Samsung "buraya kadar" dedi!

Samsung, yakın geçmişin büyük ilgi gören teknolojisini rafa kaldırmaya hazırlanıyor!

  • Cenk Atlı
Samsung artık 3D TV üretmeyecek!

Bundan birkaç yıl önce televizyon endüstrisinin gündemini belirlemeye başlayan 3D teknolojisi sayesinde 3D görüntüler sunan TV'ler yeni bir kategori oluşturmaya başlamıştı. Diğer yandan 3D gözlüklerin yarattığı konforsuz durum ve 3D görüntülerin yeterince etkileyici olmaması kullanıcıların bu teknolojiye olan ilgisini oldukça sınırlı bir düzeyde tuttu.

Ve nihayet en önemli TV üreticilerinden Samsung'un 3D TV konseptlerini pazardan çektiği haberleri de gelmeye başladı. Anonim bir kaynaktan aktarılan bilgiye göre Samsung, 2016'da piyasaya sürdüğü TV modellerinin 3D teknolojisini desteklemeyeceğini açıkladı. Diğer yandan firmanın bazı 2015 modellerinin 3D'yi hala destekleyeceği ve benzer bir durumun Sony ve LG için de geçerli olacağı belirtiliyor.

Bu yeni gelişmeyle birlikte Samsung'un Gear VR başlığı ve 360 derece kamera özelliği sunan Gear 360'la sanal gerçeklik alanına daha çok ağırlık vereceğini söylemek mümkün.

Güney Koreli firmanın ayrıca 2016'da HRD özelliklerine sahip daha fazla 4K SUHD TV'ler piyasaya sürmesi ve daha iyi görüntü kalitesi sunan ikinci nesil Quantum Dot ekranlara odaklanması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

3d teklonojisi daha sosyal bir teklonoji. biz arkadaşlarla film izlerken de oyun oynarken de çok eğleniyorduk... günümüzde insanlar için sosyallik medyadan ibaret hale geldi malesef

Samsung gene şaşırtmadı, kesinlikle zoru seven bir firma değil, en ufak zorlukta hemen pes ediyor. Ayrıca sektörde ilgili alana anca herkes girdikten sonra giriyor, kesinlikle hiçbir alanda öncü değil, bu yüzden Sony`yi geçmek şöyle dursun, 2. bir Sony olması bile hayal (uyguladığı mafyavari yöntemler sebebiyle Sony`den tiksinen biri olarak yazıyorum). James Cameron`dan 3D teknolojisini daha da geliştirmesini bekliyoruz.

bence 3 d vazgeçmeliler çünkü 4 k ve uhd de fullHD aynı fark yok fakr var ama değişik bir şey yok aynı resim en azından 3 d farklılık var.görüntü farklılığı var.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost