Samsung, Tizen'li Z1'i tanıttı!

Samsung, kendi işletim sistemi Tizen'le gelecek ilk akıllı telefonunu "yine" duyurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, Tizen'li Z1'i tanıttı!

Samsung, geçen sene Tizen'le çalışan Z serisini tanıtmış, daha sonra "üst seviye" olacağı ve ilk Tizen telefınu olacağı söylenen modeli iptal ettiğini duyurmuştu. Şimdi de bütçe dostu Tizen'lere odaklanmaya karar veren Koreli firma, bir kez daha "ilk Tizen telefonu" olarak, Hindistan'a özel Z1'i duyurdu. 

4 inç'lik WVGA (800 x 480 piksel) ekrana, 1.2GHz işlemciye, 3.1 megapiksel kameraya, VGA ön kameraya, 768MB RAM, 4GB dahili depolamaya ve 1500mAh pile sahip cihaz çift SIM kart desteğine de sahip. "Bütçe dostu" bu telefon için son derece geçerli bir tanım, çünkü cihazın fiyatı 5700 rupi (90 dolar'dan biraz daha fazla) olarak belirlenmiş.

Intel, Samsung ve Tizen Foundation'ın diğer ortakları tarafından geliştirilmekte olan Tizen işletim sisteminin, bir süre önce Android'in karşısında büyük ses getirmesi bekleniyordu. Ancak yıllardır geliştirilmekte olan Tizen, henüz yeteri kadar ilgi çekebilmiş değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence samsung da lumia gibi her fiyata uygun bir cep çıkarsın

çıkarsın piyasaya daha sonra baksın ses getirip getirmediğine

Umarım Tizen güzel olur.Çünkü yazılımlar arasındaki rekabet hiç de fena olmaz.

Bu Tizen, atası moblin, mee-go falan kimin eline geçse içine edip bırakıyor. Kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Altı Linux zaten. İşletim sistemi yazmanın en zor kısmı kernel ve sürücüler. Üst tabaka büyük oyuncular için bu kadar da zor olmamalı.

Sen de yorum yaz