"Plastik kasalı" HTC M8 Ace geliyor!

HTC, plastik kasası nedeniyle eleştirilen Galaxy S5'in karşısında bu plastik One (M8) ile çıkıyor!

  • Ercan Uğurlu
"Plastik kasalı" HTC M8 Ace geliyor!

Bu yılın en çok konuşulan iki cebi kuşkusuz Samsung Galaxy S5 ve HTC One (M8) olacak gibi görünüyor. Böyle söylüyoruz çünkü bu iki cep arasındaki rekabet önümüzdeki günlerde sınıf atlayacak. HTC'nin yeni amirali One (M8) alüminyum gövdeden sonra şimdi bir de plastik kasalı yeni modeli M8 Ace üzerinde çalışıyor. Böylelikle amiralini fiyat anlamında Galaxy S5'ten daha cazip hala getirmeyi düşünen HTC'nin bu hamlesine karşılık Samsung tarafında da aksi yönde bir hareketlilik söz konusu. Samsung da HTC'nin aksine Galaxy S5'i alüminyum bir kasayla yeniden sunabilir.

HTC'nin amirali One (M8)'in plastik versiyonu M8 Ace'in görselleri yavaş yavaş sızmaya başladı. Sızan ilk görseliyle çok belli olmasa da telefonun plastik bir kasaya sahip olduğu "kutsal sızıntı kaynağı" Evleaks tarafından doğrulanmış. Ayrıca cebin kırmızı renk seçeneğine sahip olacağı da bu görselle birlikte ortaya çıkmış bulunuyor. M8 Ace ile yeni amiralinin fiyatını 480 dolar civarına çekmeyi düşünen HTC, telefonun güçlü özelliklerini ise aynen koruyacak. HTC M8 Ace'de 5 inç boyutunda ekran, 2.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci bulunacak. Bakalım HTC'nin bu atağına karşılık Samsung tarafından "alüminyum Galaxy S5" ile ilgili ne zaman somut bir bilgi gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

samsungu bugun teknosada inceledim plastik mlastik ama ho§ telefon kim ne derse desin

@29 Nis 2014 19:48 oha yok artık çerçeveleri soyuluncada hoş olmuyor pek

polikarbonat kasa aluminyumdan avantajlı... aluminyum gibi kaplama yapmazlarsa çokta sağlam...

samsungda plastık ınadından nokıa gıbı batacak

cok iyi yapmış doğrusu

iki kafadar tam birbirlerini bulmuşlar :)

Samsung aluminyum telefon cikarabilir mi? Cidden sormak istiyorum bunu yazarken kendin hic inandin mi?

samsung galaxy s5 . htc one m8 . sony xperia z2 . gerisi yalan.

@29 Nis 2014 22:48 g2 de atlanmaması lazm

Samsung a laf atan HTCnin haline bak. "Galaxy s5 ucuz plastiktir." diyen ve twitter da samsunga çocuk gibi laf dalaşına giren htc bu hareketiyle ne kadar ucuz bir firma olduğunu bir kez daha gösterdi. Başka bir şey demeye gerek yok. Dünyanın en iyi akıllı telefonu galaxy s5 tir arkadaş. Ram 2 gb ama bazıları sistem bilgisi olmadığından 3 olmalı idi diyor. Şu an için gayetede yeterli 2gb.

@29 Nis 2014 22:50 Twitter'dan iki şirkette birbirlerine laf atıyor niye Htc'yi aradan ayıklıyorsun. Htc daha önce de plastik telefonlar yaptı, şimdi de yapıyor. Fakat Samsung gibi ucuz görünümlü değil, polikarbon gibi malzemeler kullanıp kaliteli bir görünüm yakalıyor. Bu mu firmayı ucuzlaştırıyor sana sorarım?

@29 Nis 2014 22:50 bu yorumu yapadan önce bir htc kullanmanızı tavsiye ederim, sonra en iyi telefon konusunda kararınız değişecektir.

aluminyum olması güzel gözükebilir ama emin olun polikarbon çok daha sağlam. çünkü esneklik ekstra dayanıklık katıyor sert düşüşlerde.

htc burada samsung u resmen ezmiş:) senin s5 in benim m8 ime rakip olamaz al sana senin s5 in çapında bi telefon sen bununla kapıştır cihazını demiş:) her sene samsung'a, I phone'a, sony'e ve lg'ye endüstriyel tasarım dersi veren HTC bu kulvarda bence rakipsiz olduğunu kanıtlamış artık işi dalga geçmeye vuruyor:)

böyle versiyon ismi falan olurmu plsatik şu versiyon metal şu versiyon falan

htc isterse kağıttan yapsın kasayı yine galaxy s5'e bin basar

Sen de yorum yaz