Project Ara, çalışırken sökülüp takılabilecek

Google'ın merakla beklenen "sökülüp takılan" telefonu Project Ara'nın çok özel bir yeteneği olacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Project Ara, çalışırken modifiye edilebilecek!

Parçaları bir iskelet telefon üzerinde birleştirerek kendi telefonunuzu yapma hayali, Project Ara'yla gerçek olacak. Google'ın modüler telefon projesi, tanıtım gününe giderek yaklaşıyor, ancak bazı şeyler hala merak konusu.

Project Ara'dan gelen iyi bir haber ise telefon üzerindeki bazı parçaların cihaz çalışırken bile değiştirilebilecek olması. Görünüşe göre Project Ara'yı çalışır halde görmek için çok fazla beklememiz de gerekmeyecek, çünkü yeni bir MIT makalesi, tam anlamıyla işlevsel bir prototipin Aralık'taki Ara geliştirici konferansında gösterileceğini söylüyor.

Project Ara, telefonunuzun kamera, işlemci, pil, ekran gibi parçalarını sizin seçmenize ve birleştirmenize olanak tanıyarak sadece ihtiyacınız olan özelliklere sahip bir telefona sahip olmanıza, aynı zamanda gereksiz özellikleri bir kenara bırakarak uygun fiyatlı bir telefon oluşturmanıza izin verecek. En azından Google'ın projesinin amacı böyle. Google'ın Ara modüllerini satın alabileceğimiz yeni bir çevrimiçi mağaza da açacağı söyleniyor. Düzenlenecek geliştirici konferansı, telefon hakkında akıllara takılan birçok soru işaretini giderecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bu cihazı merakla bekliyorum.. bana telefonumu değiştirtebilecek tek cihaz..

@01 Eki 2014 10:45 telefonunuzun markasını merak ettim dogrusu

@02 Eki 2014 13:55 nokia 3310

doğru. en öenmli özelliği bu olacak herhalde. çok zor oluyor çünkü telefonu açıp kapamak. !!

En iyi cep telefonu tipi bu olacak ama bir an evvel piyasaya çıkması gerek.

"Project Ara, telefonunuzun kamera, işlemci, pil, ekran gibi parçalarını sizin seçmenize ve birleştirmenize olanak tanıyarak sadece ihtiyacınız olan özelliklere sahip bir telefona sahip olmanıza, aynı zamanda gereksiz özellikleri bir kenara bırakarak uygun fiyatlı bir telefon oluşturmanıza izin verecek. " Daha gecen aciklandi, islemci ve ekran degismeyecek diye siz neyin kafasindasiniz.

O telefon elinden duserse kac parcaya ayrilacak

bedava verseler kullanmam.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play