Samsung'a polis baskını!

Rakibi Samsung'u "hırsızlıkla" suçladı, polis Samsung ofislerini işte böyle bastı...

Samsung'a polis baskını

Samsung'un görüntü teknolojileri ofisi Güney Kore polisi tarafından basıldı. Samsung'un, bir diğer Güney Kore firması olan LG'nin yaptığı OLED teknolojisini çaldığı suçlaması üzerine yapılan baskında polis, kanıt niteliği taşıyan belgeler aradı.

Bloomberg'e açıklama yapan bir Samsung sözcüsü, başka firmaların teknolojilerini çalmaya ihtiyaçları olmadığını çünkü zaten OLED teknolojisinde lider olduklarını söyledi. LG ise yaptığı yazılı açıklamada kendilerinin polisi hırsızlık ihbarında bulunmadıklarını, söz konusu baskında suçlamaların polisten geldiğini açıkladı. Konuyla ilgili yorum almak için Güney Kore polisine başvuran Bloomberg, tüm ısrarlarına rağmen herhangi bir cevap alamadığını yazıyor.

İki firmanın OLED teknolojisi üzerinden ufak çaplı bir savaş yürüttükleri biliniyor. Daha önce altı LG çalışanı, Samsung'a ait OLED teknolojilerini çalmakla suçlanmıştı. LG bu konuda, suçlamalara konu olan teknolojilerin ticari sır olmadığını söylemek dışında bir açıklama yapmamıştı.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Göz ile tanıma video durdurma ve sayfa atlatma LG'ye ayt. Nfc nokiaya. Android Googleye. Samsung ne üretiyor ? Yazılımsal olarak hep çarpma çırpma işlemi yapıyor ... Bol tazminatlı günler samsungu bekliyor

@12 Nis 2013 19:05 ama sana bir beyin üretebilirler

nfc 2002 yılının sonlarında Sony ve Philips ortaklığında geliştirilmiş ve ISO/IEC tarafından 8 Aralık 2003 tarihinde standart olarak kabul edilmiştir. 18 Mart 2004 tarihinde Nokia, Sony ve NXP tarafından NFC Forum, NFC teknolojisinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için kurulmuştur... NOKIA yaygınlaşmasını sağlamış... SAMSUNG hırsız değil...

Millet ammada marka buladasi olup cikmis biz gencligi bitireli. LG'nin actigi dava ve baskin olayinin perde arkasinda LG'nin iddia ettigine göre kendi gelistirdikleri OLED teknolojisinin kullanilmasi yatiyor. Eger Samsung gercekten caldiysa bence hic affetmesinler 1 milyar daha giydirsinler ama kisisel görüsüm bu patent olaylarinin artik bokunu cikarttigi yönünde. Eger arabaya ilk 4 teker koyan patent almis olsaydi bugün en uyduruk arayabaya 10bn€ daha fazla para ödüyor olurdul yada herkes 3 teker 5 teker arabalar sürerdi.

ülke savaşları bitecek firma savaşları başlayacak.. bir aşk öyküsüdür kapitalizm :D not:kominst falan değilim :) 2 siyle de işim olmaz.. Göçüp gidecez neyin çabası bu :s

Patent diye kafayı yediler yeter artık buna birileri dur desin.

@13 Nis 2013 13:22 insanlar ürettiği fikirlerin başkaları tarafından şuursuzca kullanılmasını istemediği için patent alırlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir