Samsung, yeni şeffaf mikro LED ekranını görücüye çıkardı

Samsung şeffaf ekranlar konusunda ne kadar ciddi olduğunu, yeni şeffaf mikro LED ekranını görücüye çıkartarak bir kez daha kanıtladı.

Samsung, yeni şeffaf mikro LED ekranını görücüye çıkardı

Samsung, içeriği yansıtmak için Şeffaf LED’ler (Transparent LED) kullanan yeni ekranını tanıttı ve bunların “içerik ile gerçeklik arasındaki çizgiyi neredeyse ayırt edilemez” yapacağını söylüyor.

Şeffaf ekranlar yeni bir şey değil ve ilk olarak 2015 yılında duyurulmasından bu yana Samsung bu ürünleri geliştirmeye çalışıyor. Ancak Samsung, yeni Şeffaf mikro LED Ekran (Transparent MICRO LED Display) sayesinde kullanıcılara, rakiplerinden daha üstün bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Şirket, teknolojinin “son derece küçük bir mikro LED çipi ve dikişleri ve ışık kırılmasını ortadan kaldıran hassas üretim süreci” ile cam benzeri ince bir ekrana sahip olduğunu belirtiyor. Samsung, hem ev hem de ticari ihtiyaçlar için tüm senaryolarda net, engelsiz bir görüntü sunacağını söylüyor.

Ayrıca şirket, ekranın çeşitli boyutlarda mevcut olacağını ve kullanıcıların şekli ve boyutu kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirmesine imkan tanıyacağını da doğruladı: “Kullanıcıların ekranların şeklini, boyutunu ve oranını herhangi bir alana sığacak şekilde kişiselleştirmesine olanak tanıyan modüler bir tasarıma sahip olan micro LED, gerçekten yenilikçi bir ekran teknolojisi. Samsung’un yarı iletken uzmanlığını temel alan, yıllar süren araştırma ve geliştirme çalışmaları, LED çip işletim devrelerinin doğrudan cam üzerine yerleştirilmesine olanak tanıyan ve böylece kullanıcıların geleneksel ekranlarda yaşayabileceği parlaklık kaybını azaltan son derece etkili bir sürece yol açtı.”

Samsung, yeni Micro LED ekranını tanıtmak için duyuruyla birlikte, yukarıda gördüğünüz kısa videoyu paylaştı. Şu anda ürünlerin fiyatı veya stok durumu hakkında bir bilgi bulunmuyor ancak Samsung’un hem CES 2024 sırasında hem de yıl boyunca daha fazla bilgi paylaşmasını bekleyebiliriz.