Samsung istediğini aldı!

Samsung, Apple'dan istediğini bu kez almayı başardı! Peki şimdi ne olacak?

  • Ertuğrul Süngü
Samsung istediğini aldı!
Samsung inceleme için izin aldı

Teknoloji dünyasının günümüzde geldiği noktaya bakacak olursak, patent davalarının herhangi bir şekilde sonunun gelmeyeceğini net bir şekilde görebiliriz.

Apple ve HTC'nin arasında devam eden anlaşmazlık, iki firmanın ortak bir yolda buluşması ve on yıllık sözleşme imzalaması ile son bulmuştu. Samsung ise bu iki firmanın yaptıkları anlaşma tüzüğünde, kendilerinin Apple ile halen süren davalarıyla alakalı maddeler olduğundan emin olduğunu iddia ederek, bahsi geçen anlaşmayı görmek istemişti...

Aradan çok vakit geçmemesine rağmen mahkeme, bu anlaşmanın Samsung tarafından da incelenmesi yönünde bir karar çıkarmış bulunuyor. Fakat Reuters'den yayılan bir habere göre, Samsung bu evrakları sadece avukatlar eşliğinde inceleyebilecek.

Apple ve HTC arasında yapılan anlaşma, uzun bir süredir gizli tutuluyordu. Şimdiye kadar bilinen tek şart ise, HTC'nin ürettiği her telefon için Apple'a 6 ile 8 dolar arasında bir ücret ödemesiydi. Her ne kadar HTC tarafından başlangıçta kabul edilemez olarak görülmüş olsa da, öyle görünüyor ki anlaşmadan iki taraf da mutlu. Bakalım Samsung bu ilginç anlaşmayı inceledikten sonra Apple ile aralarında bulunan dava ne yönde ilerleyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

HTC nin Apple boyunduruğuna girmiş olması rahatsız edici.

Hepimiz kardeşiz yapmayın böyle şeyler. Gelin birlik olalım insanlığı güçlü bir mesaj verelim.

@23 Kas 2012 10:43 rekabet olmadan ileri gidilemez

HTC köle olmaya gönüllü olmuş... Apple köle çalıştıran kalleş bir holdingtir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play