PS4 için müthiş bir haber!

PS4 ve Xbox One arasındaki savaşta tüm taşları oynatacak yenilik, Sony tarafından geliyor!

  • Ertuğrul Süngü
PS4 için müthiş bir haber!
Bu yıl düzenlenecek GDC, en farklısı olabilir

Yeni nesil konsollar birbirlerini yemeye devam ediyorlar ama PS4 tarafının ağır bir kozu daha ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Cihazın üretim sürecinden bugüne kadar geçen süre içerisinde sürekli kendisini gösteren sanal gerçeklik cihazı, sonunda gerçek oluyor!

Firmanın içerisinde bulunan isimsiz kaynaklardan sızan bilgilere göre, PS4 sanal gerçeklik başlığı neredeyse hazır. PS4 piyasaya çıktığından beri kapalı kapılar ardında yoğun bir şekilde çalışıldığını sızdıran kaynak, aynı zamanda cihazın en büyük rakibi konumundaki Oculus Rift'in de Sony ekibi tarafından çok beğenildiğini belirtti.

Üretilecek PS4 uyumlu cihazın üst seviye kaliteye ve yüksek çözünürlüğe sahip olacağını ve insanların Sony tarafından üretilen bu sanal gerçeklik cihazına resmen aşık olacaklarını da sözlerine ekleyen "gizli" kaynak, ürünün 17 Martta San Francisco'da gerçekleştirilecek olan GDC 2014'de görücüye çıkacağı yönünde bir de iddiaya sahip.

Bundan önce yayılan söylentilerde, Sony'nin Haziran ayında gerçekleştirilecek olan E3 fuarında bazı sanal gerçeklik oyunlarını tanıtacağı dilden dile gezmişti. Tabi bu durumda GDC 2014'de cihazın kendisinin tanıtılacak olması pek de mantıksız kaçmıyor. Bakalım tüm bu söylentiler nasıl bir sonuca bağlanacak...   

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

artık bim ve şok da bile ps4 satılıyormuş. cihazı alacaktım vazgeçtim midem bulandı resmen....

@13 Mar 2014 03:50 Milletteki zihniyete bak. Marka takıntısı ve şuursuzluk namına epik bir örnek. Arayıpta bulamadığımız PS4'ü evimin altındaki marketten alabilecek kadar işe yarar bir faaliyette bulunmuşlar söylenen lafa bak "ay bimde bile satılıyor da midesi bulanmışta.." Yok aga illa o tekno marketin poşetinin bir kenarından belli olacak. Böyleleri işte bir bitmediniz.

@13 Mar 2014 03:50 aynen bu market olayı resmen tam bir kepazelik zaten garantisizmiş hepsi. keşke Microsoft Xboxı türkiyeye erken getirse gözüm kapalı alacağım ilk konsol olurdu.

@13 Mar 2014 03:50 ona bakarsan bim ve A101 de iphone 5 satılıyordu sırf oralarda satıldığı için kalitesiz ürün değil bunlar yani anlayacağın parayı basan ürünü getirttiriyor. Neyse en azından senin Xbox ından iyi Ps4 azıcık teknolojiye bak yani burada ben bu yorumu görünce camdan atlayasım geldi ...

hiç heveslenmeyin 15 dk bile oyun oynayamassınız. Direk mide bulantısı yapıyor. Oculus Rift i birhayli kullandım..Bununda ondan farklı olması imkansız çalışma prensipleri aynı.

@13 Mar 2014 04:01 sende yapınca herkeste de mi yapacak :D

@13 Mar 2014 04:01 sevgili genç arkadaşım oculus rift bu yeni teknolojinin ilk örneklerinden ayrıca mide bulantısı olayı ise fps hızı belli bir seviyenin altına düştüğünde beynin bu görüntülerin gerçek mi yoksa sanal mı olduğunu ayırt edemediği için oluyor sana önerim teknoseyir i takip etmen orada levent abimiz oculus rift hakkında her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Eğer sen satın aldın ve kullanırken mide bulantısı yaptı ise senin bilgisayarın ve ekran kartın ile ilgili bir problemdir. İyi forumlar .

Şimdi Sony Bunu Yapıyorsa Microsoft Bunu Kesin Çalar :)

Ciksin tabi bekliyoruz..

SAVASCI****KONSOLUN KURUCUSU SONY DİR GERİSİ YALAN

Sen de yorum yaz