Samsung'dan 2 yeni fotoğraf makinesi!

Samsung'un uygun fiyatlı yeni fotoğraf makineleri ile fotoğraf çekmek artık daha da kolay!

Samsung'dan uygun fiyatlı yeni fotoğraf makineleri
PL20

Samsung Electronics, bugün iki yeni kompakt fotoğraf makinesinin duyurusunu Mart ayı ortasından itibaren Türkiye'de satışına başlanacağının duyurusunu yaptı. Şık bas-çek fotoğraf makineleri bütün ailenin fotoğraf çekimlerine eğlence ve kalite getirecek. Her kullanıcının net ve parlak görüntüler elde edebileceği yeni fotoğraf makineleri, yüksek kalite özellikleri ve en son teknolojik yenilikleri makul fiyatlarla sunuyor.

PL20, 14 megapiksel sensör, 27 mm geniş açılı objektif ve 5x optik zoom özelliklerinin yanı sıra HD video kaydetme özelliklerini, kolay kullanım ve şıklık ile bir araya getiriyor. Sürekli olarak AA kalem pil satın alma ihtiyacın da ortadan kaldıran makine, yeniden şarj edilebilir Li-ion bataryasıyla eğlencenin daha uzun süre devam etmesini sağlıyor.

ES80 fotoğraf makinesi teknolojisinden uygun fiyat karşılığında değer katan özellikler bekleyen tüketiciler için yeni bir akıllı bas-çek seçeneği oluşturuyor. Bu modelde bulunan kolay kullanım özellikleri arasında 2,4" büyüklüğündeki LCD ekran kullanıcının makine menüsü içerisinde kolaylıkla hareket edebilmesini sağlarken, dahili şarj sistemi, fotoğrafını çekmeniz gereken o en kritik anda enerjinin tükenmesi sorununu ortadan kaldırıyor. ES80 aynı zamanda 12 megapiksel çözünürlük ve 5x optik zoom ile yüksek kaliteli fotoğraf çekmeyi son derece zahmetsiz ve basit hale getiriyor.

Akıllı Otomatik Çekim

Her iki fotoğraf makinesinde Samsung'un yeni Akıllı Otomatik Çekim özelliği bulunuyor. Fotoğrafçının tercih ettiği temaya göre en uygun ayarların yapılması, birçok otomatik moddan biri kullanılarak sağlanıyor. Seçilen mod fotoğrafçının çekim yaptığı ortamın özelliklerine uygun bir şekilde yine otomatik olarak ayarlanıyor. Böylece fotoğrafları gündüz veya gece; dikey veya yatay çekmeniz fark etmiyor. Herkesin karşılayabileceği fiyatlarla satılan bu fotoğraf makineleri çok güzel fotoğraflar çekebiliyor.

HD Video ve hareket halinde Özel Efektler

ES80

HD Video ve hareket halinde Özel Efektler

PL20'nin 720p HD kalitesinde videoları saniyede 24 kare olarak kaydedebilme özelliği, video kameranızı evde bıraksanız bile PL20'nin bu boşluğu kolaylıkla doldurarak yüksek kaliteli sonuçlar verebileceği anlamına geliyor. PL20'nin sahip olduğu Samsung'un Akıllı Filtre Teknolojisi – 'balık gözü', 'minyatür' ve 'eskiz' gibi modlarda kullanılan sanatsal filtreler – fotoğraflarınıza özel efektleri anında ekleyebilmenizi sağlıyor.

Samsung, ES80 ile birçok ek özelliği de uygun fiyatlı bir modelde bir araya getiriyor. Yüz Tanıma sistemi aynı anda 10 kişiye kadar yüzleri tespit edip tanıyabiliyor ve grup fotoğrafı çekerken bile sevdiğiniz yüzlere odaklanılmasını garanti ediyor. Güzellik Çekimi parlaklık ve yüzün rengini ayarlarken Gülümseme ve Göz Kırpma yakalama fonksiyonu, fotoğraf çekildiği sırada gözleriniz kapalıysa fotoğraf makinesinin sizin için otomatik olarak bir çekim daha yapması anlamına geliyor. Kendi Portreniz özelliğinde ise fotoğraf makinesi otomatik olarak yüzünüze odaklanarak sesli sinyal veriyor ve kendi kendinizin harika fotoğraflarını çekmek için makinenin hazır olduğunu size bildiriyor.

Teknik özellikler

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Tahmin edeyim, videoda flaş açma özelliği yoktur ;)

Tahmin edeyim, videoda flaş açma özelliği yoktur ;)

Dostum o benim telde bile var eğer bunda yoksa samsunga bişey demiyorum:D,telefona koyup foto makinesine koymamak saçmalık olur:D

kaç liraki bunlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir