Plazma TV için son zamanların en iyi haberi

Plazma TV üretimini durduracağı söylentilerine elektronik devinden jet yanıt geldi...

  • Ümit Öncel
LG plazmayı bırakmayacağını açıkladı
LG: "Plazmaya devam!"

Sizlere LG firmasının yöneticilerinden Lee Gyu-hong'un açıklamaları doğrultusunda ilettiğimiz haberimizde elektronik devinin plazma TV üretimine devam etmeme ihtimalini duyurmuştuk. Bu habere yanıt İngiltere'den geldi. LG Electronics'in İngiltere pazarlama müdürü George Mead, LG'nin plazma TV pazarından, en azından İngiltere'de, çekilmeyeceğini söyledi.

"Plazma TV endüstrisinin ciddi bir dönemden geçtiğinin farkındayız ve bunu yaptığımız toplantılar da değerlendiriyoruz. Fakat LG Electronics İngiltere'nin plazma TV pazarından çekilmek gibi bir niyeti yok" diye konuşan Mead, "Hatta İngiltere'de plazma TV pazarlaması için yeni açılımlar içerisindeyiz ve THX sertifikasyonu ile birlikte pazarda büyüme hedefliyoruz" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

plazmaların en buyuk eksikleri 1. cok fazla enerji tuketmeleri 2. cok ısınmaları.. ama onun dısında mac veya aksiyon filmleri gibi yenilenme hızları yuksek olan yayınları en iyi kalitede izleyebiliyorsunuz.

bence plazma üretiminin durdurulmaması çok iyi ,şirketler arasında olduğu gibi teknolojiler arasında da rekabet olması bize yarar ,lcd'lerin yükselişi ve oled'lerin çıkmasıyla çok ucuza büyük ekran full hd plazmalar alabiliriz .

94 ekran Panasonic (361 Watt) aldım 1 yıldır kullanıyorum.Günde 7 saat bakıyorum ve devamlı aksiyon ve gerilim filmi izliyorum.Ama aylık bana extra faturası 9 lira.Buna çok enerji tüketiyor kelimesi kullanmak mantıksız olmazmı:D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play