Samsung Galaxy S8'in Bixby Asistanı Tanıtıldı!

Galaxy S8'le gelmesini beklediğimiz, dedikodularda sıkça adına rastladığımız Bixby, sonunda resmi olarak tanıtıldı!

Galaxy S8'in Bixby Asistanı Tanıtıldı!

Samsung, telefonunuzla iletişim kurmak üzere yeni yollar sunan Bixby dijital asistanı tanıttı. Amazon'un Alexa akıllı asistanına rakip olarak gelen Bixby, Samsung Galaxy S8'de ve büyük ihtimalle Galaxy S8 Plus'ta bulunacak.

Samsung, piyasadaki dijital asistanlardan farklı olarak Bixby'nin "kesintisiz" ve "sezgisel" bir deneyimi sunduğunu söylüyor. Bixby, sesli komutlarda yaşanan sorunları azaltmayı amaçlıyor. Bugünkü duyuruyla birlikte Samsung Galaxy S8'in özel bir Bixby düğmesiyle geleceği de kesinleşti. Sızıntılarda sıkça gördüğümüz bu ek düğme, istediğiniz anda Bixby'yi çağırmanıza ve saniyelerden tasarruf etmenize izin verecek.

Bixby, halen geliştirilen bir dijital asistan ve Samsung, Bixby'nin telefonumuzla etkileşim kurmak üzere yepyeni yollar keşfetmemizi sağlayacak bir ilk adım olduğunu söylüyor. Bu, Bixby'nin özelliklerinin ilk aşamada kısıtlı olabileceği anlamına geliyor. Bu durumda Samsung, Echo'daki Amazon Alexa'ya rakip olmakta zorlanabilir.

Ancak Samsung hazırlıksız değil. Firma, yakın gelecekte üçüncü parti geliştiricilerin faydalanacakları bir SDK yayınlamayı planlıyor. Bu sayede uygulamalar, Bixby ile uyumlu hale gelebilecekler ve örneğin "Spotify'da Megadeth çal" dediğinizde telefonunuzun kafası karışmayacak.

Samsung, Bixby'nin zaman içinde klimalardan TV'lere her tür cihazda kendine yer bulacağını söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Olacak ta ne olmus Türkçesi yoktur gene s voice S3 telefonla geldi s7 kullanıyoruz 7 yıldır Türkçesi yok buna hiç gelmez

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir