Samsung HomeSync, Apple TV'ye rakip!

Samsung, MWC'de tanıttığı bu yeni oyuncağı ile Apple'a bir kez daha kafa tutuyor!

  • Ender Duman
Samsung HomeSync, Apple TV'ye rakip!

İspanya'da düzenlenen MWC fuarında Samsung, her halinden Apple'ın "Apple TV"sine rakip olarak tasarlandığı anlaşılan HomeSync medya oynatıcısını tanıttı. Android Jelly Bean işletim sistemine sahip olan set üstü cihaz, doğrudan Google Play mağazasına bağlanarak Android uygulamaları indirip 1080p çözünürlükte televizyon ekranlarına yansıtacak. Ancak cihazın, uzun süredir beklenen ve sayısız iddiaya konu olan Google TV'yle bir ilişkisi olmadığını belirtmekte fayda var.

Sekiz farklı kullanıcının kendi profillerini oluşturarak bağlanabileceği HomeSync, 1 TB dâhili hafızası sayesinde beğenilen medya içeriğini ve uygulamaları kaydedebilecek. Cihaz, akıllı telefon uygulaması sayesinde telefon üzerinden kontrol edilebilecek. 1,7 GHz hızında çift çekirdekli işlemciye sahip olacak olan cihazda 1 GB RAM bulunacak. Bluetooth 4.0, Gigabit Ethernet, Wi-Fi, USB 3.0, micro USB ve optik ses çıkışı HomeSync'in diğer özellikleri arasında. Nisan ayında, ilk olarak Amerika'da piyasaya çıkacak olan cihazın fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hep taklit hep taklit yeter yahu

@25 Şub 2013 18:50 Bi bitmediniz gitti yaa! Google tv çıksa kimse elmayı taklit ediyor demez.Samsung çıkartınca taklitçi oluyor.Elmanın tv'sini ne kadar sattığını hepimiz biliyoruz.

@25 Şub 2013 18:50 "Hep taklit hep taklit" değil doğru cümle. Doğru cümle "hep rekabet hep rekabet". Bu yüzden daha "düşük kar daha düşük kar"

HDMI çıkış?!!

Allahım Samsunguma güç versin. Adamlar çalışıyor. Tü maşallah kırk bir kere. ;)

gerçekten bu Samsung'un ne hikmetse sürekli aynı ürünleri yapması nereye kadar devam edecek bilemiyorum ve hala taklit edenin Apple olduğunu iddia edenler varyazık.

@25 Şub 2013 19:47 Kim bilir belki samsung sırf inadına ya apple batsın ya da kardan zarar etsin diye çalışıyordur. Bardağa birazda dolu tarafından bakmak lazım. Apple, fanboy müşterilerinden o kadar kar ediyor ki Samsung olmasaydı ne olacaktı apple ürünleri alanların hali. Değil yıl sonunu ay sonunu bile getiremeyebilirlerdi. Samsung'un kıymetini bilin Apple'ın kıymetini bildiğiniz kadar.

Apple bu bu tv kutusunda biraz daha gelişmiş samsung geçer mi o tartışılır

Sen de yorum yaz