Samsung'dan karşı atak!

Apple'ın 8 Samsung cebi yasaklatmak istemesinden sonra hamle sırası Samsung'a geldi!

Samsung'dan karşı atak!
Galaxy S2

Samsung'un kendisinden kopya çektiğini ispatlamayı başaran Apple, ABD'de yasaklanmasını istediği 8 Samsung cihazın bir listesini hazırlamıştı. Apple'ın satışının durdurulmasını istediği cihazlar arasında bazı operatörler tarafından sunulan Galaxy S2 modelleri de vardı. Şimdi ise Samsung, Apple'ın son hamlesine karşılık verdi.

Samsung'dan bir yetkili, Wall Street Journal'a şu tek cümlelik açıklamayı yaptı: "Ürünlerimizin ABD piyasasında sunulmaya devam etmesi için gerekli tüm önlemleri alacağız." Yetkili, Samsung'un izleyeceği yollardan bahsetti. Bu yollar arasında Samsung'un yasaklatmaya karşı itirazda bulunması ve yasaklanan cihazları değiştirmesi bulunuyor. Makaleye göre Samsung, ihlalde bulunan işlevleri kaldırmak üzere çalışmalara başladı bile.

Samsung'un bu çabası şimdilik işe yaramış olabilir. Zira mahkeme, Apple'ın satış yasağı isteğini Aralık 2012'de tekrar görüşmek üzere erteledi. Yani bu tarihe kadar Samsung cihazları ABD'de satılmaya devam edecek. Aralık ayında ne olacağını şimdiden kestirmekse pek kolay değil.

Bu arada Samsung, yasaklatılması sözkonusu olan Galaxy S2'deki iki yazılım patenti için bir yol bulduğunu söylüyor. Samsung, ihlalleri kaldırdığı takdirde Galaxy S2'nin ABD'de satış yasağı almasına engel olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

koselerı yuvarlatılmıs dıktorgen tasarım mı kopyaymıs? apple artık ios ile goz boyayamayacagını anladı. jelly bean iosu tamamen sıldı. donanım zaten yerlerde surunuyordu. dunyanın en sacma tıcarı davasıdır bu. mahkemeye ıse taraflı demek bıle az bıldıgın fanatık bır karar verdı. umarım aplle artık hesap makınasının ıcıne ıos yukleyıp bılgısayar dıye satmaktan vazgecer aynı sekılde iphone'uda

@31 Ağu 2012 19:34 bence apple mekanik ıvır zıvır makinasının içine ios yükleyip bilgisayar satıyor@31 Ağu 2012 19:41 sende haklısın apple kendini büyük zannediyor.

birileri Apple'a haddini bildirmeli. kralcıdan daha kralcılar şimdi çıkar.

iPhone5 için son anda tedarigini çekse Samsung, kimin ne olduğu ortaya çikardi ;) ama karşilikli bağlilik bu piyasa. Ama Apple illa tekel olma derdinde.

omurgasızlığında bu kadarına pes gerçekten. kapıdan kovuyorsun bacadan giriyorlar. demek ki bu pazarlama firmasının suratına tükürsen yarabbi şükür diyecek....

harbiden şaka gibi ya e yahu yani

Neresi benziyor cüce iPhone'a, Apple halt etmiş, ayıp artık ya.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir