Salgın döneminden kalan özellik, sessiz sedasız sonlandırdı

Covid 19 pandemisi sırasında insanların evde zaman geçirmesini desteklemek amacıyla ortaya çıkan Amazon Prime Video özelliği artık yok.

Salgın döneminden kalan özellik, sessiz sedasız sonlandırdı

Pandemi sırasında insanların evde zaman geçirmesini desteklemek için pek çok firma farklı kampanyalar düzenlemişti. Amazo Prime Video da insanların birbirinin evine gitmeden, uzaktan, kendi evlerinden aynı filmi aynı anda seyretmelerini sağlayan "Watch party" özelliğini kullanıma açmıştı.

Ancak artık arkadaşlarınızla uzaktan film izlemek istiyorsanız Amazon Prime size yardımcı olamayacak. Reddit'teki tartışmalara göre, yayın devi Watch Party özelliğini sessizce sonlandırdı.

Amazon, özelliğin kaldırıldığına dair kamuoyuna bir duyuru yapmadı ve Watch Party'yi tam olarak ne zaman kaldırdığı da net değil. Ancak şirket, Watch Party ile ilgili destek sayfaları yayından kaldırılmış olsa da başka destek sayfalarında bu özelliğin kapatıldığını kabul etti.

Özelliğin kullanımı ücretsiz olsa da, yalnızca Amazon Prime veya Prime Video aboneliği olanlar için çalışıyordu. Fire TV, Android, iOS ve masaüstü tarayıcılar (Safari hariç) dahil olmak üzere çeşitli platformlarda en fazla 100 kullanıcının bir izleme partisine katılmasına izin veriliyordu.

Peki şimdi particiler ne yapacak?

COVID dönemi geride kalsa da, birbirinden uzakta yaşayan insanlar Prime Video'da birlikte film izlemek isterse ne olacak? Apple'ın iOS 15 ile tanıttığı SharePlay özelliği FaceTime üzerinden bağlanırken filmleri ve TV şovlarını birlikte izlemenizi sağlıyor. Apple TV+ ve YouTube Premium, TikTok, Hulu, Disney+ ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer birçok hizmeti destekliyor.

Ayrıca, film seyretmek için bir arkadaşınızın evinde toplanıp gerçek bir parti düzenleme seçeneğine de hala sahipsiniz. Pandemi döneminde çok özlediğiniz halde yasak olduğu için yapamadığınız gerçek partilerden bu kadar çabuk vazgeçmeyin deriz...