Samsung'dan bir yeni işletim sistemi daha!

Samsung, yeni bir işletim sistemi daha geliştiriyor. Ama bu sefer, telefonları için değil!

  • Cenk Atlı
Samsung'dan bir yeni işletim sistemi daha!

Teknoloji devi Samsung, geleceğin ve hatta belki de şimdiden bugünün en önemli teknoloji konseptlerinden Nesnelerin İnterneti için yeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Firma bu yeni sistemle birlikte internete bağlanacak olan milyonlarca akıllı ev cihazı, giyilebilir cihaz ve endüstriyel ekipman açısından daha etkin bir rol oynamayı hedefliyor.

Açık kaynaklı olacağı belirtilen ve basit görevleri insan müdahalesi olmadan yerine getirebilecek olan bu yeni işletim sisteminin henüz bir adı yok. Sistem kullandığı yazılım sayesinde örneğin bir kişi eve doğru yaklaştığında kapının kilidini açabilecek ve ışıkları yakabilecek.

Konuyla ilgili daha fazla ayrıntının önümüzdeki ay San Francisco'da gerçekleşecek olan Samsung Geliştiriciler Konferansı bünyesindeki bir teknik oturumda aktarılması bekleniyor.

Bu yeni işletim sistemi cihazların birlikte çalışabilirliği, yonga uyumluluğu ve yazılım güncellemelerinin yayılımı gibi alanlarda da önemli kolaylıklar sağlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Samsung yazılım özürlü bir şirket Tizen OS diye bir şey yaptılar Bada'dan farkı yok beş para etmez rezalet bir sistem.. Samsung sen RAM yap işlemci yap ekran yap kamera yap ama işletim sistemi yapmak senin boyunu aşıyor Samsung sen o işi Google'a bırakmalısın...

@25 Mart 2016 16:00 Duydular seni vazgeçmişler, tebrikler!!!

Tizen OS gayet başarılı bir işletim sistemi. Umarım bu da aynı başarıyı yakalar.

Çabuk "bada faciası"cılar gelmeden

Bada ile bizi yarı yolda bırakan Samsung mu? Şaka şaka her Samsung haberine ayni yorumu yapan ergenlerden değilim :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost