Samsung: Biz Telefonları Yavaşlatmıyoruz

HTC ve Motorola'nın "eski telefonları yavaşlatmıyoruz" açıklamalarının ardından Samsung'un beklenen açıklaması geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung: Biz Telefonları Yavaşlatmıyoruz

HTC ve Motorola'nın "eski telefonları yavaşlatmıyoruz" açıklamalarından sonra Samsung'un açıklaması da nihayet geldi. Apple'ın eski iPhone'ları yavaşlattığını itiraf etmesinin ve özür dilemesinin ardından aynısını Samsung'un da yapıp yapmadığı merak ediliyordu.

Apple'ın telefonlarını ve hatta diğer cihazlarını bilerek yavaşlattığı uzun süredir iddia ediliyordu. Yeni ortaya çıkan raporlar, eski iPhone'larda bunun gerçekten de yaşandığını göstermişti. Apple ise durumu doğrulamış, kendisine açılan davaların ardından bugün "yanlış anlaşıldığını" söylemiş ve özür dilemişti.

Piller eskidikçe sağladıkları güç seviyesinde gerilemeler yaşanabiliyor. Apple, işlemci yeteri kadar güç alamadığında telefonun beklenmedik biçimde kapanmaması için telefonları yavaşlattığını söylüyor. Firmanın yavaşlatma işine geçen sene iPhone 6, iPhone 6S ve SE'de başladığı biliniyor.

Apple'ın rakibi Samsung ise yaptığı açıklamada böyle bir yavaşlatma yapmadığını doğruladı. Firmadan gelen açıklama şöyle:

"Ürün kalitesi Samsung Mobile'ın her zaman en yüksek önceliği olmuştur ve olacaktır. Samsung'un mobil cihazlarında uzun bir pil ömrü sunmak için çok katmanlı güvenlik önlemleri alıyoruz. Bunların içerisinde pil şarj voltajını ve şarj süresini yöneten yazılımsal algoritmalar bulunuyor. İşlemci performansını telefonun hayat döngüsü içerisinde, yazılım güncellemeleriyle düşürmüyoruz."

Bu açıklamayla Galaxy S8 ve diğer pahalı Galaxy'leri kullananların içi rahatlamış oldu. Peki Samsung'un eski telefonlarının performansından memnun musunuz? Firmanın işlemciyi yavaşlatma yoluna gitmemesi sizi şaşırttı mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Hiç inandırıcı değil sorunsuz çalışan Note 2'me yılın başında kararlılık güncellemesi diye bir şey geldi, mahvoldu telefon.

Yavaşlatmıyordur da belki kalitesizlikten kendisi yavaşlıyordur :))

Samsung telefon aldığımızda 1 veya 2 ana güncelleme alıyor. Apple gibi 4 veya 5 güncelleme almıyor bu yüzden yavaşlatmada yapamıyor. Samsung un eksi hanesi bu.

@30 Aralık 2017 11:21 Galaxy s3 e özel rom ile Android 7 yükledim hiç bir yavaşlama da olmadı

Elimde Galaxy S3 ve Galaxy S3 var ilk günkü gibi çalışıyorlar

Not 4 kullanıcısıyım sorunsuz çalııyor fakat... güncelleme desteğini kesti samsung. (performans testlerinden geçememiş, 2 gb ram lı j5 prime sorunsuz performans testlerinden geçiyor ne hikmetse 8 çekirdek işlemcili 3 gb ram li not 4 performans testlerinden geçemiyor.)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost