Samsung, yeni TV'lerde 3D'yi desteklemeyecek!

En büyük TV üreticilerinden Samsung, bir dönemin aranan özelliği 3D'nin ölüm fermanını imzaladı!

  • Cenk Atlı
Samsung, yeni TV'lerde 3D'yi desteklemeyecek!

Birçok sinema izleyicisi için bazen bir işkenceye dönüşebilen 3D gözlükleri ev ortamında gönüllü olarak kullanan ciddi bir kitle mevcut. Siz de bu gözlükleri kullananlar arasındaysanız bu yeni gelişmeden pek de hoşlanmayabilirsiniz.

Bir zamanlar TV'lere geldiğinde büyük bir yenilik ve özellik olarak sunulan 3D, ilk yıllardaki popülaritesini giderek kaybetti. Söz konusu konsept bu düşüşün bir sonucu olarak nihayet TV donanım pazarında büyük bir darbe almış durumda. Zira pazardaki en büyük TV üreticilerinden biri olan Samsung'dan bir yetkili, verdiği demeçte 2016'da ABD'de piyasaya sürecekleri hiçbir TV modelinin 3D'yi desteklemeyeceğini açıkladı. Bu karar doğrultusunda yeni Samsung TV'lerinde 3D Blu-ray film ya da diğer 3D içerik desteği olmayacak ve 3D gözlükler de bu yeni modellerde bir işe yaramayacak. Bu noktadaki tek istisna ise firmanın aslında 2015'te piyasaya sürmeyi planladığı UNJU7100 serisi gibi gecikmeli cihazları olacak.

Samsung yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre bunun nedeni firmanın yeni akıllı TV işlevselliklerine daha fazla kaynak ayırmayı tercih etmesi. Teknoloji devinin bu doğrultuda yeni TV modellerini SmartThings ev otomasyon platformu gibi özelliklerle entegre etmesi de bekleniyor. Samsung ayrıca 3D desteğinin Avrupa ve Kore'deki yeni modellerde de olmayacağını duyurmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

saçmaydı zaten. işkence çekiyoduk gözlükle. yeterli kaliteyi de vermiyordu

3d tv candır bilgisyarda streokopik player ile 2d normal görüntüleri 3d direk (halfsbs yapıyor) olarak tvye yansıtarak 3d izleyebilirsiniz

biz de samsung almayıveririz olur biter

Active Shutter teknolojisini kullandığı için olmasın! Çünkü hem göz yoruyordu, hemde baş ağrıtıyordu! :) 55" ve 4K bir ekranda pasif 3D gayet başarılı. Ekran 4K olduğu için bana göre 3 mt ve daha uzaktan bakıldığında satırların yarısını kullandığı belli olmuyor çünkü. İnsan gözünün sınırları sayesinde ;)

Lg nin patentli 3d teknolojisini geçemeyince pes etti.Ben kullanıyorum çokta memnunum.Sinemalarda 3d ye para vereceğime evde 4k tvde seyrediyorum şahane.

daha öncede galaxy s 6 hafıza kartını kaldırmıştı ne oldu s7 de hafıza kartı geldi akıl var mantık var 4 k video çeken telefon var bu videonun 1 dk 1gb yer kaplıyor zaten 32 hafıza var 8 gb sistem kullanıyor iki oyun alsana hafıza doldu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play