici bir performans sayesinde devamlı olarak her bir pikselin keskinlik ve parlaklığını ayarlayarak, ince hatları ve derin detayları gözler önüne seriyor. İşlemci aynı zamanda, sahip olduğu Ultra Resolution özelliği sayesinde, tüm kaynakları dönüştürüp yükselterek daha rafine Ultra HD görüntülere çevirebiliyor.

Perfect Contrast sistemi sayesinde kontrast kalitesi de artıyor. OLED panellerin geniş renk gamı ve Philips'in 17-bit renk güçlendiricili, akıllı renk işlemcisine sahip Perfect Color sistemi ile 2. 250 trilyon renk ekranda canlandırılıyor. Keskin ve "temiz" beyaz tonları ve gerçekçi ten renkleri bu sayede ekrana yansıyor.

OLED panellerin hızı ve Philips'in Perfect Natural görüntü teknolojisi sayesinde hareketli görüntülerin keskinliğinde de yeni bir standart yakalanıyor. Perfect Natural teknolojisi, 4 milyar piksellik işlem gücü ile yaptığı interpolasyonları kullanarak gerektiğinde ek kareler yerleştiriyor; en hızlı Ultra HD görüntüler bile ekrana hem akıcı, hem de keskin hatlarla yansıyor.

901F 'nin 540Nit maksimum-ışık performansı, geniş renk gamı ve Perfect Pixel Ultra HD işlemcisi OLED televizyonunun Philips HDR Perfect standardına ulaşan ilk ürün olmasınısağlıyor.

Ambilight ile benzersiz OLED deneyimi

OLED ekranın fevkalade ince çerçevesi üç-taraflı Ambilight teknolojisine hatasız bir geçişsağlayarak televizyonun olağanüstü renk canlılığı ve çok yüksek renk kontrast oranını, şu ana kadar OLED televizyonlarda göremediğimiz, sürükleyici bir izleme keyfine dönüştürüyor.

Ses Kalitesinde de Yeni Bir Standart

901F'nin üstün özellikleri arasında 6.1 yüksek kaliteli 30W ses sistemi de bulunuyor. Sistem ön tarafa bakan ve ince entegre alüminyum ses barı içerisinde yer alan altı adet güçlendirici içeriyor. Bu sayede orta ve yüksek tonlarda olağanüstü detay ve netlik yaklanırken, arka tarafa bakan ve entegre bass porta sahip bir Triple Ring hoparlör, derin ve daha güçlü bir bass performansı sunuyor.

Üstün Kaliteli Avrupa Tasarımı

Philips 2016 OLED TV, Philips'in tasarımdaki iki önemli önceliğini yansıtacak şekilde tasarlandı: 'Görünür Hafiflik' ve Avrupa sanat tarzı.

'Görünür Hafiflik' OLED panelinin boyutları, kusursuz şekilde montajı ve fevkalade ince çerçeve ile ön plana çıkıyor ve televizyonun sahip olduğu en son teknoloji hakkında bir fikir veriyor. Kromdan imal edilmiş zarif ayaklık ise televizyonun bir sehpa üzerine oturtulunca adeta havada duruyor izlenimi vermesini sağlıyor.

Boyutlarındaki uyuma ilave olarak şık materyaller, Avrupa tarzı yüksek kaliteli işçiliği temsil ediyor ve 901F in sadece performansıyla değil görünümü ile de göz doldurmasını sağlıyor.

Diğer yandan, 901F Android Smart TV işletim sistemine sahip ve Google sertifikası taşıyor. Bu sayede Google Play Store'da yer alan TV-odaklı bütün uygulamarı kullanıma sunan televizyon, Philips Smart TV ile de uyumlu. Quad Core işlemci kullanım kolaylığı ve hızlı navigasyon sağlarken, QWERTY klavyeye sahip uzaktan kumanda, dokunmatik yüzey ve ses tanıma özelliklerini de sunuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yenı standartlar: 3800 ppı 540 nıt fecı rakamlar bunlar fılıps ne yaptın sen standart degıl bu devrım resmen fıyatı ılk basta can yakar ama son kullanıcıya uygun bır sekılde gelırse monıtor vs rakıpsız olur oled amoled super amoled tv??? amoled stanartı buysa super amoled duaunemıyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play