Samsung, Note 7'leri Yenileyip Satabilir!

Galaxy Note 7 kabusu bitti derken yeni ortaya atılan bir iddia, Note 7'nin henüz ölmediğini söylüyor!

Samsung, Note 7'leri Yenileyip Satabilir!

Samsung'un Galaxy Note 7 fiyaskosunun ardından telefonu geride bırakıp, yeni telefonlarına odaklanmasını beklemekte oldukça haklıyız. Zaten Güney Koreli firma da bu şekilde davranacağını bizlere birkaç kez açıklamış, Galaxy S8'in patlamayacağına inanmamızı sağlayacak bir video yayınlamıştı.

Bu tür bir iddiaya ikinci kez rastlıyoruz. Güney Kore yayını Hankyung'a göre Samsung, Galaxy Note 7'leri yenileyip satarak kaybettiği karların bir kısmını geri almak istiyor. İddiaya göre firma bu sayede satılmayan cihazların çevreye verebileceği zararı da azaltacak ve bundan dolayı yüksek cezalara maruz kalmayacak.

Samsung, Ekim'de tüm Galaxy Note 7'leri "güvenle elden çıkaracağını" söylemişti. Eğer bu iddia doğruysa Samsung'un yaklaşımında bir değişiklik olduğu kesin. Rapor, Samsung'un telefonların "çekirdek bileşenlerini" kullanacağını, ancak tüm telefonların gövdesinin değişeceğini ve daha küçük bir pil kullanılacağını söylüyor. Orijinal Galaxy Note 7 3.500mAh'lik pillerle gelse de, yenilenen modellerin 3.000mAh - 3.200mAh arasında "daha zor patlayan" bir pille gelmesi bekleniyor.

Yenilenen bu Note 7'ler, Avrupa ve Kuzey Amerika'da satılmayacak. İddia doğruysa yeni cihazlar, Hindistan, Vietnam gibi gelişmekte olan pazarlarda satılacak. Samsung'un bu telefonları kendi ülkesi Güney Kore'de de satabileceği söyleniyor.

Firma, geçen ay Note 7'yle ilgili kapsamlı araştırmalarının sonucunu açıklamıştı. Buna göre telefonların yanıp, patlamasının nedeni cihazda kullanılan pildi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bi daha çıksın bi daha patlasın. note 7 artık çıkamaz uçaklara bile alınmıyor yeni eski nasıl anlaşılacak. fiziksel olarak farklı olacaksa zaten o artık note 7 olmaz

aorun patlayan pildeyse neden belirli bir pil modelinde ortaya çıktı mesela ilk önce bir pil firmasının çıkmıştı sonra yenilendi piller ve diğer modeldede çıktı ama birinci versiyonda kullandığı piller patlamamıştı .

@21 Şubat 2017 17:46 zahmet olmazsa azıcık araştır nedeni açıklandı biliyormuş gibi gelip bir de buraya yorum yazıyorsun teallam

Aman Allah korusun, samsung bıraksın artık telefon işini de dünya rahat bir nefes alsın artık

"daha zor patlayan" bir pille gelmesi bekleniyor. ahhahsahsafuhfsa bu nası bir tabirdir ya?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir