Plextor Blu-ray ve HD-DVD için kombo-sürücü

Plextor firması hem Blu-ray hem de HD-DVD okuyabilen iki adet PC sürücüsü tanıttı...

  • Halil Mollaoğlu
Plextor Blu-ray ve HD-DVD için kombo-sürücü
Plextor PX-B920SA: Blu-ray'e yazabiliyor ve HD-DVD oynatabiliyor.

Plextor firması hem Blu-ray hem de HD-DVD okuyabilen iki adet PC sürücüsü tanıttı.

PX-B920SA modeli dahili bir Blu-ray yazıcı ama aynı zamanda HD-DVD oynatabiliyor. SATA sürücü BD-R'leri 4X hızında (18 MB/s) yazabiliyor ki, bu hızda 50 GB'lık Blu-ray diski 45 dakikada doldurulabiliyor. Bir kez yazılabilir BD medyalarının yanında cihaz boş BD-RE'leri de işleyebiliyor - fakat sadece2X hızında.

PX-B300SA modeli ise hem Blu-ray hem de HD-DVD medyaları oynatabilen bir SATA DVD-yazıcı. DVD'ler maksimum 16X hızıyla (21 MB/s), CD'ler 40X hızıyla (6 MB/s) yazılabiliyor.

İki sürücü de boş medyanın üst yüzeyinin etiketlenmesini sağlayan Lightscribe teknolojisini destekliyor. Modeller şubat sonunda piyasaya sürülecek. Üretici fiyatlar hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

bakalım kaç bin dolar olacak.

son derece pahalı olacagından eminim, blu-ray ve hd-dvd teknolojisi cıkalı baya olmasına ragmen henüz cok yeni ve cep yakmakta...

alalım diyecem pahalıdır bu yüzde yüz. :D gerek yok şimdilik.

bende de 800a moldeli var ve plextorun üstüne tanımam

çok pahalı olur 1 yıl beklemek lazım bence:))

blu-rayle hd-dvd de gittikçe DVD +/- muhabbetine benzemeye başladı
Bilenler biliyodur DVD +/- dede önceden iki cephe vardı sonra combo çihazlar çıkmaya başladı ve standart oldu bence bi iki sene daha beklenmeli..

plextor, dvd ler yeni çıktığında da 2 katına varan performans ile öncü olmakla fiyat konusunda çok uçuktu. şimdi yine öncü teknolojileri sunuyor fakat fiyat konusunda inşallah uçuk fiyatlara sürmez ürünlerini.

Blue ray oyun dünyasında büyük gelişmeye neden olabilir.Oyun üreticileri blue ray yaygınlaşması ile 50 gb lık oyunlar yapacaktır böylece yeni oyunlarda birçok ayrıntı yer alabilir.Blueray ile birlikte yakın zamanda hdcp destekli bir monitör de almak güzel olur.

TAM OLMAMISM:S

sadece teknoloji ve ayak uydurmak lazım yemediyse almazsın alan alır :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play