PlayStation 4 Pro Sessiz Sedasız Güncellendi

Sony mütevazi bir lansman ile daha sessiz bir PlayStation 4 Pro modelini tanıttı!

  • Yavuz Alp Şimşek
PlayStation 4 Pro Sessiz Sedasız Güncellendi

PlayStation 4 Pro'nun ilk lansmanından iki yıl sonra güncellenmiş bir versiyonu piyasaya sürüldü. Model numarası CUH-7200 olan yeni PlayStation 4 Pro'nun, daha önce jet motoru desibel seviyelerine ulaştığı bildirilen önceki versiyondan önemli ölçüde daha sessiz olduğu söyleniyor. Yeni CUH-7200 modelinin yakın tarihli bir incelemesi, yeni varyantın orijinal modelden biraz daha sıcak olduğunu belirtiyor. Ancak fanı çok daha sessiz olarak nitelendiriliyor. Yine de Xbox One X kadar sessiz olmadığını belirtmekte fayda var.

PlayStation 4 Pro güçlü bir konsol, ancak çoğu zaman 'jet motoru' etkisi olarak adlandırılan çok fazla gürültüyü de beraberinde getiriyor. Eurogamer tarafından yapılan bir incelemeye göre, Sony PlayStation 4'ün yeni CUH-7200 modeli, orijinal versiyondaki 55 desibel ile karşılaştırıldığında nispeten kabul edilebilir olan en yüksek 48 desibel seviyelerine çıktı.

Daha önce de belirtildiği gibi, yeni PS4 Pro modeli daha önceki sürümlerden daha sıcak çalışacak, önceki model ise serinin en soğuğu idi. Bu geliştirme Sony'nin soğutmadan feragat ederek gürültüyü azaltma yoluna gitmiş olduğunu gösteriyor.

Bunun dışında, yeni PS4 Pro CUH-7200 modeli çok fazla değişiklik içermiyor. Konsoldaki anahtar değişikliği yeni bir güç adaptörü içermesi denebilir. İlk PS4 Pro modeli, Sony'nin PlayStation 3'te kullandığı standart kabloyu kullanırken yeni CUH-7200 PlayStation 4 Pro, Xbox One X, Xbox One S ve PS4 Slim ürünlerine benzer şekilde "figure 8 adaptor" kullanıyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play